Skocz do zawartości

ilosc zagłowków na tylnej kanapie


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli własciciel auta chce zmienic rodzaj pojazdu z ciezarowego na osobowe , z czteroosobowego na piecioosobowe i na tylnej kanapie ma tylko 2 zaglowki to musi montowac dodatkowy zaglowek czy może tak zostac . fabrycznie tez sa osobowe z 2 zagłowkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest tak, że środkowy pas tylny jest biodrowy i wtedy zgodnie z przepisami ,zagłówek nie jest wymagany. Ale spotkałem juz auta (osobowe, z fabryczna homologacją), które mają z tyłu 3 pasy 3 - punktowe i dwa zagłówki (np. Fiat Panda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.U. z dnia 04.03.2004D.U. z dnia 04.03.2004ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

 

z dnia 11 lutego 2004 r.

 

zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

(Dz. U. z dnia 4 marca 2004 r.)

 

 

Na podstawie art. 66 ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

 

 

§ 1. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262) wprowadza się następujące zmiany:

 

 

pkt 9 otrzymuje brzmienie:

"9) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupé o układzie siedzeń "2+2"; dopuszcza się możliwość wyposażenia w zagłówki siedzeń tylnych środkowych; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;",

 

 

czyli zagłówek środkowy może być ale nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

witam forumowiczów jestem nowy i mam pytanie odnośnie zagłówków tylnej kanapy aut sprowadzonych są modele wyprodukopwane nawet w 2000r i ich nie mają ,wiem że zgodnie z ustawą mają być w autach wyprodukowanych po 1995r . Czy może się coś zmieniło?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że myślisz o trójpunktowym zamocowaniu pasów bezpieczeństwa.

Na tylnym, środkowym siedzeniu przynajmniej biodrowy pas musi być i w tym przypadku

zagłówek nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, oczywiście napisałem błędnie:"dopuszcza się niewyposażenie w pasy tylnego środkowego siedzenia". Powinno być: "dopuszcza się możliwość nie wyposażenia w zagłówki tylnych siedzeń środkowych". I oczywiście warunek podstawowy -jeśli zagłówek, to tylko na siedzeniu wyposażonym w pasy mocowane trzypunktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.