Skocz do zawartości

NTB SAMA


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • jarolud

    25

  • blakop

    17

  • DARIO64

    11

  • danielg539

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cyt "Interpretacja była jedna, pisało - karta pojazdu 500 zł , duplikat 75 zł. Gdzie tu widzisz dwie interpretacje?Ale okazało się, że trzeba za nową też pobierać 75zł bo unia stwierdziła, "

 

Jedna Polska Druga Unijna To jak, Psujku dwie czy jedna ? Nie zapomniałeś chyba, że w unii jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna Polska Druga Unijna To jak, Psujku dwie czy jedna ?

 

Unijnej nie było. Unia się obudziło po dość długim czasie. Wykładnia była jasna i zwięzła - brać 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To angliki bez przeróbki jak rozumiem robisz jarolud?

 

O aglikach w innym dziale.... A zresztą tak samo jak SKP Poznań robię ! Uwierzyłeś mi prawda ? No co Ty ? Przecież to nikogo nie wiążąca opinia na jakimś tam forum ...

Unijnej nie było.
Ale jak była potrzeba to się zjawiła ta opinia Co nie ? A , ze nie była wyartykułowana to kogo to obchodzi ...? Powiedz . To czemu była inna ? Bo nie jedna i ta sama co Polska sobie wymyśliła ? To zapytajmy naszych prawników teraz dlaczego nie jest taka sama ja Unijna ? O czym Ty gadasz chłopie ?

 

W uzupełnieniu Blakopie SKP Poznań robi dokładnie tak jak Ty mu to na piśmie dałeś a Ty to masz w formie opinii prawnej od swojego radcy oprawnego , który zapewne nie jest "chwastem" w zawodzie , bo z byle kim byś nie współpracował.

 

Psujku zmywamy się .... bo nie wchodzi się na boisko kiedy gra pierwsza liga Blakop zostaje Reszta do szatni Jarolud zna swoje miejsce.

 

Cyt "A za jaroludem już nie nadążam ... "Przepraszam Blakopie ale przerzucanie odpowiedzialności WK za interpretowanie przepisów na SKP jest wg mnie ... no sam powiedz. WK nie mają lekko oj nie ...

 

[ Dodano: 24-06-2010, 18:01 ]

Zawsze mówiłem - nawet na tym forum, że jesteśmy ciekawsi od USA. Oni mają 50 stanów tylko - a u nas powiatów ponad 300... ;)

 

Blakop chce nam powiedzieć, że można anglika zarejestrować lub nie na ponad 300 sposobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W poniedziałek dotarło do mnie pismo z ITS,zastanawia mnie to dlaczego nikt nie odważył się pod nim podpisać.

 

I się nie dziwię :razz:

Też bym się pod tym nie podpisał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się pod tym nie podpisał :D

 

A niby dlaczego? Sensowne i merytoryczne wyjaśnienie. W pełni je podzielam, o czym nie raz już na forum pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wyciągniętymi wnioskami i mam pytanie czy gdzieś w tej przytoczonej "zasadzie techniki prawodawczej" nie ma przypadkiem punktu który zezwalałby na rozstrzelanie autorów przepisów niezrozumiałych dla ludzi do których jest kierowany dany przepis? :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście że pismo Ministerstwa jest datowane z 12 maja 2003 roku.

PISK w piśmie z 02/05/2010 opisuje przypadek przyczepy rolniczej marki SAM a na końcu podsumowuje iż wszystkie pojazdy SAM powinny podlegać badaniu co rocznemu.

Z czym ja się zgadzam, bo w PRD pisze że pojazdy marki SAM, pojazdy zasilane gazem, do nauki jazdy, ADR itp. podlegają corocznemu badaniu technicznemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To SAM może być zabytkowy?

 

Może - replika np.

 

Nie wiem czy zauważyliście że pismo Ministerstwa jest datowane z 12 maja 2003 roku.

 

Od tego czasu brzmienie tego przepisu się nie zmieniło, więc w czym problem?

 

Z czym ja się zgadzam

 

Tzn. że nie czytałeś uzasadnienia tego pisma. Autobus SAM też na rok? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piśmie powołują się na stare pismo MI. Wszystko gra - po prostu podają analogię do przyczep lekkich. Bo w tym brzmieniu to zdanie i 10 lat temu można było interpretować, że SAMy mają mieć badania... Ale ani wtedy, ani teraz nie o to w tym przepisie chodzi, o czym mówi autor pisma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego pisma jest jeszcze pierwsza strona z podpisem której nie dołączyłeś

Zgadza sie ,ale jest to tylko pismo przewodnie podpisane przez kierownika zakładu mgr.inż Andrzeja Damma,jak dla mnie żeby była to opinia prawna przeciwstawna opinii PISKP brakuje pod nią podpisu prawnika.

 

[ Dodano: 16-09-2010, 11:31 ]

DARIO 69

Dzięki za odmłodzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Mam przyczepę lekką typu SAM i problem ponieważ pani Naczelnik WK ubzdurała sobie że przyczepa to pojazd bez silnika jak jest w ustawie. Nie wiem dlaczego nie sięga do definicji przyczepy lekkiej.

W ościennych miastach wszędzie badania są bezterminowo, tylko u mnie szukają kasy.

Trudno, od decyzji Pani Naczelnik też można się odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz PIERONIE wydział w Rudzie Śląskiej to taka wyspa w Twojej okolicy,ja już też miałem z nimi wile kłopotów ,raz nawet klient musiał zarejestrować samochód sprowadzony w innym wydziale a po pół roku przerejestrował go do Rudy i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.