Skocz do zawartości

Niezgodności w CEP


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, gdzie i jak wyjaśniać niezgodności pomiędzy dokumentem, a danymi zawartymi w CEP? Odbywa się to poza systemem teleinformatycznym, ale w jaki sposób? Podobno gdzieś na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej CEPIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc?p_p_id=101_INSTANCE_a1LDCMS0sfru&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_pos=1&p_p_col_count=2&_101_INSTANCE_a1LDCMS0sfru_struts_action=%2Fasset_publisher%2Fview

 

Zgłaszanie niezgodności danych przez SKP od 13.11.2017 r.

 

Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi procedury zgłaszania niezgodności przez Stacje Kontroli Pojazdów od 13 listopada br.

 

 

SKP może zgłosić od 13.11.2017 niezgodności danych adres niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl wyłącznie w sytuacji gdy niezgodność uniemożliwia im wprowadzenie danych do ewidencji:

 

Brak pojazdu w ewidencji;

Ewentualnie niezgodny numer VIN – wyłącznie w przypadku gdy diagnosta faktycznie nie jest w stanie zidentyfikować pojazdu i wskazać dla którego pojazdu odnotowujemy badanie techniczne. Jeżeli jesteśmy w stanie zidentyfikować pojazd to przesyłamy do CEP badanie nawet jeżeli nr VIN zawiera błędy;

Inne dane, które są zawarte na dowodzie rejestracyjnym – o ile faktycznie uniemożliwiają wprowadzenie danych badania technicznego do ewidencji (praktycznie prawie niemożliwe).

 

Pozostałe niezgodności nie będą obsługiwane w ramach procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uzupełniacie dane których brak po zaciągnięciu z cepa

Niby wpisać się da ,ale nie idzie do systemu . Wygląda na to że trzeba będzie obsługiwać przez formularze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie obsługiwać przez formularze .

Brak F.3 w CEP a widnieje w DR to wysyłka formularza?? No chyba tak nie będzie... Nie ma jeszcze wytycznych jak postępować.

 

"Niniejszy formularz służy wyłącznie do zgłaszania niezgodności, które uniemożliwiają wprowadzenie danych do ewidencji"

 

A brak uzupełnionej pozycji po pobraniu z CEP, jeśli ta widnieje w DR, nie uniemożliwia wprowadzenia danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniemożliwia wprowadzenia danych

Pytanie jak to rozumieć . Czy to że system uniemożliwia wprowadzenie np.F.3 ale badanie pójdzie ,czy to że z powodu braku danych badanie nie pójdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że system umożliwia wprowadzanie danych, gdy uzupełnisz dane z DR w rubryki i po zakończeniu badania pozytywnie wysyła do CEP.

Wydaję mi się, że gdy otrzymamy komunikat od CEP o braku możliwości wprowadzenia danych, kiedy wpisujemy dane pojazdu do programu, wysyłamy i odbieramy z niepowodzeniem, możemy zastosować formularz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uzupełniacie dane których brak po zaciągnięciu z cepa np. masa własna,naciski...a są wpisane w DR

Ja nic nie uzupełniam. Dane, które są w DR to oni już chyba mają z WK. A jak coś się nie będzie zgadzać z tym co uzupełniłem, to będę musiał to wyjaśniać z administratorem danych CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uzupełnianiem to trochę dziwna sprawa gdyż ikona w prawym dolnym rogu to "zamknij" a nie "zapisz" chociaż dziwi mnie ta możliwość edycji danych. I faktycznie pełno braków w danych które są zawarte w dowodzie tak jakby CEPIK nie był aktualizowany przez SKP, Wydziały Komunikacji. Dziwne w dowodzie jest masa przyczepy z ham. w CEPIKu brak itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy wymianie DR diagnosta dopisał MMC przyczepy ( jest często praktykowane), jednak WK być może nie przekazał dalej ...Choć mogło być i tak, że mimo wysłania do cepik, nikt tego nie zaktualizował ...

A może coś całkiem innego.

 

Co do tego możemy tylko gdybać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uzupełnianiem to trochę dziwna sprawa gdyż ikona w prawym dolnym rogu to "zamknij" a nie "zapisz" chociaż dziwi mnie ta możliwość edycji danych. I faktycznie pełno braków w danych które są zawarte w dowodzie tak jakby CEPIK nie był aktualizowany przez SKP, Wydziały Komunikacji. Dziwne w dowodzie jest masa przyczepy z ham. w CEPIKu brak itd.

Przy każdym badaniu w zasadzie brakuje masy własnej oraz mas przyczepy z hamulcem i bez mimo, że w dowodzie te dane są. Mało tego, bo w historiapojazdu.gov.pl te dane również się znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś ?

Tak. Pierwsze badania tak robiłem bo wydawało mi się że powinniśmy uzupełniać bazę w brakujące dane.

Teraz nie uzupełniam, bo niby nie musimy.

Pokręcone to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koledzy dzwoniłem do Pana z Cepiku i niezgodności które uniemożliwiają przeprowadzić badanie do końca tylko w trybie awaryjnym jak i niezgodności które występują miedzy DR a CEPIK należy wysyłać przez stacje kontroli na miela podaje :niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl

Dziś dzwoniłem bo mi nerwy pościły,wykonałem badanie z wynikiem ,,N''program wystawia termin 28.11.2017r. oczywiście w zaświadczenie termin xxx .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niezgodności które występują miedzy DR a CEPIK należy wysyłać przez stacje kontroli na miela podaje :niezgodnoscicepik2.0@mc.gov.pl

życze powodzenia przy wypisywaniu tego formularza[hide][/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tryb ten dotyczy wyłącznie w sytuacji gdy niezgodność uniemożliwia nam wprowadzenie danych do ewidencji zgodnie z tym co jest na poprzedniej stronie, a nie gdy nam się nie zgadzają jakieś dane. Tylko ciekawe kto te dane powinien poprawić WK czy MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, ze szkoleń panów z COI, to diagnosta może poprawiać dane tylko w przypadku kiedy wykonywał pierwsze badanie.Wszystkie inne poprawki miały być dokonywane przez WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.