Skocz do zawartości

badanie- klient nie ma dr


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Alboś taki pamiętliwy, albo zwyczajnie na mnie lecisz, że tak pamiętasz, co? Przyznaj się ;)

 

Faktycznie. Skierowania funkcjonują u nas oficjalnie od... miesiąca :) (lepiej późno niż wcale - nowa dyrekcja zrozumiała to i owo i jest porządek) - sam wydałem skierowanie nr 001 :) Zresztą obecnie są one wydawane automatycznie z systemu, co też pomogło, że pomysł obecnie się sprawdził i póki co funkcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Bogusław Maćkowski

    6

  • rurek777

    5

  • S.K.P-POZNAŃ

    4

System pojazd umożliwia stworzenie dowolnego szablonu dokumentu, który może być wykorzystywany do sprawy. Tylko nie każdy o tym wie (obsługa tej funkcjonalności nie łapie się pod standardowe szkolenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W edytorze szablonów - wybierasz go z poziomu sprawy którą załatwiasz (jako tzw. pismo dowolne dołączone do sprawy) i w tym momencie wszystkie dane pojazdu i właściciela już w takim dokumencie są automatycznie podstawione. Ręcznie wpisujesz (a w omawianym przypadku zaznaczasz) jedynie powód skierowania.

Oczywiście sam wzór (szablon) takiego szablonu nie jest dostarczany przez HP. Wydziały muszą go opracować sobie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dz.U.2007.186,1322

§2,1, pkt 11:

11. W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu przed ponownym zarejestrowaniem pojazdu właściciel pojazdu dołącza do wniosku o rejestrację zaświadczenie, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy, wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji pojazdu.

(...)

15. Wzór zaświadczenia, o którym mowa w ust. 11, określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

Myślę, że na podstawie takiego zaświadczenia bez obaw można wykobać badanie techniczne :)

 

WZÓR ZAŚWIADCZENIA POTWIERDZAJĄCEGO DANE W ZAGUBIONYM

DOWODZIE REJESTRACYJNYM, KARCIE POJAZDU

Format nie większy niż A4

5ae1a3b14e4fb_Zacznik.thumb.JPG.64a4f39b40dd79327b7174fceecee09d.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na podstawie takiego zaświadczenia bez obaw można wykobać badanie techniczne

Ja tez tak myślę,ale prawdę mówiąc takiej bumagi jeszcze nie widziałem.

Nie raz się zdarzyło się ze klient zgubił DR to dawałem mu duplikat zaświadczenia

warunkiem ze BT było robione na naszej SKP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy badanie techniczne tylko na podstawie DR, PC i Pokwitowania od Policji. Jeżeli ma skierowanie ze Starostwa to i tak mają czasówkę lub DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane zaświadczenie jest wydawane zazwyczaj w sytuacji utraty KP lub DR przed ponowną rejestracją. Nie dopuszcza ono pojazdu do ruchu i nie jest skierowaniem na BT.

 

Wzór który tu dołączono, wygląda nieco inaczej w praktyce - jest on drukowany w wersji elektronicznej i ma nieco inny układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy badanie techniczne tylko na podstawie DR, PC i Pokwitowania od Policji.
Wspomniane zaświadczenie jest wydawane zazwyczaj w sytuacji utraty KP lub DR przed ponowną rejestracją. Nie dopuszcza ono pojazdu do ruchu i nie jest skierowaniem na BT

Czyli jak moja siwa glaca zrozumiała to jedynymi dokumentami na podstawie których mozna zrobić BT :

a/DR

b/PC

c/Pokw. z Policji

To w takim razie do czego słuzy to skierowanie z WK?

Chcę zaznaczy ze jak mam dobry chumor to wykonuje BT na podstawie KP! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie ma być podstawą wykonania konkretnych czynności na stacji, których nie możesz wykonać z własnego widzimisię, lub na wniosek klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.