Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta z Wloch na kolach jakie procedury i tp?


Dybek_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie mianowicie zamierzam sprowadzic na kolach auto z Wloch..jakie procedury musze wykonac i jakie sa orientacyjne koszta tymczasowych tablic i tp..

Oraz jakie dokumenty musze przedstawic w Polsce by autko zarejestrowac

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wziąść po drodze z niemiec tymczasówki i przyjechać na kołach do polski - a dalej to już normalnie jak z włoch :x

 

Ale to nie przejdzie bo z tego co wiem aby wyrejestrowac auto z wloch trzeba zdac aktualne tablice...wiec taki sposob odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na forum taki sposob co o nim myslicie?? PZu w ten sposob ubezpieczy auto??na podstawie Tych dokumentow??

 

Dokładnie rok temu przyprowadziłem sobie auto z Włoch od znajomych a nie miałem w tym temacie żadnego doświadczenia. Zrobiłem to tak:

- wysłałem do znajomego maila z wzorem umowy w 2 językach (są w sieci gotowce)

-odebrałem skan podpisanej umowy oraz dowodu rej i certyfikatu własności

-poszedłem do PZU i wykupiłem ubezpieczenie na ten samochód na 1 mies = 100 zł

-poleciałem samolotem i piłem przez 2 dni dobre włoskie wina

-znajomy wyrejestrował auto porobił różne opłaty pokazał umowę oddał blachy i uzyskał pieczątki w dowodzie "anulowano z powodu eksportu"

- z tak opieczętowanym dowodem poszedłem do ichniejszego wydziału komunikacji, gdzie było okienko "coś tam coś tam i wydawanie tablic tymczasowych (targhe provisorie)"

- dostałem do wypełnienia kilka papierków i 2 druczki do zapłaty na poczcie około 20 E łącznie

- po zapłaceniu wniosek został przyjęty.

- po 3 dniach urzędowego czekania i picia wina pojawiłem się trzeźwy w okienku, Pan wyjął odleżaną teczkę przybił pieczątki, podpisał się i dał mi PAPIEROWĄ TABLICĘ REJESTR. ważną 5 dni do przyczepienia tylko z tyłu

-jazda do domu przy licznych zdjęciach fotoradarów na trzeźwo ale z bagażnikiem pełnym wina

- odpoczynek, przegląd pojazdu, akcyzy, tłumaczenia, recyklingi, kolejki i jeszcze raz kolejki i złożenie wniosku o rejestrację

-po miesiącu odebrałem twardy dowód

Dotychczas nie przyszedł żaden mandat.

Panowie ze straży granicznej tylko się czepiali bo nie wiedzieli ze są papierowe tablice i długo się naradzali przez telefon aż w końcu życzyli mi miłej podróży.

Ubezpieczenie powinno być tak naprawdę włoskie ale w praktyce jest nie do uzyskania na tymczasowe tablice, stąd tylko PZU i nic innego.

Pozdrawiam i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wziąść po drodze z niemiec tymczasówki i przyjechać na kołach do polski - a dalej to już normalnie jak z włoch :x

 

Ale to nie przejdzie bo z tego co wiem aby wyrejestrowac auto z wloch trzeba zdac aktualne tablice...wiec taki sposob odpada...

Proszę przemyśl co ja napisałem :!: Ja nie napisałem, że nie zdasz włoskich tablic zdaj je bo są tobie nie potrzebne :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
najlepiej wziąść po drodze z niemiec tymczasówki i przyjechać na kołach do polski - a dalej to już normalnie jak z włoch :x

 

Ale to nie przejdzie bo z tego co wiem aby wyrejestrowac auto z wloch trzeba zdac aktualne tablice...wiec taki sposob odpada...

Proszę przemyśl co ja napisałem :!: Ja nie napisałem, że nie zdasz włoskich tablic zdaj je bo są tobie nie potrzebne :razz:

 

Oki jak je zdam to dostane tymczasowa wazna 5 dni papierowa rejestracje wiec jaki jest sens brac jeszcze z niemiec tymczasowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Znalazlem na forum taki sposob co o nim myslicie?? PZu w ten sposob ubezpieczy auto??na podstawie Tych dokumentow??

 

Dokładnie rok temu przyprowadziłem sobie auto z Włoch od znajomych a nie miałem w tym temacie żadnego doświadczenia. Zrobiłem to tak:

- wysłałem do znajomego maila z wzorem umowy w 2 językach (są w sieci gotowce)

-odebrałem skan podpisanej umowy oraz dowodu rej i certyfikatu własności

-poszedłem do PZU i wykupiłem ubezpieczenie na ten samochód na 1 mies = 100 zł

-poleciałem samolotem i piłem przez 2 dni dobre włoskie wina

-znajomy wyrejestrował auto porobił różne opłaty pokazał umowę oddał blachy i uzyskał pieczątki w dowodzie "anulowano z powodu eksportu"

- z tak opieczętowanym dowodem poszedłem do ichniejszego wydziału komunikacji, gdzie było okienko "coś tam coś tam i wydawanie tablic tymczasowych (targhe provisorie)"

- dostałem do wypełnienia kilka papierków i 2 druczki do zapłaty na poczcie około 20 E łącznie

- po zapłaceniu wniosek został przyjęty.

- po 3 dniach urzędowego czekania i picia wina pojawiłem się trzeźwy w okienku, Pan wyjął odleżaną teczkę przybił pieczątki, podpisał się i dał mi PAPIEROWĄ TABLICĘ REJESTR. ważną 5 dni do przyczepienia tylko z tyłu

-jazda do domu przy licznych zdjęciach fotoradarów na trzeźwo ale z bagażnikiem pełnym wina

- odpoczynek, przegląd pojazdu, akcyzy, tłumaczenia, recyklingi, kolejki i jeszcze raz kolejki i złożenie wniosku o rejestrację

-po miesiącu odebrałem twardy dowód

Dotychczas nie przyszedł żaden mandat.

Panowie ze straży granicznej tylko się czepiali bo nie wiedzieli ze są papierowe tablice i długo się naradzali przez telefon aż w końcu życzyli mi miłej podróży.

Ubezpieczenie powinno być tak naprawdę włoskie ale w praktyce jest nie do uzyskania na tymczasowe tablice, stąd tylko PZU i nic innego.

Pozdrawiam i powodzenia !

 

cześć

nie moge zakumać jednej rzeczy, czy nie zatrzymała cię policja z tymi tablicami papierowymi jesteś pewien ze na tych tymczasówkach papierowych tylko z tyłu można jechać samochodem "na kołach" n.p w Austrii (wiesz jak tam zatrzymuje policja) czy we włoszech????

bardzo bym prosił o odopowiedz ciebie albo kogoś kto sie orientuje w tym temacie .

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.