Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicz SAM - termin badania


pavel102

Rekomendowane odpowiedzi

SAM -dwa lata.

 

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3

lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to

pojazdu przewoŜącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego

konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do

zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem,

pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu uŜywanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciągnika rolniczego to jestem pewny z zajęć na kursie,że SAM ciągnik 3-2-2 lata,posiadam jeszcze notatki,co do przyczepy rolniczej też miałem wątpliwpści ,ale dopytalem i wiem że przyczepa ciężarowa rolnicza SAM też jest na dwa lata.To jest moja wiedza i ja do niej się stosuję,co nie znaczy że musisz się ze mną zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zapisem w PORD że każdy pojaz marki SAM podlega corocznym badaniom

technicznym :cool:

To motorower marki SAM też 3-2-2? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczerpnełem wiedzy z UTAWY z dn. 22 maja 2009r Dz. U. 97. poz. 802.

i tam stoi napisane "Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem kolejnych 2lat od dnia przeprowadzenia badania"

Moim zdaniem niewazne jest marka przyczepy ale ważne jest rodzaj pojazdu

(PRZYCZEPA ROLNICZA) więc jak najbardziej na 2lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać, :ok

Alex40,przyczepa lekka SAM podlega badaniu,czy nie podlega?Tak więc pojęcie,że każdy SAM podlega badaniu w tym przypadku nie ma zastosowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciągnik rolniczy SAM ma mieć coroczne badanie techniczne to przyczepa lekka SAM też podlega corocznemu BT. :D Puki co przyczepy lekkie SAM nie podlegają BT, a więc czasokres BT ciągnika rolniczego SAM i przyczepy rolniczej SAM wynosi 2 lata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.