Skocz do zawartości

GTL Truck


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam pytanie czy to prawda, że w Truck-u w przeliczeniu milimetrów na stopnie ( 1mm = 0stopni i 60 minut) tak mi mówił kolega bo według mnie to 0 stopni i 6 minut,coś chyba mi kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to 0 stopni 10' = 1mm, z tym że gdzieś miałem tabelę i przelicznik (której teraz nie mogę znaleźć) ,bo mamy rózne rozmiary kół i dla kół większych typu R17-20-22 może być np 1.22mm jednak tego ci teraz nie potwierdzę póki nie odnajdę tejże tabeli . Dla rozmiaru kół R13 /14 możesz smiało mieć ten przelicznik, który napisałem powyzej. Zaznaczam że nie ma tu znaczenia typ urządzenia na którym pracujesz , bo z regóły one wszystkie przeliczają minuty na stopnie i odwrotnie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mamy rózne rozmiary kół

 

Dla przyrządu rozmiar koła jest praktycznie bez znaczenia. Większość mierzy i tak w stopniach i minutach, a poza tym przyrząd montuje się centralnie względem piasty i czy koło ma 13'' czy 17'' to urządzenie jest w tej samej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pomiary robimy w stopniach to nie ma znaczenia, ale gdy mamy podaną zbieżność w mm i musimy zamienić to w tym przypadku średnica felgi już ma znaczenie

 

wartość 1 stopnia zbieżności dla średnicy felgi - z instrukcji GTL Truck

14" = 6,8 mm

15" = 7,5 mm

16" = 7,8 mm

17" = 8,3 mm

17,5" = 8,51

18" = 8,72 mm

19" = 9,16 mm

20" = 9,6 mm

22" = 11 mm

22,5" = 11,35 mm

24" = 12,2 mm

 

[ Dodano: 03-02-2009, 08:56 ]

a jak kto chce, to niech sobie przypomni co to jest sinus kąta i sam oboliczy :D

http://www.matma.net.pl/trygon.php

http://sciaga.onet.pl/12521,59,19581,tabela.html

[ Dodano: 03-02-2009, 16:30 ]

ale lepiej do tego zastosować cotangens :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyrządu rozmiar koła jest praktycznie bez znaczenia. Większość mierzy i tak w stopniach i minutach, a poza tym przyrząd montuje się centralnie względem piasty i czy koło ma 13'' czy 17'' to urządzenie jest w tej samej pozycji.

 

Wiem Psuj zjadłem zęby na regulacjach geometrii kół jak pewnie każdy z nas , pisząc o rozmiarze kół miałem na myśli tabelę, którą podał Jacdiag i o nią mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kilka lat temu "bawiłem" się w kalibrację tego przyrządu. Jeśli masz listwę do kalibracji, to prawdopodobnie ;) sobie poradzisz. Jak dobrze pamiętam aby wejść w menu kalibracji każdej głowicy należy jednocześnie wcisnąć dwa przyciski (wydaje mi się że "strzałke" i "OK"). Oczywiście wcześniej załóż głowicę na listwę i wszystko wypoziomuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Devil, sprobuje wykonac kalibracje w poniedzialek. Masz piwo :piwo

 

[ Dodano: 12-10-2009, 13:34 ]

należy jednocześnie wcisnąć dwa przyciski (wydaje mi się że "strzałke" i "OK").
U mnie nie dziala ta kombinacja. Glowice zalozylem na listwe, wypoziomowalem. Wlaczylem funkcje ustawiania zbieznosci. Prawa glowica wskazywala ponad 1 st. rozbieznosci. Zdemontowalem oslone czujnika i tam byla mozliwosc regulacji. Nie bylo latwo trafic, ale ustawilem 0 st. 1min. Instrukcja dopuszcza +- 3 min.

Na razie nie ma reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.