Skocz do zawartości

Najnowsze zmiany - ROZPORZĄDZENIA WYKONAWCZE


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to... Dlatego u nas zdecydowano, że SKP na wszelki wypadek ma ustalić... wszystko po staremu wystawiając DIP

 

Za całe 169 PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    29

  • mirek.g

    25

  • Psuj

    16

  • Regan55

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakie 169?? Dlaczego 169?

Zakładamy, że robisz tylko i wyłącznie ustalenie parametrów - bez okresowego, więc 60 póki co wobec aktualnego cennika. Co za różnica, czy ustalasz jeden parametr, czy 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u nas zdecydowano, że SKP na wszelki wypadek ma ustalić...

 

Nic o tym nie wiem ,a byłem na spotkaniu w WK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u nas zdecydowano, że SKP na wszelki wypadek ma ustalić... wszystko po staremu wystawiając DIP

 

DIP do badania na ustalenie danych? A w/g jakiego to wzoru, z jakiego rozporządzenia?

 

Jak wystawiam DIP to robię pierwsze, na ustalenie danych to mogę dane wpisać w zaświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu jest napisane,że należ dołączyć DIP wg nowego wzoru par2 pkt 3.W przypadku pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą,wykonując okresowe należ dołaczyć DIP wzór załącznik nr 5 do rozporządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu jest napisane,że należ dołączyć DIP wg nowego wzoru par2 pkt 3.W przypadku pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą,wykonując okresowe należ dołaczyć DIP wzór załącznik nr 5 do rozporządzenia

 

Pod warunkiem że projekt wejdzie w życie do 22-09-2009!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą,wykonując okresowe należ dołaczyć DIP wzór załącznik nr 5 do rozporządzenia

 

Zajrzałem jeszcze raz do projektu i jest ok, trzeba dołączyć, ale tak jak piszesz, do okresowego. A nie do badania na ustalenie danych !!! Czyli tylko zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK PSUJ - jak będziesz pamiętał i wpiszesz wszystko do adnitacji, to OK, ale:

 

1. Mamy sygnały, że nie wszystkie programy mają możliwość wpisania takiej liczby znaków do adnotacji i to w dodatku o dowolnej treści - w tym wypadku DIP wydaje się zwyczajnie sprawniejszym rozwiązaniem.

2. DIP jest bardziej czytelny niż badanie z ciurkiem pisanymi adnotacjami o treści zbliżonej w zawartości do dzisiejszego DIP

3. DIP gwarantuje, że nie pominiesz żadnej pozycji dla DR - wpisując z ręki w adnotacje czegoś tam zapomnisz... A wtedy nie ma zmiłuj - wylotka z WK i tłumaczysz się klientowi...

 

Powyższe jak najbardziej wynika ze zdrowo-rozsądkowego podejścia, a nie przepisów, które jak wiesz w ogóle nie określają druku właściwego dla bad.dod.na określenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli wypełnię taką tabelę to mogę zapomnieć rok prod

 

 

a co to za tabelka wkomponowana w zaswiadzczenie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ułatwia pracę gdy klient pojawi się ze skierowaniem

 

[ Dodano: 03-09-2009, 09:36 ]

tabela mieści się w treści uwagi

UWAGA:

Na wzorze zaświadczenia dopuszcza się stosowanie w tle znaków firmowych jednostki posiadającej zezwolenie do dokonywania badań technicznych pojazdów, z zastrzeżeniem że barwa znaków i miejsce umieszczenia znaków nie pogorszy czytelności zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jeden z producentów oprogramowania umieszcza z tyłu badania taką tabelę - OK - to też byłoby wyjście.

 

Tabela jednak nie zawiera wszystkich informacji... Rok produkcji, podrodzaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i najważniejsze - robisz badanie na ustalenie danych więc program powinien blokować wypełnienie nieprawidłowych dokumentów - w tym DIP-u który w/g projektu jest przypisany do badania okresowego.

 

Poza tym zazwyczaj wpisuję w zaświadczenie wszystkie parametry, nie tylko brakujące.

 

Tabela jednak nie zawiera wszystkich informacji... Rok produkcji, podrodzaj...

 

Nasza ma rok produkcji tylko dla pojazdów już zarejestrowanych nie wypełniam, bo po co.

Podrodzaj? w DR też nie ma :evil: - wiem, wiem... tak złośliwie tylko zauważyłem, dla programisty chyba nie problem dodać jedną rubryczkę.

ScreenShot004.jpg.01ac2e0a349eee4d4d860d52084aaeff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze zmodyfikują DIP bo po co mi pisać kolor czy wymiary albo opony skoro i tak w DR ich nie wpisują. Masz chyba wujka w ministerstwie że doszły Ciebie słuchy o projekcie :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj - ja wiem, że Ty jesteś zdolna bestia, ale uwierz - działając na co dzień na podstawie dok. z SKP można się śmiać i płakać (bo pracować się na tym nie da), dlatego taki system wstępnie przyjęliśmy - niech wypełni DIP, to będzie wiadomo, że nic nie sknoci... No przykre, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech wypełni DIP, to będzie wiadomo, że nic nie sknoci... No przykre, ale prawdziwe

Oczywiście ze tylko i wyłącznie w ten sposób.Nawet najzdolniejsza"bestia"kiedyś popelni ten błąd,to tylko kwestia czasu.Coś o tym wiem.Ostatnio miałem na OBT sam.

z uzupelnieniem danych/koniec DR/.W starym DR nie było ilości osi i ja tez tego nie wpisalem na zaś.Niby drobiazg ale liczą się fakty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały wątek i powiem że nikt nie wspomniał o tych co sprowadzą pojazd np z Danii kto widział ich dr to rozumie tam brakuje danych silnika teraz za 169 to ja moge poszukać ale za 60 to mam wywalone i co ten klient zrobi :rzeczoznawca ,serwis autoryzowany czy na kolana

a takich jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajac - Ty nie będziesz się za 60PLN trudził w ustalaniu danych... Ale stacja obok tak - nawet jeśli dane będą z kapelusza... Jak myślisz - jaki będzie tego efekt? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.