Skocz do zawartości

Nabicie nowego mr vin


maro-dm

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie ściągnie z CEPiKu? Niech ściąga po numerze rejestracyjnym i dacie pierwszej rejestracji. Numer identyfikacyjny podmieni w metryczce i tyle. Poza tym, ten pojazd ma już nadaną nową cechę zawartą w decyzji, z tym że fizycznie nie naniesioną na auto. Czyli teoria o niezgodności, po mojemu, naciągnięta troszkę.

Należy zrealizować decyzje i poprzez inne czynności nadać numer identyfikacyjny plus tabliczkę. Następnie wykonać badanie poprawkowe, że wszystko jest dobrze i zgodnie. Wystawić zaświadczenie i skierować klienta do WK. Oczywiście dylematem pozostanie kwestia związana z wpisem do dowodu po pozytywnym wyniku. ;-)

 

Oczywiście teoretyzuje, bo nie nabijałem cech za nowego CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wynik pozytywny z wpisem w uwagach że po nadaniu nowego nr VIN ale bez wpisu do DR

Tak samo jest np jak klient zrezygnuje z TAXI lub LPG, wynik pozytywny z wpisem w uwagach o rezygnacji i dopiero po wykreśleniu w WK pieczątka do DR z tym że w przypadku nowego NR to już WK wpisze termin badania bo będzie nowy dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wynik pozytywny z wpisem w uwagach że po nadaniu nowego nr VIN ale bez wpisu do DR

- zalecana jest poprwność polityczna. Ja tam wiem o co chodzi, ale struktura numeru VIN jest całkiem inna.

przy nabijaniu nowego nr vin

 

 

Dobry jesteś... jak babcię młotkiem... ja tam jeszcze żadnego vin-a nie nabiłem, a tyle lat już

pracuję...

----------------------------------------------------

 

Tabliczka zastępcza została zrobiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w trybie awaryjnym?

 

W trybie awaryjnym to na pewno da rady, ale co potem? Zgodnie z procedurą należy zgłosić do cepa na formularzu o innym nr. w tym przypadku. Nie wiem czy by tak przeszło. Ja dzwoniłem do naszego WK i kazali przysłać klienta, na poczekaniu wpisali mu nowy nr. w adnotacje bo nie szło wystawić PC (nie wiem dlaczego). Przyjechał na okresowe to mu zrobiłem i miał jechać do WK na wymianę DR. Czy pojechał nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co potem?

 

Nic. CEP nie jest najważniejszy.

 

na poczekaniu wpisali mu nowy nr. w adnotacje

 

Cudownie :razz:

 

nie szło wystawić PC (nie wiem dlaczego)

 

Bo tak działa, a raczej nie działa system. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam

Mam pytanie jak wygląda po kolei procedura w przypadku naczepy pokradzieżowej w której został zmieniony VIN.

Aktualnie została odzyskana, jest decyzja starosty o nadaniu nowej cechy identyfikacyjnej.

Nabijam cechę i co dalej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apig napisał:

Mam pytanie

A pytasz jako jej właściciel, diagnosta ?

Godzinę temu, apig napisał:

jest decyzja starosty o nadaniu nowej cechy identyfikacyjnej

I zapewne decyzja na wykonanie zastępczej tabliczki znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jako diagnosta.

Nie mam doświadczenia w tym temacie i nie wiem czy dobrze rozgryzłem temat.

1. Robię Inne czynności - umieszczenie cech identyfikacyjnych (wypełniam załącznik NN - nabijanie numerów).

2. Robię okresowe z wynikiem negatywnym (usterka 02)

3. Klient wraca do mnie z poprawionym DR i robię poprawkowe.

Czy to jest prawidłowa droga??

Ps. Mam decyzję o nadaniu cechy tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz decyzję na nabicie nowych numerów to nabijasz numer i wykonujesz tabliczkę, żadnego badania okresowego nie musisz robić. No chyba że się skończyło. No ale jak już jest decyzja na nabicie numerów to po wykonaniu numerów już chyba są czytelne to nie dajesz negatywa za skorodowany numer :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - mam decyzję o nadaniu cechy identyfikacyjnej oraz wykonaniu i umieszczeniu TZ co wykonuję i robię badanie Inne czynności. Po tym zabiegu klient chce okresowe jednak numer VIN z PC jest inny niż ten już nabity-nowy. Negatyw jest za 02.b - numer niekompletny, nieczytelny, wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu. Z tym powinien udać się do WK i jak dostanie poprawiony wpis to poprawkowe.

Taki jest mój tok rozumowania, jednak może się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię okresowego po nabiciu numeru na podstawie decyzji, w cepiku i w dokumentach mamy wtedy inny numer. Klienta wysyłam po nowe PC i dopiero wtedy okresowe. WK mnie kiedyś naciskało, że przecież wiadomo, że to ten sam pojazd itd. Nie podzielam ich zdania, PC z nowym numerem nadwozia żądam w takich sytuacjach.

Inne czynności to nie badanie, więc wykonaj numer i tabliczkę i wyślij klienta po PC z nowym numerem i wtedy okresowe.

Edytowane przez adamos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apig napisał:

lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu.

To co zrobisz jeśli trafi Ci się wymiana ramy na ramę z innym numerem?

10 godzin temu, adamos napisał:

Nie podzielam ich zdania,

J/w - co zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie WK jedzie po całości. Na PC jest już numer który dopiero ma być nabity...

Przynajmniej nikt problemu nie zrobi że numer się nie zgadza😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 13:23, adamos napisał:

 WK mnie kiedyś naciskało, że przecież wiadomo, że to ten sam pojazd itd.

Ta tak, bo się im wydawać papierków nie chce, a w razie kontroli to czarno na białym że zrobiłeś niezgodnie z przepisami i dałeś P

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

że zrobiłeś niezgodnie z przepisami i dałeś P

W którym miejscu niezgodnie?

A gdyby Ci się trafiły zmiany konstrukcyjne - wymiana ramy - to jaki dasz wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o sytuacji gdzie diagnosta nabija na podstawie decyzji nowy numer, a w dokumencie i CEP jest inny i klient chcę od razu OBT. To co ma wtedy dać ? P? No nie żartuj...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem zgodnie z prawdą. Nigdy nie miałem ZK wymiana ramy więc nie wiem w jakiej kolejności mój WK postąpi i jakie dostanę dokumenty.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz żadnych - przyjedzie właściciel z zamontowaną "nową" ramą (np. z pojazdu używanego) z innym numerem. Powiedzmy, że będzie miał ze sobą decyzję na tabliczkę zastępczą. Będzie chciał badanie po zmianach potwierdzające, że zamontowano inną ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, michal_k napisał:

wymiana ramy

Wymiana ramy i nabicie VIN najczęściej występuje w skuterach - i raczej trzeba to wykonać na "gołej" ramie zamocowanej w imadle bo płaskich elementów jak na lekarstwo a na zabudowanym raczej niemożliwe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 31.07.2023 o 09:22, IVVO napisał:

Wymiana ramy i nabicie VIN

Ale Michałowi chodzi o ramę z innego pojazdu, posiadającą numer. Jest taka procedura, chociaż mało kto o niej wie nawet w urzędach.

 

W dniu 31.07.2023 o 09:05, michal_k napisał:

Będzie chciał badanie po zmianach potwierdzające, że zamontowano inną ramę.

Opiszę w zaświadczeniu co nastąpiło i tyle. Tyle tylko, że do "nowej" ramy będę żądał odpowiednich dokumentów tj. DR pojazdu z którego pochodzi. Nie jestem upoważniony do zmiany numeru widniejącego w CEP. Sprawa literalnie wygląda tak, że w przypadku ZK mamy do czynienia z możliwością wykonania badania z P, a w przypadku OBT po nabiciu już nie. Taki paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aboz napisał:

Tyle tylko, że do "nowej" ramy będę żądał odpowiednich dokumentów tj. DR pojazdu z którego pochodzi.

A na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.