Skocz do zawartości

pytanie opisowe z gazu


Tomasz6712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanko . Czy ktoś pisał ostatnio uzupełnienie o gaz. ja ostatnio pisałem w poznaniu i :( masakra . teraz jadę na Wrocław może ktoś napisze jakie ostatnio bywają pytania opisowe z gazu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Nie widzialem żeby ktos opisał SZCZEGÓŁOWO przebieg badania instalacji gazowej. Gdzy odp w sposób podania Dz.U w przypadku szczegółowego opisu nie wystarczy. A pisać za koleją całego Działu 5 nie ma sensu.

 

Jesli jest to gdzies na forum prosze o link, gdyż nie znalazłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zadanie opisowe ze stycznia brzmiało tak.

 

Dzisiaj po raz pierwszy na stację przyjechał Ford Mondeo sprowadzony z zagranicy, data pierwszej rejestracji 15-05-2009r, wyposażony w instalację gazową LPG oraz hak holowniczy.

 

Określ;

 

1. Jakie dokumenty potrzebne do badania.

2. Jakie czynności są niezbędne do przeprowadzenia badania.

3. Jakie dokumenty wystawisz po przeprowadzeniu badania.

4. Jaki będzie następny termin badania.

 

Może coś przekręciłem, ale raczej tak to wyglądało może się przyda. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu miałem pytanie, opisz budowę instalacji gazowej po kwietniu 2001 , opisz zasade działania instalacji lpg.

 

Czesto jest pytanie opisowe typu, na OSKP Przyjechało auto sprowadzone z ważnymi dokumentmi na gaz, co jest wymagane do pierwszego badania..

 

Było też bardzo podchwytliwe pytanie:

 

Na oskp przyjechało auto na badanie okresowe z nieważnym protokolem na zbiornik z TDT-u jak w takiej sytacji postepuje diagnosta, niektórzy pisali, że odstępuje od badania, inni, że przeprowadza badanie zgodnie z tabelą z 776 (zawieszenie swiatła itp) ale wynik badania jest negatywny ze wzgledu nieważny zbiornik lpg, pdoobno jest to jedyny wyjątek , w którym obydwa podejscia sa prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pdoobno jest to jedyny wyjątek , w którym obydwa podejscia sa prawidłowe.

 

Podobno tak, choć nie do końca wiadomo która komisja przyjmuje którą wersję 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak, choć nie do końca wiadomo która komisja przyjmuje którą wersję 8)

I tak naprawdę nie ma się gdzie odwołać, zapytać. ustalić. To co teraz mają egzaminowani zaraz będą mieli wszyscy pracujący diagności !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dla właściciela kasa się liczy, dla mnie zdrowie :) Nie ma ważnych papierów na butlę to nie zrobię analizy spalin, bo czemu mam ponosić ryzyko , jeśli nie zrobię analizy spalin, nie wykonam badania, nie wjadę na rolki, szarpaki, bo jaką mam gwarancję, że nie ucierpi na tym moje zdrowie - nic mi z tego, że czujnik gazu zadziała - jeśli wystawię negatywa to by znaczyło, że podjąłem ryzyko i zgodnie z przepisami dokończyłem badanie - a niby czemu takie ryzyko mam ponosić? Najważniejsze w tym jest moje zdrowie, a potem, bardzo daleko, daleko - kasa za badanie. Ale przecież każdy ma swoje priorytety, niestety -każdy ma swoje wady i zalety:) cytując pewnego artystę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop - no już kto jak kto, ale ty chyba nie masz problemu czytania ze zrozumieniem.

Nie ma ważnych papierów na butlę to nie zrobię analizy spallin.
.

 

Nesiasps jak nie masz kwitów na zbiornik to gonisz gościa z pod stacji, i nic nie robisz.

Tym bardziej analizy spalin, która zrujnuje ci zdrowie jak nie masz "kwitów" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę. Mógłbyś mi, a może są i inni chętni, wyjaśnić jak czterolatkowi na co wpływ ma bezpieczeństwo/niebezpieczeństwo? Oczywiście w stosunku do rodzaju ludzkiego. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym na SKP przyjechał samochód Skoda Fabia pierwsza rejestracja 2009 rok wyposażony w instalację gazową. Właściciel pojazdu przedstawił do kontroli następujące dokumenty :

- dowód rejestracyjny pojazdu,

- karta pojazdu,

- instrukcja montażu instalacji gazowej i wyciąg z homologacji,

- protokół TDT na butle,

Był załączony skan protokołu z TDT na butlę, w którym data ważności była do 2014 roku.

Przedstaw szczegółowy opis badania okresowego. Jakie dokumenty wymaga diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przystąpieniem do badania należy sprawdzić ważność protokołu i decyzji TDT, potwierdzającej sprawność zbiornika gazu.

Zakres badania obejmuje:

- identyfikacja pojazdu,

- sprawdzenie dodatkowego wyposażenia,

- sprawdzenie i ocena prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

- sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów zasilanych gazem ( załącznik 9 Dz.U 2022, str. 78 )

 

Diagnosta żąda dowodu rejestracyjnego pojazdu, protokół oraz decyzję z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.