Skocz do zawartości

Niezgodność danych w DR (liczba miejsc, DMC)


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie.

Mam mały problem i proszę o porady. Klient kupił Mitsu Pajero 2002r 3,2 ccm 118kW i chciałby jutro przerejestrować (badanie ma do 07.2011) Problem w tym, że dopatrzył się niezgodności liczby miejsc, fabrycznie ma 7 (schowane w podłodze bagażnika) a w dowodzie 5. Mało tego sprawdziłem dane na tabliczce i DMC również się nie zgadza. Jak to wszystko wyprostować? W dowodzie widnieją już 3 PL pieczątki także pozostawiam to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej to zmiany konstrukcyjne odnośnie liczby miejsc (klient teraz :-D domontował dodatkowe siedzenia) , natomiast DMC może być problemem w zależności od WK i wartości niezgodności. Osobiście przy zmianach napisałbym właściwą DMC z tabliczki z adnotacją, że jest to parametr na podstawie TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego samego zdania co adam1501, najwazniejsze to dobrze opisac i sadze ze wydzial komunikacji poprawi co trzeba z dmc gorzej z tymi siedzeniami bo to moze bez zmian konstrukcyjnych nie przejsc. Ale zalezy wszystko od ludzi w WK, powiniens go wyslac do WK moze nie bedzie trzeba wydawac pieniedzy na zmiany konstrukcyjne i dla ciebie mniej pracy :D choc i mniej pieniedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest to przypadkiem samochód ciężarowy :?:

Nie, osobowy.

wkradł się błąd

Błąd popełnił diagnosta który wykonywał pierwszy przegląd w 2007 roku. Dzwoniłem do WK gdzie jest jeszcze auto zarejestrowane i podali mi ze w belgijskim dowodzie nie było wpisane. Coś mi się wydaje że ów diagnosta poleciał sobie z jakiegoś katalogu i stąd teraz tyle błędów... DMC na TZ 2810 a wpisał 2540.

Nie mam homo ale jak dla mnie to fabrycznie wyszedł z 7 miejscami, fotele idealnie wpasowane w podłogę, uchwyty zagłówków na tylnych drzwiach... wszystko się zgadza.

Myślę o tych zmianach konstrukcyjnych tylko czy nie będą mi kręcić w WK o MW... Jeśli chodzi o DMC to najrozsądniej byłoby zrobić jak napisał adam1501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd popełnił diagnosta który wykonywał pierwszy przegląd w 2007 roku. Dzwoniłem do WK gdzie jest jeszcze auto zarejestrowane i podali mi ze w belgijskim dowodzie nie było wpisane. Coś mi się wydaje że ów diagnosta poleciał sobie z jakiegoś katalogu i stąd teraz tyle błędów... DMC na TZ 2810 a wpisał 2540.

Nie mam homo ale jak dla mnie to fabrycznie wyszedł z 7 miejscami, fotele idealnie wpasowane w podłogę, uchwyty zagłówków na tylnych drzwiach... wszystko się zgadza.

Myślę o tych zmianach konstrukcyjnych tylko czy nie będą mi kręcić w WK o MW... Jeśli chodzi o DMC to najrozsądniej byłoby zrobić jak napisał adam1501

 

 

Będą w ten sposób wychodzić przeglądy sprowadzanych samochodów wykonane na podstawie samych dokumentów a samochód jeszcze stał w Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą w ten sposób wychodzić przeglądy sprowadzanych samochodów wykonane na podstawie samych dokumentów a samochód jeszcze stał w Belgii.

Też tak pomyślałem...

Czy można wykonać badanie na zmiany jeśli de facto ich nie było ???

Nie mam innego wyjścia. To jedyna opcja żeby to sprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wykonać badanie na zmiany jeśli de facto ich nie było ???

Teoretycznie tak, bo jak wykonać zmiany konstrukcyjne w samochodzie ciężarowym, kombi, pięcioosobowym z którego klient nie chce wymontować kratki bo wozi psa a chce mieć auto osobowe. Nasze przepisy są urocze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.