IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

[akcja KALENDARZ 2015] - czyli kalendarze dla najaktywniejszych forumowiczów ... [SZCZEGÓŁY]

Poprzedni temat «» Następny temat
UNIMOG 424 jak to sklasyfikowac??
Autor Wiadomość
Jacdiag 

Piwa: 123/69
Wysłany: 24-10-2007, 16:39   

Cytat:
PoRD
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
44) ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;

skoro potrafią zarejestrować quada jako c rolniczy to i udało się pewnie unimoga przerobić do ciągnięcia pługa i brony ;D

boden 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 24-10-2007, 16:48   

Z tego co widać , na pewno jest to ciężarowy.
Jedynie trzeba ocenić , czy skrzyniowy . czy wywrotka [ oba mają podobne skrzynie ]
Postaw piwo autorowi tego posta

azot14 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 24-10-2007, 17:57   

skp005 napisał/a:
Podobno ma przywiez opinie rzeczoznawcy ze ten pojazd klasyf.sie jako ciągnik rolniczy!!

Przede wszystkim sprawdź czy ten rzeczoznawca jest wpisany na listę "certyfikowanych " przez MT poprzednio MI . Raczej ci z listy "certfikowanych" nie pozwolą sobie na wątpliwe opinie . Co do wartosci opini z poza listy lepiej sie nie wypowiadać - zresztą chyba nie urodziłeś się wczoraj :-D .
Ja widziałem DR żurawia Liebherr który został niedawno zarejestrowany bez odstępstwa od warunków techn. a ma przekroczone wymiary, masy, naciski . A już wpisy w DR to czysta poezja :evil: np. mwł - 38 800 kg, dmc 40000 kg nacisk na oś 112,70 kN , 6 lub 8 osi .

blakop 

Piwa: 161/48
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 24-10-2007, 19:17   

Hehe - a jak sądzisz - na podstawie czego został zarejestrowany? ;)
Z całym szacunkiem panowie, ale 80% odstępstw wychodzi dopiero w WK i to jak bystry pracownik... Zazwyczaj ani SKP, ani WK nie widzą problemu w dopuszczeniu do ruchu np. 6 osiowego żurawia o dmc np. 60000...
Najgorsze, jak wyjdzie to dopiero po jakimś czasie... Miałem ostatnio taki przypadek, odesłałem - i co? Nic - ministerstwo stwierdziło, że na pojazd dopuszczony już decyzją starosty do ruchu odstępstwa nie ma bo decyzja choć błędna to jest i już... Bez konsekwencji dla SKP i WK.... :)

azot14 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 25-10-2007, 07:00   

blakop napisał/a:
Hehe - a jak sądzisz - na podstawie czego został zarejestrowany?

jest oczywiste,że pierwszy ruch zrobił ktoś z "naszych" kolegów na wniosek właściciela poparty odpowiednimi argumentami :lol:

skp005 

Wysłany: 25-10-2007, 07:10   

dziwne rzeczy sie u nas w PL dzieją ale wyobraz sobie kolego Fiedorowicz ze jesli chodzi o quada to widzialem oryg. homologacje wystawiona przez hondę ze jest to ciagnik rolniczy :shock: :-D wtedy jeszcze nie bylo rodzaju ze to jest poj."sam.-inny,podr.czterokolowiec" normalne cuda na kiju....

[ Dodano: 08-11-2007, 17:24 ]
witam mam juz opinie rzeczoznawcy prosze teraz o Wasze uwagi."Ciagnik nalezy zaliczyc do rolniczych kolowych"-o co tu chodzi od czego sa ci rzeczoznawcy od pomocy czy macenia i utrudniania zycia?? :shock:
Pozd

[ Dodano: 08-11-2007, 17:25 ]
witam mam juz opinie rzeczoznawcy prosze teraz o Wasze uwagi.
Pozd

fly 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 13-11-2007, 15:21   

Witam!!!!

Moze w takim przypadku dokonac proby drogowej i sprawdzic czy faktycznie nie przekracza tej predkosci.

boden 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 13-11-2007, 17:50   

Słyszałem , że Niemcy kwestionują przebudowane nasze pojazdy żądając homologacji , a sami pozwalają sobie na takie cuda .

Ciekawe czy posiada ten ciągnik homologację ? - walczmy ich bronią

[ Dodano: 13-11-2007, 17:53 ]
Z pisma wynika , że pojazd nie rejestrowany - czyli samoróbka szczepcia na potrzeby osobiste , nie nadający się do ruchu

berecik 

Piwa: 9/3
Wysłany: 13-11-2007, 22:30   

No to jak podejść do firm produkujących pojazdy (lub robiących zabudowy pojazdów) w ilości 1 sztuki rocznie gdzie produkcja idzie pełną para a tylko w dokumentacji robi się rożnice np w wadze rozstawie itd. To jest czysty ... w zgodzie z prawem :sad:

blakop 

Piwa: 161/48
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 13-11-2007, 22:52   

berecik napisał/a:
No to jak podejść do firm produkujących pojazdy (lub robiących zabudowy pojazdów) w ilości 1 sztuki rocznie gdzie produkcja idzie pełną para a tylko w dokumentacji robi się rożnice np w wadze rozstawie itd. To jest czysty ... w zgodzie z prawem

To już teraz można ukrócić, ale trzeba kogoś bystrego w WK. Zwolnienie z homologacji obowiązuje na dany typ pojazdu, a nie na pojedynczy egzemplarz pojazdu. Poprzez typ w rozumieniu przepisów o homologacji rozumie się pojazd o zbliżonych do siebie cechach konstrukcyjnych takich jak: mają to samo podwozie, ramę, ramę pomocniczą, płytę podłogową lub inną strukturę, do której przymocowane są główne części składowe, są produkowane przez tego samego producenta, mają ten sam rodzaj napędu itd. Zatem pojazd różniący się od drugiego szerokością 5 cm lub wagą 20 kg należy uznać za pojazd takiego samego typu, dla którego producent nie może wystawić oświadczenia o produkcji jednostkowej. Tylko o takich szczegółach mało kto wie... A i to można obejść... Ale nie napisze jak, choć producenci i tak wiedzą...

berecik 

Piwa: 9/3
Wysłany: 13-11-2007, 22:59   

Przerabiam to od jakiegoś czasu i ręce opadają ! No, ale jak policzymy ile mozna zaoszczędzić to sprawa jest ... :!: Cóz ktoś to napisal "dla kogoś " ...

Odpowiedz do tematu