Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Patronat

Badania okresowe wszystko fajnie się wysyła odbiera, nawet wysłałem zaległe z piątku wszystkie badania w jednej paczce z piątku .

 

Problem zrobił mi się podczas badania HAK

 

Brak takowej pozycji wymusił na mnie wybranie ostatniej pozycji INNE CZYNNOŚCI

 

wszystko wypisane odznaczone " wpis do dowodu " a wyrzuca mi błąd przy próbie przesłania

"[ns0:Server]ZapisBadaniaTechnicznego Nie znaleziono kodu"-" w słowniku" DICT_098"

 

Ktoś ma podobnie ? Ja coś robię źle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''nie pobieramy pojazdu z CEP''

 

Prospector czyja to informacja? u mnie rano pobrał jeden samochód, poźniej coś nie pobierał za bardzo, kolejnny samochód pobrał po nowym wpisie i teraz znowu nie odnalazł pojazdu w bazie -.- jest jakieś stanowisko patronatu wobec tych zmian ? co sie dzieje... na razie to jest partyzantka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma funkcji okresowe+dodatkowe w patronacie to jak zrobić np taxi? Na osobnym zaświadczeniu okresowe i na osobnym dodatkowe?

 

Jak okresowe z Taxi to robisz Okresowe a w uwagach , że spełnia wymagania dot. TAXI

a jak samo sprawdzenie warunków bez okresowego to jest taki rodzaj badania

 

Mowa o Patronacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania te wykonujemy niezależnie. Wcześniej robiobiono razem okresowe plus dodatkowe, teraz trzeba będzie jako dwie pozycje w rejestrze, tzn. osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dalej jest okresowe plus warunki dodatkowe dla taxi. Chyba że przyjeżdża że chce byćtaxi, wtedy dwa oddzielnie i od każdego 1zł.

Ciekawe jak badanie po negacie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest jak "klient przyjeżdza z pokwitowaniem policyjnym za brak OBT, badanie 99zł już z OE. Czy pobieram ponownie OE za sam wpis do DR jak wróci po pieczątkę czy normalnie bez niczego robię mu wpis??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak już jest nas trzech czy czterech którzy mamy ten sam problem z pobieraniem danych z CEP w SKP PRO.

Witam wszystkich gdyż jest to mój pierwszy post. Też pracuję na SKP PRO i po wybraniu certyfikatu z 0 łączy się TEST i OK ale nie odbiera danych z CEP, a na certyfikacie z 5 pyta o PIN do karty ale nie pobiera danych z CEP i nie działa test.

Przypuszczam że będzie nas więcej niż trzech czy czterech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Rozumiem,że jak klient przyjeżdża przed upływem 14 dni na poprawkę to również płaci OE 1 zł?

Według mnie tak, gdyż jest badanie poprawkowe. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko co w sytuacji, gdy np w dowodzie brakuje DMC. Wiadomo, wpisuje w badanie, ale czy jest to niezgodność, którą muszę zgłaszać? O ile w trybie awaryjnym nie mam dostępu do bazy, to rozumiem, że nie jest to niezgodność.

Ale w momencie, gdy w dowodzie jest brak DMC, w bazie jest to jest wtedy jest niezgodność, poprawiam i wysyłam druk?

A gdy w bazie jak i w dowodzie nie ma DMC to tylko uzupełniam?

Pomóżcie, bo się trochę gubię w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo. Zapisałem w trybie awaryjnym i dopiero później wchodzę jeszcze raz w to badanie z bazy zestawienia i klikam KOREKTA/WYSYŁKA i dopiero wtedy poprawnie wysyła badanie do CEP. ma ktoś tak??

 

PATRONAT

Mamy to samo, pojawia się komunikat, że badanie o tym numerze już istnieje, jest jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo. Zapisałem w trybie awaryjnym i dopiero później wchodzę jeszcze raz w to badanie z bazy zestawienia i klikam KOREKTA/WYSYŁKA i dopiero wtedy poprawnie wysyła badanie do CEP. ma ktoś tak??

 

PATRONAT

Mamy to samo, pojawia się komunikat, że badanie o tym numerze już istnieje, jest jakieś rozwiązanie?

 

Niestety u nas to samo. Wszystko niby połączone a przechodzi tylko trybem awaryjnym (o ile w ogóle przechodzi). Numeracja badań sama się zmieniła ale to niczego nie poprawiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z badaniami wykonanymi przed wejściem Cepik 2 , a nie przesłanymi do cepik 1. W informacji do programu wyczytałem ,żeby ich po prostu nie wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wszystko wypisane odznaczone " wpis do dowodu " a wyrzuca mi błąd przy próbie przesłania

"[ns0:Server]ZapisBadaniaTechnicznego Nie znaleziono kodu"-" w słowniku" DICT_098"

 

Ktoś ma podobnie ? Ja coś robię źle ?

 

Ktoś coś z tymi błędami? Nie puszcza usterki 4.1.1.l bo brak takiej w słowniku, a ze słownika jest wybrana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem badanie (patronat) , wszystko pomyślnie.

W historii pojazdu - sprawdzałem - nie ma śladu badania.

W końcu połączenie online.

Ktoś, coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zgłaszał poprzez formularz?

Nie. Nie jest to niezgodność, po prostu uzupełniam dane które widzę faktycznie w DR a brak ich w cepik.

 

[ Dodano: 13-11-2017, 13:44 ]

W historii pojazdu - sprawdzałem - nie ma śladu badania.

Bo ja nie wiem czy tam będą sprawdzane.

Może jeszcze się nie dosłało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.