Skocz do zawartości

Auto do sportu - zmiana liczby miejsc, masy własnej i DMC


coeldrift

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • DARIO64

    8

  • danielg539

    6

  • JANUSZ60

    5

No jak na to jeszcze podasz podstawę prawną to masz piwo

DZ.U. 32. § 48

2. Przyczepa, o której mowa w § 44, powinna być wyposaŜona w następujące rodzaje hamulców:

1) hamulec roboczy spełniający wymagania określone w ust.1 pkt 1 lit. a, a ponadto:

a) uruchamiany z miejsca kierowcy jednym ruchem łącznie z hamulcem roboczym pojazdu ciągnącego, z

zastrzeŜeniem ust. 3,

b) zapewniający samoczynne zatrzymanie przyczepy w razie zerwania podczas jazdy połączenia z pojazdem

ciągnącym;

2) hamulec postojowy:

a) działający równieŜ, gdy przyczepa jest odłączona od pojazdu ciągnącego,

b) uruchamiany z zewnątrz przez osoby znajdujące się na drodze; przez uruchamianie rozumie się równieŜ

zwalnianie hamulca.

3. W przyczepie, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 5 t, dopuszcza się hamulec roboczy:

1) niezaleŜny od hamulca pojazdu ciągnącego, pod warunkiem Ŝe urządzenie sterowania hamulcem

przyczepy jest umieszczone w pojeździe ciągnącym w taki sposób, aby mogło być łatwo uruchamiane z

miejsca kierowcy, albo

2) typu bezwładnościowego (najazdowy).

Dz.U.2003r.32.262 z późn. zm. – rozp. w/s warunków technicznych pojazdów i zakresu ich wyposaŜenia – stan prawny na dzień 20.06.2009. v1.4

Pobrano ze strony: www.norcom.com.pl - forum dyskusyjne dla SKP i Wydziałów Komunikacji Opracował: B. Maćkowski z materiałów:LEX - 29 -

4. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przyczepy będącej środkiem transportu, której dopuszczalna masa

całkowita nie przekracza 1,5 t, oraz przyczepy będącej maszyną przystosowaną do poruszania się po drodze,

której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3 t, pod warunkiem Ŝe przyczepa ta ma dodatkowe

połączenie (łańcuch, lina), które w razie zerwania urządzenia łączącego zapobiega dotykaniu jezdni przez

dyszel i zapewnia niezbędną kierowalność przyczepy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciągników rolniczych DMC przyczepy bez hamulca wynosi 1,5 t.

 

No jak na to jeszcze podasz podstawę prawną to masz piwo :)

Dz.U. 32 Par 48

4. Przepisu ust. 2 nie stosuje się do przyczepy będącej środkiem transportu, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 1,5 t, oraz przyczepy będącej maszyną przystosowaną do poruszania się po drodze, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3 t, pod warunkiem że przyczepa ta ma dodatkowe połączenie (łańcuch, lina), które w razie zerwania urządzenia łączącego zapobiega dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewnia niezbędną kierowalność przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1,5, czy 3?
przyczepy będącej maszyną przystosowaną do poruszania się po drodze

Może się mylę ale w praktyce to chyba już się zarejestrowanego rozrzutnika obornika nie spotka bo ten zapis chyba pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1,5, czy 3?

Nie musi posiadać hamulca:

a) 1,5T "zwykła" przyczepa rolnicza

b) 3T przyczepa będąca maszyną przystosowaną do poruszania się po drodze, np rozrzutnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w praktyce to chyba już się zarejestrowanego rozrzutnika obornika nie spotka bo ten zapis chyba pod tym kątem.

ja obstawiam prasę do słomy

 

prasa_farma2.jpg

 

lub siewnik

 

polonez-d31.jpg

 

 

 

rozrzutnik i np. przyczepa samozbierająca do siana

 

607.JPG

 

 

powinny być rejestrowane, bo przewożą ładunek z jednego miejsca w drugie (podobnie jak "gruszka" z pompą do betonu )

 

z tym że rozrzutnik to przyczepa samowyładowcza z rozładowywaniem podczas jazdy

a przyczepa do siana "potrafi sama" się załadować i rozładować

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciągników rolniczych DMC przyczepy bez hamulca wynosi 1,5 t.

 

No jak na to jeszcze podasz podstawę prawną to masz piwo :)

 

 

Jak widzisz podstawa prawna jest a gdzie piwo?

 

[ Dodano: 22-11-2010, 09:12 ]

a "rozrzutnik" to przyczepa rolnicza czy przyczepa specjalna :?:

Obecnie ciężarowa rolnicza inna wcześniej różnie bywało.

 

Niby tak, ale co niektórzy twierdzą, że rozrzutnik nie służy do transportu obornika tylko do jego rozrzucania na polu po załadowaniu go na polu obornikiem z pryzmy wczesniej przywiezionego obornika.

Kiedyś pytałem w moim WK czy rozrzutniki obornika podlegaja rejestracji odpowiedziano mi, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już weszliśmy w temat rozrzutników

 

Wniosek z tego taki, że jak ktos chce to może zarejestrować, ale obowiązku takiego nie ma, rodzi sie pytanie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już weszliśmy w temat rozrzutników

 

Wniosek z tego taki, że jak ktos chce to może zarejestrować, ale obowiązku takiego nie ma, rodzi sie pytanie czy warto?

 

I pytanie ile rozrzutników jest w stanie technicznym pozwalającym bez przymrużenia oka na poruszanie sie po drodze publicznej nie mówiąc już o BT ;D::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie ile rozrzutników jest w stanie technicznym pozwalającym bez przymrużenia oka na poruszanie sie po drodze publicznej

 

Niewiela ale takie są.

 

Tak na marginesie, to może ktoś widział zarejestrowany rozrzutnik obornika bo ja nie widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś widział zarejestrowany rozrzutnik obornika bo ja nie widziałem?

 

Może 23 lata temu :D -no tak datowane jest pismo ministerstwa ,które odnosi się do pisma z 1984.

 

-Do wiadomości-Komenda Głowna MO :cool: (a jakie wspomnienia z tą nazwą :P)

 

Teraz nie ma takich jednoznacznych pism MI,tylko ble,ble....... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do ciągnika masę bez przyczepy mam wpisać 1,5 czy 3 tony?

Masz konkretny ciągnik czy tylko gdybasz?Bo z tego co na szybkiego przeleciałem katalog ITS bywa różnie:1500; 1500-3000;1000 lub nie ma podanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.