Skocz do zawartości

Warsztaty samochodowe!!!!!!!!


sly1234

Rekomendowane odpowiedzi

jest gdzies na tym forum juz teamt odnosnie oceniania przez nas (kierowcow) warsztaty samochodowe , stacje kontroli pojazdow etc>????

 

moznaby bylo ztworzyc taki temat i kazdy by sie wpisywal oceniajac fachowosc naszych mechanikow????

 

oczywiscie polecajac lub nie dany warsztat dodajac jego adres i usterke jaka usuwano w nim???\

 

moznaby zalozyc 2 odrebne tenaty 1 z czarna lista warsztatow a 2 z tymi chwalonymi

pozdrawiam was

 

ps jak jest juz gdziens na forum taki temat to podajciie mi linka chetnie przeczytam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zagadnienie raczej regionalne i mało co mnie interesuje co robią warsztaty np. w Gdańsku czy gdzieś indziej, powinniśmy raczej skupić się na ogólnych problemach "naszej społeczności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moznaby zalozyc 2 odrebne tenaty 1 z czarna lista warsztatow a 2 z tymi chwalonymi

Ciężko będzie z wiarygodnością takich zestawień. Wiesz, że można komuś niemałą krzywdę zrobić wrzucając na taką listę bez weryfikacji zdarzeń ?

Pisanie postów jest troszkę innym zagadnienem - na ogół wyjaśnia bardziej istotę negatywu niż sama lista ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie chodzi tu o oczernianie kogokolwiek lecz stworzenie czarnej listy warsztatów i serwisów które nie wykonują swojej pracy właściwie, a ściągają pieniądze od bogu ducha winnych klientów.

Bo np. samochód nie przechodzi badań technicznych ze względu na luz końcówki drążka kierowniczego i po naprawie auto wraca na ponowne sprawdzenie na SKP. I po sprawdzeniu okazuje się, że owszem końcówka została wymieniona natomiast brakuje zawleczki na nakrętce koronkowej. Na dobrą sprawę ktoś nie skontrolował wykonanej usługi, a klient i tak musi wrócić do warsztatu/serwisu ponieważ diagnosta powiedział czym ta drobna niefrasobliwość mechanika może grozić.

Nie wspomnę o nagminnym naciąganiu, sprzedażą tańszych części itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując kogoś negatywnie można wyrządzić więcej szkody niż pożytku. A jeśli ktoś Twój warsztat by pomówił? Nie było by to miłe prawda? Takie wiarygodne dane może podać np. inspekcja handlowa oceniając stacje benzynowe a i tak budzi to kontrowersje mimo, iż prawdę podają kto ma chrzczone paliwo. Ale to instytucja rządowa. Poza tym łatwo jest kogoś oczerniać ukrywając się pod pseudonimem bez żadnych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te forum jest za poważne żeby zajmować się czarnymi listami . Myślę że jesteśmy po to, zeby sobie pomagać a nie dołować innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się mylisz, ponieważ w swojej pracy na co dzień widzę ludzi nabitych w butelkę, którzy toczą niesamowite boje z nieuczciwymi warsztatami, serwisami itp. Nie tak dawno jak wczoraj pewna pani przyjechała na badanie z serwisu Peugota i pokazała mi fakturę co było zrobione. Zdziwiłbyś się ile ta kobieta zapłaciła, a co było na dobrą sprawę zrobione i jak. Dzisiaj dalszy ciąg, pani powiedziała że nie odpuści. Dostała wynik badania N, a dzisiaj jeszcze dojdzie opinia rzeczoznawcy i się dopiero zacznie. Dlaczego my mamy ponosić odpowiedzialność za niekompetencję innych, zwłaszcza że większość posiadaczy samochodów które serwisuje w renomowanych warsztatach zaraz po odebraniu auta jadą na SKP i wręcz proszą diagnostę aby sprawdzenie pojazdu odbyło się pod kątem wymienionych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jak sewis warsztat z dostępem do większej ilości danych a co do jakości usług to różnie bywa... . Sam kiedyś pracowałem w jednym i generalnie oceniało się klienta wizualnie a puźniej to już różnie bywało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swojej pracy na co dzień widzę ludzi nabitych w butelkę

 

 

Masz rację Darek, ale my dysponujemy jednak jakimiś tam formami nacisku na wspomniane przez Ciebie nieuczciwe warsztaty.

Ostatnimi czasy prowadzę mała wojnę z jednym z gdańskich zakładów specjalizujących się w naprawach układu wydechowego. Chłopaki nagminnie wstawiają w miejsce zużytego katalizatora coś co tylko zewnętrznie przypomina to ustrojstwo. W działaniu natomiast nie rożni się niczym od zamontowanej konserwy po paprykarzu szczecińskim.

Z moich obserwacji wynika, że "łupem" tych szubrawców padają kobiety, które siłą rzeczy nie są z motoryzacją obyte w odpowiednim stopniu.

Wydruk z analizy spalin + wściekła białogłowa wybija im pomału z głowy tego rodzaju przekręty. 8) Tak czy siak chłopaki z tego zakładu kochają mnie bardzo.

Ehhh żeby tak sens życia dało się określić na podstawie ilości wrogów :roll:

 

Ps:

Darek, czy serwis ,o którym piszesz jest, że tak powiem lekko "Kulejący" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak chłopaki z tego zakładu kochają mnie bardzo.

No no to się wydało, teraz już wiem czemu nikt niechciał spać z Tobą w jednym pokoju (Jasień) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy bardziej neutralny pomysł. Warsztaty naprawcze gdzie na wysokim poziomie obsłużono klientów. Gorzej jak wybuchnie po latach tam jakaś afera a myśmy ich zachwalali.

 

Chociaż w tym momencie ciśnie się mi zdanie geniuszy od korupcji: "a za ile zamieściliście dobrą bądź złą opinie podając dane przedsiębiorcy".

 

I pomyśleć że normalnie to było kiedyś bo dzisiaj to napewno nie jest. :lol:

 

Kiedyś chodził mi po głowie taki konkurs dla stacji i diagnostów na najlepszego oczywiście. Ocena była by wiarygodna od osoby posiadającej zaświadczenie z badania. Żadnych danych osobowych nie potrzeba bo widać że badanie przeszedł i może wyrazić taki klient swoją opinię czy mu się podobało i jak ocenia fachowość usługi badania technicznego w porównaniu z tym co diagnosta powinien zrobić.

 

Pomysł fajny ale nie przeszedł i wcale nie chodziło o nagrody. Po prostu nie wychylać się.

Takie czasy. Chociaż chłopaki z PISKP i TDT coś tam konkursowali na najlepszą stacje ale w sumie nie wiem jak to się zakończyło. Cóż chociaż ktoś tam myśli o stacjach i diagnostach by ich docenić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jak zwykle fantazja literacka i głupota właściciela. Nie mówię, że mechanik jest bez winy ale;

1) koło sie nie urwało tylko odkręciły szpilki, zresztą nie wszystkie,

2)część winy jest kierowcy, bo mając większy samochód nie robi łaski jak za kilka kilometrów sprawdzi dokręcenie kół (u nas sie klientów informuje, żeby zawsze sprawdzili)

 

i oczywiście tekst nowobogackiego

Spytałem właściciela, czy moje i pasażera życie wycenia na 100 złotych

 

Na pewno dostał więcej niż tą przysłowiową stówę, bo sam alus do ml-a kosztuje co najmniej kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poto dał samochód do warsztatu samochodowego, żeby samemu nie przykręcać kół.

Wina lęży całkowicie po stronie warsztatu w którym pojazd był naprawiany.

W ubiegłym roku miałem podobna sytuację z niedokręconymi kołami po wymianie

klocków hamulcowych tylnych kół, i to całe szczęście że tylnych?????

Dojechałem z Grudziądza do Płońska i zacząłem gubić tylne koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poto dał samochód do warsztatu samochodowego, żeby samemu nie przykręcać kół.

 

W osobówce nie ma problemu. W takim dużym aucie jak ml jest to wręcz jego obowiązkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu co odleciały koła pod Płońskiem to był chyba głuchy. Mi jak coś wali, chałasuje itp to się zatzymuje i sprawdzam co jest, a jak bym się nie znał to jechał bym bardzo wolno do najbliższego warsztatu. Ale takiego warsztatu to bym nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

jeśli mamy polecać warsztaty, serwisy, to ja polecam mój, Pol-Mot w Warszawie na Ursynowie, ale jest ich dużo w kraju, więc myślę że mają jeden poziom, jeszcze na Pol-Mocie się nie zawiodłam, zawsze pomogą, doradzą, wytłumaczą, nie traktują jak przysłowiową blondynkę co nieraz mi się zdarzało, często mają promocje, można wszystko przeczytać na stronie POL-MOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol-Mot Auto? Aaa, znam ich. Mają swój serwis na Bielanach, niedaleko miejsca w którym mieszkam. Znam system ich pracy, w jaki sposób pracują i zawsze jestem zadowolony. Usługami, obsługą, warsztatem pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domino88---Pol-Mot Auto? Aaa, znam ich. Mają swój serwis na Bielanach, niedaleko miejsca w którym mieszkam. Znam system ich pracy, w jaki sposób pracują i zawsze jestem zadowolony. Usługami, obsługą, warsztatem pracy.

A CO oni mają takiego fajnego ?? i czym różnią się od innych serwisów ludzie którzy Tam pracują są są z kosmosu :shock: .Ja przy stacji też mam autoryzowany serwis Citroena nasi klijęci też są zadowoleni z obsługi jeżeli mechanicy są porządnymi fachowcami, którzy umieją doradzić odnośnie wykonywanych czynności to jaki by to niebył serwis to i tak klijęci wrócą .Niechwaląć się to z Warszawy mamy bardzooooo dużo stałych klijentów :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ładna reklama POL-MOTu :) I to od razu w pierwszym poście A może najpierw wypadało by sie przywitać, przedstawić itd a nie zaśmiecac forum kryptoreklamą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.