Skocz do zawartości

jaki rodzaj badania


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rodzaju wpisanego badania na zaświadczenie to wpisywałem zawsze takie za które kasuje (coby była zgodność z kasą fiskalną). Czyli pokolizyjne robimy specjalistyczne i zakres okresowego i takie badania wpisuje na zaświadczeniu. Jeśli bym miał skrócić badanie nowego pojazdu to wpisuje "zgodnie z DR" a jeśli przedłużam to informuje właściciela, że jest taka możliwość i jeszcze żaden nie odmówił sobie przedłużenia badania.

 

 

Co do skreślania pkt 1 i 2 to jak wyżej. Jeśli nie robię badania okresowego lub jego zakresu to skreślam oba (usterki, vat, hak, ustalenie danych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Sebastian ZG

    4

  • berecik

    3

  • waga50

    3

  • JACEK GUZ

    3

witam wczoraj policja zabrała koedze DR za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i nie przykręcony akumulator ,czy musi zrobić pełen przegląd (posiada LPG) czy jakiś inny (tańszy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej i nie przykręcony akumulator

Jeśli to jest wpisane w pokwitowaniu policji to będzie badanie "tańsze". 20,- za usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z adnotacją w zaświadczeniu :termin następnego bad.tech. jak w dowodzie rej

 

Mnie przy tym badaniu nie interesuje termin nbt,więc nic nie wpisuje w uwagach o terminie. Robię adnotacje:"Przyczyna zatrzymania DR została usunięta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

No to ja zapytam o taka ciekawostke, jak okreslic tzw "stan powypadkowy"???

Wczoraj robilismy auto wlasnie po kolizji z zatrzymanym DR. Ale w pokwitowaniu bylo napisane :

"uszkodzone reflektory oraz wyciek plynu z chlodnicy i oleju" (btw ciekawa skladnia :) ) no i ani slowa o kolizji.

No i w zasadzie mozna zrobic jedno BT za 41 pln (swiatla i pozostale usterki) albo okr + dodatkowe za duzo duzo wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu piszesz to jest to sprawa prosta.Policjant nic nie napisał o koloizji to robie tylko za usterke czyli 40 zł. No moze za te wycieki jeszce + 20 zł, ale to zalezy od sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tu piszesz to jest to sprawa prosta.Policjant nic nie napisał o koloizji to robie tylko za usterke czyli 40 zł. No moze za te wycieki jeszce + 20 zł, ale to zalezy od sytuacji

 

Ija również tak uważam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć . Chyba tylko żebyście w wystawionym zaświadczeniu z badania skreślali zawsze (jeśli nie było pokolizyjnego) obie pozycje : 1 spełnia wymagania ...... , 2 nie spełnia wymagań ...... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o odwrotnej sytacji-policjant pisze ..."uszkodzona tylna lampa zespolona (uszkodzenie niewielkie) podczas kolizji.Robię "pełną kolizję" a co na to Klient nie muszę wam mówić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż na pewne rzeczy nie mamy wpływu a tym bardziej na to co napisze policjant i jak on zinterpretuje uszkodzenie auta natomiast my musimy robić tak żeby było zgodnie z przepisami(a klient niestety musi się temu podporządkować) przecież robiąc pełne pokolizyjne nie policzysz za jeden element dokładając resztę ze swojej kieszeni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"uszkodzona tylna lampa zespolona (uszkodzenie niewielkie) podczas kolizji

 

Ja robię dodatkowe za 20 zł.Jezeli sa wyszczególnione usterki podczas kolizji ,wykonuje dodatkowe na usterki(po20zł),a jak na skierowaniu pisze -"pojazd uszkodzony w kolizji drogowej" i nic wiecej to zakres okresowgo+dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wpisu-uszkodzenia pokolizyjne z wyszczególnieniem uszkodzonych elementów -dodatkowe za kazdy temat wpisany na pokwitowaniu.

Natomiast przy wpisie tylko uszkodzenia pokolizyjne-okresowe+dodatkowe.

Jednocześnie inf. klienta zeby po odbiorze dow.rej. z W.K. zgłosił się ponownie po aktualny wpis z B.T. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby podstawowe kwestie a jednak nie ma jednoznacznego rozwiązania. :?

 

[ Dodano: 10-03-2009, 21:32 ]

.... Jednocześnie inf. klienta zeby po odbiorze dow.rej. z W.K. zgłosił się ponownie po aktualny wpis z B.T. :-)

 

Nie każdy chce mieć zakłócony porządek stempli w DR. Bo to sygnalizuje, że coś ten coroczny rytm zakłóciło :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podczepić do tematu to jakie zrobić badanie przyczepie zakupionej w wojsku gdzie nie była wcale rejestrowana a z dokumentów jest tylko faktura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

To ja dodam zagwozdkę. Przyjechał motorower z zabranym DR po kolizji. Miał wystawione zaświadczenie i oczywiście wpisane "pojazd uszkodzony w kolizji drogowej" i zakaz dalszej jazdy i teraz pytanie jakie badanie ??? bo okresowe i pokolizyjne chyba nie bardzo pasuje nie było już do kogo zadzwonić (późna pora) bo WK już zamknięty zrobiłem okresowe dla motocykla i pokolizyjne skasowałem sowicie 156 zeta i klient nic nie mówił zobaczymy co powiedzą w WK (oczywiście dla motoroweru nie wyznaczyłem terminu kolejnego badania okresowego). Nie jestem pewiem czy postąpiłem dobrze dlatego się pytam ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że zrobiłem źle a WK się nie czepił oddał dowód i jeszcze kazali klientowi po pieczątkę na SKP jechać :shock::shock::D i przyjechał ale szybko go wyprostowałem pośmialiśmi się trochę i tyle. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.