Skocz do zawartości

Brak ciągłości umów, brak przeglądu, jak to zarejestrować?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do nabycia fajny motocykl, niemłoda maszyna i rzadkość dostać ją w tak pięknym stanie, więc kombinuję jakby tu ją mieć i nie musieć jej stawiać za szybą do oglądania. Gdyby ją zarejestrować, to przegląd mimo wieku przejdzie bez problemów - chodzi pięknie, wszystko oryginalne, hamulce po zmianie okładzin tną lepiej niż w moim nowym :)

 

Problem jest jednak z rejestracją. Pierwszy właściciel (1) sprzedał pojazd następnemu i jak to na wsiach bywa, gość 2 jeździł nim aż się znudził i sprzedał trzeciemu, ten zaś obecnemu. Pojazd wciąż zarejestrowany na gościa nr 1. Są umowy K-S między 1-2 i między 3-4. Brakuje tej między 2-3.

 

Jak to można wyklarować? Z pierwszym właścicielem jest kontakt, ale nawet nie kombinuję żeby "kupić" motór od pierwszego. Z drugim i trzecim właścicielem nie ma kontaktu, czwarty beztrosko jeździł zarejestrowanym na pierwszego, bez badań i OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • blakop

    11

  • Olga

    9

  • qsch

    9

Top Posters In This Topic

Czyli obchodzi mnie tylko to, że obecny właściciel ma prawo własności do motóra i przekaże mi to prawo umową między nami?

 

A co z rejestracją? Tymczasowa -> BT -> stała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idż z ostatnia umową która dotyczy ciebie , i zarejestrujesz .

 

rurek, ty jak coś walniesz to jak łysy warkoczykami o kant okrągłego stołu...

 

Z pierwszym właścicielem jest kontakt,

 

A nie posiada on oryginału umowy? Czasem się zdarza, że ktoś tam przechowa w archiwum rodzinnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - w ten czy inny sposób ta brakująca umowa musi się znaleźć, czy też "odtworzyć" (w oryginale). W żaden sposób tego nie obejdziesz. Musi być do rejestracji i już.

 

No chyba, że chcesz to na zabytka pchać.

 

Do tego zapłać OC, zrób badanie o możesz rejestrować bez problemu na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym właścicielem jest kontakt,

A nie posiada on oryginału umowy? Czasem się zdarza, że ktoś tam przechowa w archiwum rodzinnym...

 

On posiada. Ale nie ma umowy między 2-3 ani kontaktu z 2 i 3 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokument stwierdzający, że obecny właściciel jest rzeczywiście właścicielem sprzęta (czyli umowa KS zawarta z nim) i dowód rejestracji na gościa nr 1 oraz umowa stwierdzająca, że ów człowiek rzeczony pojazd sprzedał. I w tym klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w ten o to sposób dostałeś odpowiedż jak piekny motór można wyrzucic na złom, :)

idż do swojego wydziału komunikacji powiedz o co chodzi . ty kupiłes motor i masz umowę

a poprzednicy niech sie tłumacza ze swoich umów . jeśli motocykl nie został wyrejestrowany to nie powinno byc problemu , przynajmniej tak jest u mnie i takich przypadków było wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ty kupiłes motor i masz umowę

a poprzednicy niech sie tłumacza ze swoich umów .

:?::?:

narazie ma zamiar kupić ...

 

i to on się będzie tłumaczył

2. W przypadku gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie

sprawa do sądu o ustalenie własności :idea:

 

§ 4. 1. Dowodem własności pojazdu lub jego pojedyńczych

zespołów jest w szczególności jeden z następujących dokumentów:

 

6) prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co będzie jeśli jeden z tych niby właścicieli nie żyje? i umowy nie ma ?

Zabytek albo kasacja...

Nawet z kasacją byłby problem.

Jac... też o tym pomyślałam, że można by wystąpić do sądu o stwierdzenie nabycia prawa własności. Trzeba posiadać pojazd w dobrej wierze przez 3 lata. Tylko nie wiem czy z takim wnioskiem nie powinien wystąpić ten trzeci właściciel, bo ten czwarty ma swoją umowę, ale....w sumie...można w sądzie zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie kombinujcie... rurek wam głupoty wymyśla i podpuszcza, a Wy słuchacie :razz:

 

Umowa ma się "znaleźć" i tyle. Spadkobiercy i tak nic nie pomogą, bo to nie oni byli stronami umowy 8)

 

Zabytek go ratuje o tyle, że nie musi być ciągłości umów :)

 

I nie słuchajcie Olgi, że nawet kasacji by nie było... Otóż decyzje o kasacji Olga wydać musi i tak - z Urzędu po 30 dniach od kasacji, nawet jeśli właściciel się nie zgłosi po nią, więc... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie słuchajcie Olgi, że nawet kasacji by nie było... Otóż decyzje o kasacji Olga wydać musi i tak - z Urzędu po 30 dniach od kasacji, nawet jeśli właściciel się nie zgłosi po nią, więc... :)

Tak, tak...ale mnie nie chodzi o WK, bo owszem decyzja z urzędu jest wydawana po 30 dniach od momentu wpływu zaświadczenie o demontażu, ale jesteś taki pewien, że stacja demontażu może przyjąć pojazd bez ciągłości umów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że stacja demontażu może przyjąć pojazd bez ciągłości umów? :)

 

hehe - chcesz się załozyć? ;) Słyszysz, że sa wydziały, gdzie zarejestrujesz bez ciągłosci, to co tam takie złomowisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że stacja demontażu może przyjąć pojazd bez ciągłości umów? :)
chcesz się załozyć? ;)

A pewnie, że chcę! I tak wygram. :) Tylko, że stację demontażu wybieram ja :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie słuchajcie Olgi, że nawet kasacji by nie było... Otóż decyzje o kasacji Olga wydać musi i tak - z Urzędu po 30 dniach od kasacji, nawet jeśli właściciel się nie zgłosi po nią, więc... :)

 

Niekoniecznie... jeżeli ktoś złoży wniosek o wyrejestrowanie i w swojej naiwności dołączy te niekompletne umowy to już wyrejestrowania z urzędu nie będzie. Taki kraj - ktoś kto kompletnie oleje wszystkie wezwania, terminy, przepisy dostanie i tak decyzję o wyrejestrowaniu - gratis i prosto do domu... A praworządny - czytaj naiwny - obywatel musi odwiedzić WK, postać w kolejce, wypełniać wnioski, płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... a może mi ktoś podać podstawę prawną wymagania "ciągłości umów" przy wyrejestrowaniu pojazdu? :)

Bo ja owszem, taki wymóg znam, ale przy REJESTRACJI pojazdu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz - masz :!:

 

Załącznik nr 1

INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 6. W celu wyrejestrowania pojazdu organ rejestrujący:

1) przyjmuje wniosek właściciela pojazdu o wyrejestrowanie pojazdu, z dołączonymi dokumentami określonymi w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów, sprawdzając zgodność zawartych w nich danych i informacji dotyczących:

a) właściciela pojazdu,

b) pojazdu - danych identyfikacyjnych i technicznych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To + "analogia legis" z przepisów o rejestracji i literalnie niby masz... Z drugiej strony - skoro z urzędu i tak masz wydać bez badania czegokolwiek, a pojazd już de facto nie istnieje to czego tu chcieć od klienta? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.