Skocz do zawartości

Ograniczniki prędkości - 1 stycznia 2008 ?????


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Panowie... ja wiem, że jest prima aprilis ale bez przesady, takiego newsa to w shoutboxie proszę a nie na oficjalnym forum :D

 

Psuju, nie do konca jest temat primaaprilisowy. Nad tego typu rozwiazaniami trwaja zaawansowane prace w Norwegii i USA. Oczywiscie urzadzenie w pojezdzie nie bedzie w zadnym stopniu ograniczac kierowcy, tylko poczta ktora bedzie dostarczac wezwana do zaplaty. Oczywiscie jest sporo problemow do rozwiazania przed tymi "opiekuńczymi" panstwami ale ten pomysl nie jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 309
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • boden

    31

  • Norbert Jezierski

    26

  • Bogusław Maćkowski

    25

  • Psuj

    20

od kiedy wszedł przepis dotyczący obowiązku naklejania na przednią szybę naklejki świadczącej o zamontowanym ograniczniku - jaki przepis to mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi ale tak ogólnie.

Na stronie:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2007:158:0001:0033:PL:PDF

I punkt 4.9 który mówi:

 

Oprócz wymagań dotyczących oznakowania określonych w pkt 4.4 powyżej Umawiające się

Strony stosujące niniejszy regulamin mogą dodatkowo wymagać, żeby pojazd posiadał tabliczkę

umieszczoną w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w kabinie kierowcy, zawierającą

następujące informacje zapisane w wyraźny i nieusuwalny sposób:

 

Nie jest napisane gdzie, o szybie cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam!Czy samochód specjalny pow.3,5 t. musi posiadać tachograf?

Samochd strażacki pow.3,5 t.sprowadzony z zagranicy,czy wymagany jest dozór na drabinę?

Czy autobus szkolny przy dmc 12 t,I rej.1999r. musi posiadać ogranicznik prędkości?

Może ktoś pomoże? :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Czy samochód specjalny pow.3,5 t. musi posiadać tachograf?

 

W mojej ocenie ta wiedza nie jest Ci potrzebna od strony badania,jeśli jest to ma zalegalizowany i tyle.Chyba że coś się zmieniło o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Przeczytem wszystkie posty na forum dotyczące ogranicznika prędkości i stwierdzam że dalej nie wiem czy wymagać ogranicznik w autobusie o DMC 3.5 T zarejestrowanego przed 01-10-2001.

Może ktoś na forum ma na piśmie wykładnię MI lub innego autorytetu na ten temat.

Bardzo proszę o udostępnienie na forum.

Mineło tyle czasu od 01-01-2008 i robimy przeglądy "jak kto uważa"

Mnie straszą że zlecą biegłemu czy prawidłowo wykonałem badanie w w/w autobusie i nie wiem czy mam się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd do 3.5 T nie musi posiadać ogranicznika prędkości

Otwórz sobie pik podany przez DARIO na temat ogranicznika tam mas zwszystko podane

Sprawa dotyczy autobusu do 3.5 T

Dzięki za wskazanie załącznika od Dario

Z treści zalącznika wynika że autobus do 3.5 T rejestrowany przed 01-10-2001

-ogranicznika nie wymagamy.

Mogę chyba spać spokojnie bo zrobiłem przegląd w autobusie w/w bez ogranicznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpij spokojnie, autobusy do 10 t. rejestrowane przed 1.10.2001 r nie muszą mieć ogranicznika i powyżej 10 t. rejestrowane przed 01.01.1988 też nie.

Spędziłem dzisiaj kilka godzin czytając na forum temat ograniczników.

Pomimo że upłyneło prawie 2 lata jak skończyły się okresy przejściowe i życie troszkę nas nauczyło, na forum nadal figurują diagramy które mówią inaczej o autobusach rejestrowanych przed 01-10-2001.

Chcę zauważyć że kolega Psuj obronił do końca swoje stanowisko w sprawie ogranicznika.

Autobusy o DMC do 10 T rejestrowane przed 01-10-2001- oranicznik nie wymagany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również spędziłem dosyć dużo czasu na wyjaśnienie obowiązku wyposażenia pojazdów w ograniczniki prędkości.Dochodzę do wniosku , że ograniczniki prędkości muszą mieć wszystkie pojazdy wymienione w Dz.U.nr 108poz908 art.66.1a niezależnie od daty pierwszej rejestracji.Natomiast nie muszą pojazdy pojazdy wymienione w art.66.1b. i nic więcej.Często mylimy pojęcia w art 66.1b.1. Według mnie punkt ten dotyczy pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych ale tylko tych służb które tam są wyszczególnione.Nie dotyczy pojazdów specjalnych innych właścicieli.

Koledzy może nie doczytałem ,to proszę wskażcie mi inne źródła (Dz.U.,rozporządzenia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie punkt ten dotyczy pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych ale tylko tych służb które tam są wyszczególnione.Nie dotyczy pojazdów specjalnych innych właścicieli.

 

Masz rację , wszystkie akty prawne dotyczące badań technicznych wykluczają pojazdy specjalne służb mundurowych które są w nich wymienione -zawsze mnie to zastanowiło czy te pojazdy nie jeżdżą po drogach ,czy nie stwarzają zagrożenia w ruchu ,czy jeżdżą nimi super kierowcy - życie mówi że nie -ale wtedy już jest płacz nad rozlanym mlekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również spędziłem dosyć dużo czasu na wyjaśnienie obowiązku wyposażenia pojazdów w ograniczniki prędkości.Dochodzę do wniosku , że ograniczniki prędkości muszą mieć wszystkie pojazdy wymienione w Dz.U.nr 108poz908 art.66.1a niezależnie od daty pierwszej rejestracji.Natomiast nie muszą pojazdy pojazdy wymienione w art.66.1b. i nic więcej.

Tak łatwo to nie jest, poczytaj Dziennik Ustaw Nr 92 USTAWA

z dnia 20 kwietnia 2004 r. Art. 3. Nie wklejam tekstu, był wklejany kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagramy które mówią inaczej ( i wciąż wprowadzają w błąd) warto by było poprawić bo po wydrukowaniu dawały jasny pogląd na temat , także pomocny dla właścicieli pojazdów którym trzeba ten temat wyjaśniać. Może admin by się tym zajął. :cool: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że odpowiednia wykładnia z MI może wyjaśnić sprawę do końca.Czytając tekst

jednolity oraz inne Dz.U. dochodzę do wniosku -WSZYSTKIE OKRESY PRZEJŚCIOWE JUŻ

MINĘŁY. Tekst jednolity opracowano nie wykazując żadnych odnośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DZ.U.108 przy Art66 1a jest odnośnik 37)-W brzmieniu ustalonym przez art.1 pkt5 ustawy,o której mowa w odnośniku 2.

Odnośnik 2) W brzmieniu ustalonym przez art.1 pkt lit.a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o zmianie ustawy-Prawo o ruchu drogowym oraz o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych(Dz.U.Nr92,poz.884),która weszła w życie z dniem 1 maja 2004r.

 

A co ciekawe tego odnośnika nie ma w wersjach internetowych dziennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe tego odnośnika nie ma w wersjach internetowych dziennika

 

Doszły mnie słuchy, że od przyszłego roku nie będa już wydawane DZ U w wersji papierowej a zatem znikną takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę zobaczyć na stronach prawnych.DZIENNIK USTAW -baza aktów prawnych.

Na dole po prawej stronie są wersje ujednolicone najpopularniejszych ustaw.

DARIO ma słuszność ,ale do starych zapisów ustawy.Nowe(aktualne)odnośników nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO ma słuszność ,ale do starych zapisów ustawy.Nowe(aktualne)odnośników nie mają.

A było coś nowszego w sprawie ograniczników poza "108"?czy coś przegapiłem,jednolitego nowego też nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Prosze o pomoc w sprawie ogranicznika predkości czy powien byc czy nie w autobusie 3500 dmc 15 osób rejestrowanym w tym roku wydaje mi się że powinien miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.