Skocz do zawartości

Legalizacja ponowna analizator spalin


koko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    21

  • JANUSZ60

    10

  • danielg539

    8

  • IVVO

    6

Tak, wiem. Ja tylko z dobrego serca tak, żeby nie szukał w tych przepisach nic na temat dymomierza, bo nie znajdzie, bo nie ma. :x

 

I nie czepiać się dobrego serca, bo nie mam! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy analizator ma legalizacje na 2lata od daty produkcji, więc jak nie sprzedali Ci jakiegoś starszego rocznika, masz trochę spokoju z legalizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie byłbym wcale pewny spokoju, aż tak długiego spokoju. Chyba dzisiaj mija ostatni dzień legalnego używania tego analizatora.

Obym nie wykrakał! :x No i co to 'nowiutki' znaczy?

A najlepiej zapodać co wpisane jest w kwadraciku po literce [M...] jak w przykladzie:

5ae1a813ce779_Legalizacjaanalizatora.gif.a4ffeab54df3303097ef283eb3678a9c.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nowiutki analizator i dymomierz. Jak to wygląda z legalizacją ? Pierwszą należy przeprowadzić po roku użytkowania a następne co 6 miesięcy ? Jest gdzieś uregulowane w jakich terminach trzeba legalizować te urządzenia ?

Ja odnosiłem się do nowiutki :D Tak, jak Paprock zapodał, ważne są te cyferki w kwadraciku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrakałem!

Dzisiaj ostatni dzień pracy tego analizatora na pierwotnej legalizacji!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

No ja nie wiem jak to zobrazować wyraźniej. Może tak; jakby ponowną legalizację po pierwotnej (pierwotnej, czyli 'fabrycznej' nazwijmu umownie) należy wykonać po roku od roku produkcji, który to rok jest w kwadraciku po literce [M...] zapodany.

I może być tak, jak kolega Skobel wspomniał, że załapie się prawie na dwa lata, pod warunkiem wyprodukowania go w styczniu 2016 roku. Od stycznia 2016 do końca roku 2017 jakoś tyle miesięcy nazbierałoby się prawie, ale... Ale analizatorom nie określa się miesiąca produkcji tylko rok. I gdyby został wypuszczony z taśmy w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu 2016 roku, to legalizacja po roku. Nie dwanaście miesięcy przykładowo od kwietnia do kwietnia, a rok od roku. Rok od Roku. Liczenie zawiłe i nie pytać mnie dlaczego zamiast roku 11 miesięcy wychodzi, tu w przypadku analizatora z grudnia 2016. Później i tak legalizacje ponowne będą półroczne, z tym że do końca piątego miesiąca tak naprawdę daty ważności legalizacji zostana wyznaczone, wypisane, wyliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z szafy wyjąć, wypucować czytnik diagnostyczny i nie widzę przeszkód pracować dalej.

Gorzej ze starszawymi benzyniakami, ale może sie nie trafi. ;-)

 

Tu jeszcze post scriptum innym w formie przykładu dołączę:

Osoby wyprodukowane w 2016 roku są zobowiązane zorganizować impreze w przyszłym roku. No to ile maja na to czasu licząc w przysłowiowych rokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym dymomierzem to jak jest ? niby nie musi być legalizowany tak jak analizator ale jakieś kontrole chyba też musi mieć ? Wysłać go razem z analizatorem do karkowa czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] czyli na jutro mogę brać wolne :D :D

- wolne jak wolne. Dzisiaj ekspresowo legalizację robią. Przynajmniej u mnie trwa to do pół godziny najwięcej, czyli na poczekaniu. Gdzieś tam w świecie bywają oferowane opcje z zastępczym analizatorem, ale nie wiem, nie korzystałem. I rada taka: zrobić tylko to, co jest przepisami wymagane, czyli sama legalizacja i nie wkręcać się w różnego rodzaju usługi jak kalibracja, którą to często i namolnie zalecają, wykonują różnej maści 'opiekunowie' sprzetu pomiarowego. No chyba, że stan techniczny urządzenia wymaga takich interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcje z zastępczym analizatorem

Jest to jakieś wyjście ale chyba nie do końca legalne, bo zmiana urządzenia powinna być zgłoszona do TDT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zmiana urządzenia powinna być zgłoszona do TDT-u.
lieralnie tak Danielu ale fizycznie niewykonalne oddałem we wtorek dzisiaj odebrałem. Poczta by do nich dzisiaj dotarła i ...? Przyjeżdżają, a tu stan zgodny...

 

Robimy tak od lat wielokrotnie inspektorzy y z TDT-u kontrolowali wraz z nadzorem i nie zgłaszali uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie można wysłać też drogą elektroniczną....

 

Tak na poważnie to mamy tu kolejną kwestie do uregulowania w przepisach. Jakoś nigdy nie spotkałem SKP zamkniętej z powodu braku analizatora natomiast nie raz spotkałem się z sytuacją gdy wykonywano BT gdy analizator był w legalizacji :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nowiutki analizator i dymomierz. Jak to wygląda z legalizacją ? Pierwszą należy przeprowadzić po roku użytkowania a następne co 6 miesięcy ? Jest gdzieś uregulowane w jakich terminach trzeba legalizować te urządzenia ?

Tu masz link do informacji na ten temat. Dymomierz nie podlega legalizacji ponownej.

http://analizatory.info.pl/aktualnosci/#103770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym dymomierzem to jak jest ?

U mnie odczyty są na analizatorze i dlatego nie mogę wykonywać żadnych badań lub mam zastępczy. :razz: Te które obsługiwałem zawsze wyniki pokazywały na wyświetlaczu analizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.