Skocz do zawartości

samochodowy inny


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

No OK. Jest to pojazd wojskowy, w którego dowodzie poskreślano coś tam 'specjalnego'. Z tego powodu ciekawi mnie, w jakim zakresie może on podpadać pod cywilne warunki techniczne, do czego armia używa tego quada?

 

Więźniarek w cywilnym świecie nie idzie zarejestrować poprawnie, a co dopiero wymagać w MON-ie od quada. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci współczuć. Nie wiem gdzie ta twoja stacja, ale jak najmniej do czynienia z tymi pojazdami. Za dużo ich przez moje ręce nie przeszło, a te co wpadły w łapy to zawsze kończyło się problemami, by nie wykrakać kłopotami - bo i taki mógłby być finał wyników pozytywnych w niektórych badaniach. Na szczęście MON nie skarżypyta i do WK nie papla. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu ciekawi mnie, w jakim zakresie może on podpadać pod cywilne warunki techniczne, do czego armia używa tego quada?

Jest to najzwyklejszy quad, który ma spełniać normalne warunki techniczne. Panowie pojazdy specjalne (MONowskie) też muszą spełniać normalne warunki z wyłączeniem tych warunkwów poprzez które są specjalne. Dz.U. 116 z 2005, poz 974 § 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam. Jest ogólnie wiadome, że jesteśmy w głębokim lesie jeżeli chodzi o rejestrację quadów. Nie ma rubryki przeznaczonej na masę pojazdu nieobciążonego, ani nie ma przewidzianej adnotacji o podobnej treści, która zastępowałaby masę własną pojazdu. Gdyby chociaż ta masa została przez przepisy opanowana, to dalej i ładowność zrobiłaby się prosta łatwa i przyjemna, a tak... A tak, to mogą się rodzić tylko kłopoty związane z przeprowadzaniem badań tych pojazdów. Rzadko spotykanych pojazdów.

Nie raz było o traktorze w ciele quada i do dzisiaj sprawa zagmatwana z jakiego powodu takiemu transformersowi została udzielona ciągnikowa homologacja.

 

OK - przyznaję się - mam problem z ogarnięciem quadów!

 

ello_197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ogarnięciem quadów!

a ja nie :D, "pogoniłem" kilku fanów tych maszyn, żądając kwitów od rzeczoznawcy z potwierdzeniem mocy silników widniejących w dr, chyba fama się rozeszła i od dłuższego czasu ich nie widuję, i dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 565

Dmc przyczepy 480

 

Dz. U. 2022.

§ 3.16. Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta, ale nieprzekraczającej 50% masy pojazdu nieobciążonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądając kwitów od rzeczoznawcy z potwierdzeniem mocy silników

Nie rozśmieszaj, proszę Cię wszak dobrze wiemy, iż rzeczoznawca napisze wszystko co zechce klient.

Widziałem już zaświadczenia o zdławieniu mocy wystawione przez poważniejsze podmioty, a bydlaki ciągle miały moc fabryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. 2022.

§ 3.16. Motocykle, motorowery i pojazdy czterokołowe mogą ciągnąć przyczepę o masie określonej przez producenta, ale nieprzekraczającej 50% masy pojazdu nieobciążonego.

wiem o tym, co ciekawe ten quad ma wpis w dowodzie HAK i zostanie zdemontowany, na haku nie ma tabliczki znamionowej podstawą do N i do wydziału komunikacji sprostować dane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe ten quad ma wpis w dowodzie HAK i zostanie zdemontowany, na haku nie ma tabliczki znamionowej podstawą do N i do wydziału komunikacji sprostować dane.

 

Nie wiem czy tylko ja, ale kompletnie nic nie rozumiem z tej wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm troszkę mnie zamroczyło za dużo a......., chodziło mi o to, ze pojazd ma w dowodzie wpisane hak i nie spełnia warunków ponieważ na haku brak jest tabliczki znamionowej , z tegoż powodu bedzie wynik badania N i odeślę go do wydziału komunikacji o wykreślenie adnotacji HAK i poprawieniu danych odnośnie DMC przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednostki chyba, a nie do WK
tak do Centralnej rejestracji Pojazdów Warszawa ja to nazywam po staremu Wydział Komunikacji

 

[ Dodano: 30-01-2018, 13:48 ]

Otrzymałem wyciąg z homologacji

IMG_6364.thumb.jpg.8e4f8de5f38ead792f595a78668d0acf.jpg

IMG_6365.thumb.jpg.69d2b2dba60091f9179b5611206abcab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.