Skocz do zawartości

Vat a koszulki odblaskowe


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem sytuację, gdzie klient mnie zaskoczył znajomością prawa.

Otóż autko spełniające wymogi VAT, prawie koniec badania sprawdzam wyposażenie, tzn. trójkąt i gaśnicę, klient mówi że posiada również i kamizelkę odblaskową, ja mu rzucam mimochodem, że koszulka póki co nie jest obowiązkowa, a on mi na to, że słabo się znam na przepisach bo jego dwa razy zatrzymywała Policja i każdorazowo żądała okazania koszulki, i tu mnie zamurowało, pytam się klienta czy przedstawili mu jakąś podstawę prawną, a on mi na to że się ich pytał i powiedzieli mu, że jak ma wbity VAT w DR to takową koszulkę musi posiadać. Hmm..... zwątpiłem w siebie (czasem mi się to zdarza :( )

Czy mógłby ktoś mnie uświadomić czy ze mną tak źle, czy nie :shock:

Ps

Staram się uczyć zmian na bieżąco, ale może coś mi uciekło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś bzdura. Co ma VAT do kamizelki odblaskowej. No chyba, że ktoś chce w ten sposób oznaczyć biznesmenów ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za wsparcie w tak ciężkich chwilach :D , a tak na poważnie to dalej nie mam pojęcia czy to klient miał wybujałą wyobraźnię czy to łódzki policjant widząc samochód na rejestracji z gór świętokrzyskich próbował go naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za wsparcie w tak ciężkich chwilach , a tak na poważnie to dalej nie mam pojęcia czy to klient miał wybujałą wyobraźnię czy to łódzki policjant widząc samochód na rejestracji z gór świętokrzyskich próbował go naciągnąć
To policjant z prewencji tak zatroskany o zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy zaproponował kamizelkę odblaskową na Vacie. Będzie cieplej i widoczniej. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja czasem bywa nadgorliwa. gdzieś jest napisane, że taką koszulkę trzeba mieć posczas "wykonywania innych czynności na drodze", można pod to podciągnąć np wymianę koła, a skoro ma mieć podczas wymiany koła to MA MIEĆ cały czas w bagażniku. a tak na marginesie - mój znajomy niedawno ledwo wywinął się od mandatu za brak nalepki na tylnej szybie informującej o przewożeniu dziecka w samochodzie.... bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy niedawno ledwo wywinął się od mandatu za brak nalepki na tylnej szybie informującej o przewożeniu dziecka w samochodzie

coś mi się wydaje, że są ewidentne próby naciągnięcia klienta na "łapówkę"

tak na marginesie, pamiętam jak mój kolega po fachu jeszcze parę lat temu (już razem nie pracujemy) jak zobaczył poloneza wjeżdżającego na stację podchodził do klienta i mówił "panie jak ja tu nie znajdę z cztery usterki to będzie dobrze", dalszego działania obu panów nie będę opisywał (chyba łatwe do przewidzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy niedawno ledwo wywinął się od mandatu za brak nalepki na tylnej szybie informującej o przewożeniu dziecka w samochodzie

coś mi się wydaje, że są ewidentne próby naciągnięcia klienta na "łapówkę"

tak na marginesie, pamiętam jak mój kolega po fachu jeszcze parę lat temu (już razem nie pracujemy) jak zobaczył poloneza wjeżdżającego na stację podchodził do klienta i mówił "panie jak ja tu nie znajdę z cztery usterki to będzie dobrze", dalsze działanie obu panów nie będę opisywał (chyba łatwe do przewidzenia)

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A pamiętacie jak się dostawało mandat "za brudny silnik" ? Ot taka ciekawostka...

Bupiter - wg tego policjanta - jak wiozę trójkę dzieci to powinienem mieć trzy nalepki ... :lol::lol:

Z drugiej strony... "Uwaga pirat" na TVN Turbo - w Gdyni zatrzymali Audi TT i zabrali kobiecie dowód rejestracyjny za to że tylne kierunkowskazy mrugały nie tym kolorem co trzeba (Amerykańska jakaś wersja była). POlicjant jak przyciśnięty nakazami to zawsze okazję na mandat znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony... "Uwaga pirat" na TVN Turbo - w Gdyni zatrzymali Audi TT i zabrali kobiecie dowód rejestracyjny za to że tylne kierunkowskazy mrugały nie tym kolorem co trzeba (Amerykańska jakaś wersja była).

Będąc na miejscu tego palusa postąpił bym tak samo.Mało tego, dochodził bym kto dopuścił ten samochód do ruchu wyk.BT/prawdopod.1 rej.z zagr./.Tajemnicą poliszynela są BT poj. z USA w stanie dziewiczym. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony... "Uwaga pirat" na TVN Turbo - w Gdyni zatrzymali Audi TT i zabrali kobiecie dowód rejestracyjny za to że tylne kierunkowskazy mrugały nie tym kolorem co trzeba (Amerykańska jakaś wersja była).

Będąc na miejscu tego palusa postąpił bym tak samo.Mało tego, dochodził bym kto dopuścił ten samochód do ruchu wyk.BT/prawdopod.1 rej.z zagr./.Tajemnicą poliszynela są BT poj. z USA w stanie dziewiczym.

 

Powinno się ten materiał puszczać na szkoleniach dla diagnostów. Klientka sama "doniesie" na diagnostę byle by uniknąć zabrania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się ten materiał puszczać na szkoleniach dla diagnostów. Klientka sama "doniesie" na diagnostę byle by uniknąć zabrania DR.

 

A może lepiej, zamiast ścigania diagnostów, napisać do odpowiednich władz o zmianę prawa dot. dopuszczenia kierunkowskazów koloru czerwonego. Ułatwiłoby to życie wszystkim zainteresowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się ten materiał puszczać na szkoleniach dla diagnostów. Klientka sama "doniesie" na diagnostę byle by uniknąć zabrania DR.

 

A może lepiej, zamiast ścigania diagnostów, napisać do odpowiednich władz o zmianę prawa dot. dopuszczenia kierunkowskazów koloru czerwonego. Ułatwiłoby to życie wszystkim zainteresowanym.

Zgoda,tylko przepisy mamy takie jakie mamy i szlag mnie trafia jezeli przyjezdza klient i kiedy ja mu proponuję N to on zawija ogon i mówi mi ze konkurencja mu da P :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kamizelek prawdopodobnie chodzi o:

P.O.R.D.

Art. 41. Osoba wykonująca roboty lub inne czynności na drodze jest obowiązana używać w sposób

widoczny dla innych uczestników ruchu elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

 

W każdej chwili pojazd może ulec awarii (np. złapać "gumę") więc element odblaskowy powinien być na wyposażeniu pojazdu i tak to prawdopodobnie interpretuje policjant.

Tak se wyimaginowalem :-D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinien to interpretować w momencie wykonywania tej czynności, a nie na zapas :!: A gdy nie chce mi sie brudzić i zadzwonię po pomoc drogową . . . :?:

 

I co oznaczają "inne czynności na drodze" :?:

A może to dotyczy malowania pasów i łatania dziur a nie wymiany koła przy samochodzie. Zamykając drzwi kluczykiem też wykonuję inną czynność :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.