Skocz do zawartości

Zmiana koloru nadwozia w pojeździe zarejestrowanym w RP


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

brak zgodności koloru nadwozia z danymi w CEPiK

 

no i właśnie przydałby się i nam dostęp do CEPiKu, w zasadzie my go tworzymy, ale dostępu to już nie mamy. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

niestety chyba prowadzi bo policjant o innym kolorze dowiedział sie , łączac się z Cepikiem my nie mamy możliwości/niestety/

Osobnym problemem jest zaświadczenie z badania dodatkowego - co biedny diagnosta ma wpisać ? Przecież brak dostępu do CEPiK.Jak sprawdzić czy zgodny jest kolor? Czy zasadnym jest zatrzymanie dowodu przez policjanta? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasadnym jest zatrzymanie dowodu przez policjanta? :D

Uważam, że nie ponieważ nie ma to wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ani ochronę środowiska oraz nie ma takiego zakresu w badaniach technicznych i kryterium uznania za niezgodny z warunkami technicznymi nie przewiduje takiej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zasadnym jest zatrzymanie dowodu przez policjanta? :D

(...)nie ma takiego zakresu w badaniach technicznych i kryterium uznania za niezgodny z warunkami technicznymi nie przewiduje takiej usterki.

 

:ok

 

(...)

Osobnym problemem jest zaświadczenie z badania dodatkowego - co biedny diagnosta ma wpisać ? Przecież brak dostępu do CEPiK.Jak sprawdzić czy zgodny jest kolor?

 

Gdyby mnie dotyczył taki dość dziwny i mało prawdopodobny przypadek, po prostu wpisałbym kolor "z natury" /biorąc pod uwagę tylko tzw. kolory podstawowe/, nie odnosząc się do zgodności, bo niby z czym miałbym porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie ponieważ nie ma to wpływu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ani ochronę środowiska oraz nie ma takiego zakresu w badaniach technicznych i kryterium uznania za niezgodny z warunkami technicznymi nie przewiduje takiej usterki.

 

Czy może być kolor auta - całe chromowane ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe chromowane ? 8)

Wytłumacz mi, Rebe, bo nie rozumiem: Przychodzisz po pomoc do biednego - pomaga ci jak tylko może. Przychodzisz do bogacza - udaje, że cię nie widzi. Czemu tak się dzieje?

- Spójrz, Abram, przez okno. Co widzisz?

- Sara z Ickiem idzie ze sklepu. Josel na bazar jedzie. Rapaport z Rywką rozmawia...

- Dobrze, Abram. A teraz spójrz w lustro. Co widzisz?

- Cóż mogę widzieć, Rebe. Siebie samego widzę.

- Widzisz, Abram - okno jest ze szkła i lustro ze szkła. Wystarczy dodać odrobinę srebra i już widzisz tylko siebie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być kolor auta - całe chromowane ?

NIE

 

takie cudo podpada pod"elementy nadwozia nie mogą powodować odbicia świateł, które mogą oślepić uczestników ruchu"

jakoś "tak to leciało"

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być kolor auta - całe chromowane ?

NIE

 

takie cudo podpada pod"elementy nadwozia nie mogą powodować odbicia świateł, które mogą oślepić uczestników ruchu"

jakoś "tak to leciało"

:D

 

Czyli kolor ma znaczenie ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,przypadek jest całkowicie autentyczny.Opowiem co bylo dalej.Durnota tego zdarzenia była dla mnie i kolegów tak przytłaczająca ,że postanowilismy zatelefonić do kierownika wydz.komunikacji.Wystawiając zaświadczenie /ustała przyczyna zatrzymania dowodu/potwierdzamy nieprawdę bo nie mam dostępu do CEPiK .Prawdą jest że znaliśmy kolor poprzedni ,bo sam robiłem badanie pierwsze tego pojazdu/Mituwisi Canter/ .Firma do której należał pojazd wykonuje remonty dróg i wszystkie pojazdy ma w kolorze pomarańczowym.Ponieważ zmiana koloru pojazdu nigdzie nie jest w przepisach zabroniona sugerowaliśmy wystąpienie właściciela pojazdu do komendanta jednostki Policji ze skargą.Jednak kier.wydz.komunikacji stwierdził-daj pan spokój , wystaw zaświadczenie ,dowód oddam i po sprawie.Tak się to skończyło.

W moim 52 letnim pobycie na tym łez padole widziałem wiele dziwnych i nieciekawych sytuacji - ta ma ten walor że była niedawno i ją pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.