Skocz do zawartości

Zła Data produkcji na dowodzie rejestracyjnym


bogdan3010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam taki problem otóż kupiłem 2 tyg. temu Daewoo Nexia.Sprawdziłem numery Vin i wszystko się zgadzało.Ostatnio na tabliczce pojazdu zobaczyłem że rok prod. to 1998. a w dowodzie widnieje 1997.Czy mogę mieć z tego powodu problemy przy rej?wedle numeru Vin auto wyprodukowano w 98r.Co mam dalej zrobić? Chce auto na siebie przerejestrować czy będą z tego jakieś konsekwencje?Prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to dlaczego przez tyle lat nikt tego nie wyjaśnił.Po upadku DAEWOO w Polsce u producenta nic się nie dowiesz(bo gdzie znajdziesz przedstawiciela).

Na SKP przy badaniu "oczywiście" N.Tylko co zrobi WK czy da skierowanie na tabliczkę,czy odeśle do rzeczoznawcy , to już pytanie do kolegi blakopa.

A data pierwszej rejestracji jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy to podczas badania sprawdzasz rok produkcji?

Po drugie Daewoo nie koduje w VIN roku produkcji tylko rok modelowy.

Znak na 10 miejscu VIN : V - rok modelowy 1997; W - rok modelowy 1998.

Ostatnio na tabliczce pojazdu zobaczyłem że rok prod. to 1998. a w dowodzie widnieje 1997

A jaka jest data I rejestracji samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie Daewoo nie koduje w VIN roku produkcji tylko rok modelowy

 

I tu masz rację.

 

quote="Jackow"]A do kiedy to podczas badania sprawdzasz rok produkcji?

 

Sprawdzam zgodność zapisów DR ze stanem faktycznym,jak wyłapię że rok produkcji jest inny to mam to puścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłapię

 

Szanowny kolego - nie ujmując twojej fachowości... jaka jest szansa, że wyłapiesz?? :) Myślę, że akurat nie na tym powinna się skupiać rola diagnosty na SKP...

 

A wracając do tematu - czy Daewoo na tabliczkach znamionowych umieszczało datę produkcji pojazdu?? Czy tez właścicielowi chodzi tylko o to, że z VIN ustalił sobie rok modelowy wyższy? Bo to zasadnicza różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa, że wyłapiesz??

Akurat Daewoo mnie nie interesuje.....

Myślę, że akurat nie na tym powinna się skupiać rola diagnosty na SKP

Moze masz racje ....Ale myślę ze nie do końca.Jak przyjedzie na SKP do kupna

i widze total.szwindel to co mam stwierdzic ze to jest taki rocznik mimo ze jest

2 lub 3 lata odmłodzony.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa, że wyłapiesz??

 

Nie skupiając się na motywach diagnosty i skąd wiedział/miał podejrzenie.

 

Zakładamy, że to ford - będzie prościej. Wpisuję vin w rejestr i paluszek mi się omsknie na ikonkę z napisem vin. A potem oko mi zawędruje w rubryczkę w DR. Tam stoi np 2000 a w okienku na kompie mam 1999 albo 1998 i co wtedy?

 

Sytuacja hipotetyczna. Grzebać sprawę, czy odpuścić. Jeśli grzebać to co N czy N i skasować DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest szansa, że wyłapiesz??

 

Jeżeli na tabliczce jest podany rok produkcji to bardzo szybko,nieprawidłowy wpis może być spowodowany błędem człowieka a nie przekrętem.

 

Daewoo podawało rok modelowy,ciekawy przypadek to Lublin gdzie w VIN jest podany rok modelowy a na tabliczce jak byk stoi rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję vin w rejestr i paluszek mi się omsknie na ikonkę z napisem vin. A potem oko mi zawędruje w rubryczkę w DR. Tam stoi np 2000 a w okienku na kompie mam 1999 albo 1998 i co wtedy?

ostatni muj kolega miał taką sytuacje rok temu zrobione badanie pierwsze seat cordoba rok produkcji 1999 przeszło w celnym skarbowym w wk po roku obt i zonk na stacji odrzucono badanie bo okazuje się ze porozkodowaniu wyszło ze 1998 i co dalej tak jak pisze Kolega Psuj??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer Vin to ;

KLATF19Y1WD

Wynika z tego że to model niby z 98 r.

Data pierwszej rej. to 12.01.1998. a na dowodzie rej. rok prod. to 97.Czyli jest dobrze?Czy jak bo już nic nierozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data pierwszej rej. to 12.01.1998. a na dowodzie rej. rok prod. to 97.Czyli jest dobrze?Czy jak bo już nic nierozumiem

Wszystko masz w należytym porządku, auto Twoje jest z roku modelowego 1998 (rok modelowy zmienia się ok września o rok do przodu) ale fizycznie wyprodukowane w 1997r, a sprzedane i zarejestrowane po raz pierwszy w styczniu 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie daje spokoju jedna żecz, nie wiem czy męczy skleroza ale czy parę ładnych lat temu nie pojawił się gdzieś w przepisach zapis który nakładał na producentów obowiązek umieszczania roku produkcji na tabliczkach jeżeli nie był kodowany w VIN,kojaży mi się to z momentem od którego Fiat umieszczał rok produkcji na tabliczce.

Przejżałem wymagania dla tabliczki i nic nie znalazłem.

Jeżeli się mylę to wyprostujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie na SKP do kupna
to mogę ich wpuścić na kanał żeby popatrzyli sobie od spodu, a ja stoję całkiem z boku i jestem głuchy na pytania

- ile warty ...

- czy nie bity ...

- malowany ...

itd. itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza sytuacja:

 

Volvo XC90 ciężarowe, dwa miejsca, ważne OBT niemieckie - czyli ustalam dane.

 

Rejestracja luty 2005 - rok prod 2004. Tekst klienta - "Kupiłem jako 2005 i tak ma być w dowodzie, widzę, że będę musiał gdzie indziej zrobić jeszcze raz badanie"

 

Sześć dych do kasy i klient dopisany do listy jak w stopce... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza sytuacja:

 

Volvo XC90 ciężarowe, dwa miejsca, ważne OBT niemieckie - czyli ustalam dane.

 

Rejestracja luty 2005 - rok prod 2004. Tekst klienta - "Kupiłem jako 2005 i tak ma być w dowodzie, widzę, że będę musiał gdzie indziej zrobić jeszcze raz badanie"

 

Sześć dych do kasy i klient dopisany do listy jak w stopce... :mad:

Całkowicie prawidłowe podejście do sprawy...!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi m.in. o ustalenie roku produkcji, to mam coraz więcej klientów, którym naprawdę zależy na rzetelności ustalenia tego parametru.

 

Bo niby po co i dlaczego kilkakrotnie mają biegać na znanej nam trasie WK-SKP ?

 

Psuj, Regan... ile ja już takich tekstów usłyszałem... :-D

 

 

ps. w kwestii wartości rynkowej pojazdu w zależności od r.p. nie wypowiadam się, takich pytań nie słyszę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.