Skocz do zawartości

Opcja wyboru rok modelowy/produkcji


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnich przejściach wpisuję rok modelu rok prod. skreślam ręcznie i w wk. przechodzi.

 

a jest to dopuszczalne? bo byloby duuuzo prosciej

w moim wk przechodzi i rozmawiałem z kier. wk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    7

  • babkaz

    5

  • rurek777

    5

  • boden

    4

po ostatnich przejściach wpisuję rok modelu rok prod. skreślam ręcznie i w wk. przechodzi.

Po co wybiegać przed szereg, jeżeli nie musimy w DIP-ie określać jasno jednej z pozycji to po co nadgorliwość a później tłumaczenie się w sądach za odmładzanie. Przykład z wczoraj Fiat 126p data pierwszej rejestracji 5 stycznia 2000r, rok produkcji 2000, właściciel pojazdu go kupował i rejestrował osobiście - czyżby błąd urzędnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok modelu nie jest rokiem produkcji jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :) jednak w DIPIE mamy wpisać rok produkcji lub modelu a na wydruku pisze nie potrzebne skreślić a może w tej pozycji wpisać XXXXX i co na to wk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DIPIE mamy wpisać rok produkcji lub modelu a na wydruku pisze nie potrzebne skreślić a może w tej pozycji wpisać XXXXX i co na to wk.

Nie zauważyłem , aby w DIP było - niepotrzebne skreślić.

Jest natomiast rok modelu lub produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wydruku na dole w programie patronat jutro w pracy sprawdzę jeszcze raz ale u mnie jest mało jeśli mam wątpliwość co do roku prod w uwagach oiszę że ustalono rok mdelu na podst nr VIN przechodzi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może napisze tak skreślam rok prod. zostawiam rok modelu w wk. powiedziano mi że od ustalania roku prod. poj. jest przedstawiciel producenta na terenie kraju czy coś takiego a klient jesli jest nie zadowolony może się do niego zwrócić o ustalenie tegoż roku prod. ciekwe czy w polsce kiedyś będzie tak jak w innych państwach że jest data pierwszej rej. i koniec :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w polsce kiedyś będzie tak jak w innych państwach że jest data pierwszej rej. i koniec :razz:

_________________

Podobno przepisy w unii mają być ujednolicone , ale na to trzeba czasu.

Póki co , na razie ,nie dotyczy to wszystkich kwestii w ruchu drogowym.

Też jestem za tym , żeby wpisywana była tylko data pierwszej rejestracji, bo tak dla przykładu , ktoś z kolegów dał przykład rejestracji 2 letniego pojazdu jako jego pierwsza rejestracja - skoro jest to fabryczna nówka , to po co go postarzać o 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Nie zauwazylem tam jednomyslnej interpretacji. Najdziwniejsze w tym wszystkim ,ze jest tu na forum bardzo duzo diagnostow z duzym stazem a nie ma jednoglosnej odpowiedzi kazdy robi co chce albo na co mu WK pozwala , jak mi sie wydawalo mamy jednolite przepisy i powinno byc jednakowo a tu prosze, kazdy sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednoznacznie mamy prawo wyboru między rokiem modelowym a rokiem produkcji, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego jakie konsekwencje dla klienta niesie wpisanie roku modelowego. WK na roku modelowym mu nie zarejestruje bo oni muszą wpisać rok produkcji. Dogadajcie sprawę indywidualnie z WK ale moja sugestia jest taka by dołożyć wszelkich starań by określać rok produkcji. (dekodery VIN, tel. do przyjaciela z serwisu itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest prosto- starosta poddał sugestie zeby dopisywac rok produkcji w przed rocznikiem i juz wyglada to tak:

rok producki lub modelu............... rok produkcji 2006. I mam ich gdzies.Kiedys robiełem sprowadzone z 96r,1 rej z konca roku a program z vinu odczytał oraz wypełnił rubryke juz na 97... i kurcze juz była awantura.Tak jest jasna sprawa teraz -mają napisane jak wól niech sie martwią :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mają może koledzy jakiś dekoder VIN-u dla Pegeota 206 bo mam problem z ustaleniem roku produkcji, napomne że data 1 rejestracji za granicą (francja) 17-01-2001. Wiem że z peugeotami są problemy.

Jak byście koledzy doradzili rozwiązanie tego problemu. Do serwisu dzwoniłem - MASAKRA odsyłają od telefonu do telefonu wykonałem chyba z 10 i na koncu jusz nikt nie odbierał i stanołem w punkcie wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Gdzie znaleźć datę?

 

Poniedziałek, 3 marca (00:19)

 

Masz wątpliwości, kiedy wyprodukowano samochód, który chcesz kupić? Obejrzyj dokładnie jego niektóre elementy, a wszystko się wyjaśni.

 

Oczywiście łatwiej jest cofnąć licznik pojazdu niż datę jego produkcji, ale nawet i w tym zakresie można natknąć się na różne "cuda". Tymczasem wnętrze pojazdu i elementy jego wyposażenia to prawdziwa kopalnia informacji o przybliżonej dacie produkcji auta lub poszczególnych jego części. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać.

 

Większość plastikowych elementów wyposażenia tj. popielniczka, części tapicerki, tablica przyrządów, różnego rodzaju obudowy i osłonki, mają na tzw. "wewnętrznej", niewidocznej stronie wytłoczone informacje o dacie produkcji. Zazwyczaj spotkamy się z trzema sposobami oznaczania tej daty:

 

+ "kratka" - data produkcji (miesiąc i rok) oznaczone są punkcikami na wytłoczonej kratce. Ostatnia kropka, oznacza miesiąc i rok produkcji elementu;

 

+ "zegar" - data produkcji wytłoczona jest piktogramem przypominającym zegar, gdzie strzałka wskazuje miesiąc, a dwie cyfry obok strzałki rok;

 

+ "tradycyjny" - na elemencie naklejona jest nalepka z datą produkcji.

 

Dość często znajdziemy ją też na innych elementach pojazdu. Niektóre informacje mogą być dla nas mylące (np. na żarówkach, amortyzatorach czy oponach). Przecież one się zużywają i po jakimś okresie wymagają wymiany. Są jednak takie, które podczas normalnej eksploatacji auta wymieniane są niezwykle rzadko (np. amortyzatory podnośników klapy bagażnika lub pokrywy silnika, metalowe elementy nadwozia).

 

Różne daty produkcji lub oznaczenia firm umieszczone np. na amortyzatorach podnośników pokrywy bagażnika, na szybach lub na elementach tapicerki często mogą świadczyć o ich wymianie. Nie zawsze musi to budzić nasze podejrzenia, że auto jest powypadkowe, ale możemy to dość szybko zweryfikować, używając miernika grubości lakieru.

 

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym wydaniu tygodnika Motor.

 

Źródło informacji: Motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.