Skocz do zawartości

Projekt zmian dz.u.155


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

To już któryś projekt, nie wiem czy nie szkoda czasu na czytanie bo cholera wie czy kiedykolwiek się coś z tego urodzi. Ale może lepiej być przygotowanym, bo może też zacząć obowiązywać np. od jutra? Na razie w zasadzie tylko przewinąłem tekst, coś często pojawia się tam TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w zasadzie tylko przewinąłem tekst, coś często pojawia się tam TDT.

Nie pamiętam dokladnie ale to juz było chyba w ubieglym rok....

Widać ze Pan A.B. trzyma ręke na pulsie...Koledzy z TDT muszą dostac jeszcze

większe kompetencje i oczywiście dodatkowe zajęcie... :!::!:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt jest już forsowany trzeci rok. Ze starego PoRD planuje się wyjąć wszystko co dotyczy dopuszczania pojazdów do ruchu i o kierujących pojazdami do dwóch osobnych dzienników ustaw. Ma to swoje wady i zalety oczywiście i dlatego do końca nie wiadomo co będzie.

A przy okazji zmian - stworzy się nowy super urząd - TDT. Zauważcie, że nawet ITS już nie będzie :) TDT będzie się zajmował ABSOLUTNIE wszystkim co dotyczy ruchu drogowego w Polsce - łącznie z kontrolą SKP. Podlegać będzie pod MI, ale uwaga - w razie niespełniania obowiązków, naruszania swoich uprawnień, MI może go co najwyżej... pouczyć :) Fajna fucha :)

Denerwuje mnie, że we wszystkich projektach ciągle używa się nomenklatury "świadectwo homologacji", podczas gdy od kwietnia mamy wyłącznie świadectwa zgodności wydawane (nieprzewidziane póki co polskimi przepisami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto następny projekt zmian w dz.u.32

 

faktycznie się wysilili, te dwie maleńkie zmiany mogły wejść rok temu 20.06.,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwie maleńkie zmiany mogły wejść rok temu 20.06.,,,

 

To nie dwie maleńkie zmiany.

To prawie rewolucja jezeli chodzi o ciągniki rolnicze. Ciągnik został potraktowany jak ciężarówka. Zostały zwiększona DMC ciągnika, dopuszczono do ruchu ciągnik rolniczy 3 osiowy (chyba pierwszy raz sie stało, że przepis wyprzedził rzeczywistość bo nie widziałem jeszcze ciągnika rolniczego 3 osiowego a juz można będzie go zarejestrować), określono DMC zespołu pojazdów ciągniętych przez ciągnik rolniczy, wprowadzono dwuobwodowy układ chamulcowy.

Ciekawe tylko kiedy i CZY zmiany te wejda w życie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dwie maleńkie zmiany.

 

miałem na myśli zmiany w światłach,

a ciągniki, faktycznie trochę na wyrost ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciągniki, faktycznie trochę na wyrost ,,,

 

Lepiej na wyrost niż jak zwykle za późno... nie narzekać... nie narzekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tego zrobią c.rolnicze

 

Z kopareko-ładowarek już zrobili ciągniki rolnicze do prac ziemnych, kiedy w normalnych krajach traktowane są jako pojazdy wolnobiezne, niędzy innymi dlatego maja ograniczona prędkość do 25 km/h.

Z rowniarki pewnie też da rade zrobić ciągnik rolniczy a jak bedzie ważył więcej niz 24 t to i po odstepstwo do MI wyślą. :)

 

[ Dodano: 07-07-2010, 11:43 ]

Taki znalazłem.

 

Dane techniczne

 

Silnik MAN D2676 TIER4

6 cylindrów/12,4l

2 x turbo/intercooler

Moc KW/KM (ECE R24) 400/540 (moc maksymalna)

Moment obrotowy Nm 2400

Zbiornik paliwa 1360l

 

Przekładnia

Vario bezstopniowa 2 x ML260

Prędkość maksymalna 65 km/h

 

 

Ciekawa jest zwłaszcza predkość maksymalna no i oczywiście pojemnośc zbiornika paliwa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.