Skocz do zawartości

Brak brief POMOCY!!


agalas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

problem mój polega na tym , że kupiłem samochód bez dużego briefu. Sprzedająca (Niemka) obiecała , że dośle duży brief bo go nie ma przy sobie. Zaufałem. Umowe kupna posiadam, mały dowód również.

Do dnia dzisiejszego, a minął już miesiąc nie otrzymałem tego dokumentu.

Niedawno jeszcze udało mi się dodzwonić i twierdziłą , że wysyłała. Ale mineły już dwa tygodnie od tego czasu i tracę już nadzieje, tym bardziej , że nie odbiera odemnie telefonów.

Czy ma ktoś jakiś pomysł jak zarejestrować samochód bez tego dokumentu lub odzyskać go w urzędzie niemieckim.

Dziekuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zarejestrować z samym "fahrzeugschein". W sumie "BRIEF" i "SCHEIN" to komplet patrząc na to od strony wyjaśnień strony niemieckiej, ale literalnie tylko SCHEIN jest wymagany polskimi przepisami, więc jego brak, jak się uprzesz będzie trudny do poparcia odmowy rejestracji przez WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - literalnie wystarczy SCHEIN, ale jeśli WK upierałby się, że ma być również BRIEF to niech zastosuje przepis z rozporządzenia dotyczący wymagania I i II części DR (czyli WK może sobie potwierdzić mailowo lub pisemnie brakującą II części DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - literalnie wystarczy SCHEIN, ale jeśli WK upierałby się, że ma być również BRIEF to niech zastosuje przepis z rozporządzenia dotyczący wymagania I i II części DR (czyli WK może sobie potwierdzić mailowo lub pisemnie brakującą II części DR).

No właśnie do tego przepisu chciałem sie odnieść :-D ale nie wiedziałem że on może tak działać, WK samo zdobywa informację o Brief :shock:

Żeby się tylko nie okazało, że na podstawie brief-u niemka sprzedała ten pojazd jeszcze komuś innemu albo zgłosiła że jej go ukradziono :x

W końcu to Brief jest dowodem własności pojazdu a schein tylko potwierdzeniem jego zarejestrowania... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop,-tylko chyba dobrze wiesz ze:przepisy i nasza szara rzeczywistośc krętymi ściezkami chodza....Niestety.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą częścią to nie tak Michał - to jednak nie jest DR zharmonizowany obejmujący II części. BRIEF nie jest II częścią DR. Ale powtarzam - można się uprzeć, że DR to DR i tyle. Niech WK da odmowę na piśmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą częścią to nie tak Michał - to jednak nie jest DR zharmonizowany obejmujący II części. BRIEF nie jest II częścią DR. Ale powtarzam - można się uprzeć, że DR to DR i tyle. Niech WK da odmowę na piśmie :)

 

To prawie jak u nas, DR nie jest częścią KP. 8)

Ale ale czy WK zarejestruje pojazd bez KP jeśli była ona wydana? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR nie jest częścią KP.

Marek1, -lub vice versa...Dalsza część bez komentarza.Myślę ze kazdy z nas zna odpowiedz.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR nie jest częścią KP.

Marek1, -lub vice versa...Dalsza część bez komentarza.Myślę ze kazdy z nas zna odpowiedz.... :razz:

 

Rejestracja bez Brief... :shock:

Chyba już nikt nie pamięta, że za czasów "żelaznej kurtyny" tak właśnie przyjeżdżały z Niemiec "jumane fury" tyko z Fahrzeugschein, a Brief był podstawą do zgłoszenia kradzieży pojazdu i wypłaty auto-casco dla niemieckiego właściciela... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja bez Brief...

Zszokowany.... :?::?::?:

Chyba już nikt nie pamięta,
Pamietam,pamiętam...Do rejestracji wystarczał"kwit"z SKP i nic więcej....a nie raz tylko$$$$$$$ :x No zdarzyło się pózniej ze w takim WK cos się zapaliło :x;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja bez Brief...

Zszokowany.... :?::?::?:

Raczej, fajny motor sobie odpuściłem bo nie miał briefu :(

 

Chyba już nikt nie pamięta,
Pamietam,pamiętam...Do rejestracji wystarczał"kwit"z SKP i nic więcej....a nie raz tylko$$$$$$$ :x No zdarzyło się pózniej ze w takim WK cos się zapaliło :x;)

Heh, się działo!

Dlatego w końcu zlikwidowano wydziały komunikacji w urzędach gminy... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą drugą częścią to nie tak Michał - to jednak nie jest DR zharmonizowany obejmujący II części. BRIEF nie jest II częścią DR. Ale powtarzam - można się uprzeć, że DR to DR i tyle. Niech WK da odmowę na piśmie :)

 

Napisałem to w tym kontekście, że jeżeli już WK upiera się na ten Brief, czyli traktuje go jako II część DR to niech zastosuje potwierdzenie przewidziane rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na sam schein to oczywisty fakt w bardzo wielu WK, więc nie ma się co jeżyć Reganku i Marku:) Schein to dowód i w bardzo wielu WK już dziś tylko z nim zarejestrujecie. Warto sprawdzić w WK, bo być może ten, który będzie obsługiwał autora postu właśnie tak działa.

Pomysł z porównaniem wymogu KP do rejestracji i briefu kompletnie bez sensu - oba przypadki rejestracji warunkują inne przepisy przecież. Można porównać charakter tych dokumentów, ale już nie jego znaczenie prawne w procedurze dopuszczania pojazdów do ruchu w polskim WK.

 

Ewentualna teza WK, że brief jest niezbędny do rejestracji byłaby chyba trudna do utrzymania przed jakimkolwiek SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja na sam schein to oczywisty fakt w bardzo wielu WK,

Dokładnie, jeśli gość ma umowę z podpisem Niemki oraz schein to briefem może sobie ona podetrzeć a nie zgłosić kradzież ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie ma się co jeżyć

blakop, -ja juz nie"jeż"...no co najwyzej "zarośnięty do pół czoła... ;)

Rejestracja na sam schein to oczywisty fakt w bardzo wielu WK,

Czyli jak zwykle:1/2 WK kuka na prawo a druga 1/2 kuka na lewo... :razz:

Wien dokladnie ze Ty w gąszczu czy wręcz dzungli tych jasnych przepisów czujesz się dobrze i dajesz sobie radę.Tylko ze w takiej sytuacji nie mozna o tym powiedzieć o Kowalskim lub Nowaku.Dla nich słowo pani/pana urzednika jest wyrocznia i basta... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

A co może się okazać, że jest w tym dużym briefie?

Mógł on faktycznie zaginąć ale może był tam wpisany jakiś leasing, lub kredyt w banku? Co wtedy? Jak to zweryfikować? Tym bardziej jak auto ma tablice rejestracyjne? Dziewczyna takie kupiła i sprzedający już w PL twierdzi, że dostał duży brief, ale go zgubił...

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co to znaczy duży brief? Co to za dokument? Jaki masz dokument potwierdzający rejestracje? czy to jest dowód rejestracyjny cześć 1? czy dowód rejestracyjny?

 

Jakie ma znaczenie dla dokumentacji pojazdu że tablice ma rejestracji? skoro rejestracji można sobie na allegro zamówić jako "kolekcjonerskie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. 2355 paragraf 3 ustęp 7

7. W przypadku gdy dowód rejestracyjny, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt 5 ustawy, składa się z części I i części II,

do wniosku o rejestrację właściciel pojazdu dołącza obie części dowodu rejestracyjnego. Jeżeli wnioskujący o rejestrację

pojazdu nie dołączył części II dowodu rejestracyjnego, w szczególności w przypadku jej utraty albo zniszczenia, organ rejestrujący

uznaje część I dowodu rejestracyjnego za wystarczającą do zarejestrowania pojazdu po zwróceniu się do organu

właściwego do rejestracji pojazdu w państwie członkowskim, w którym pojazd był zarejestrowany, i otrzymaniu z tego organu

potwierdzenia w postaci papierowej albo elektronicznej, że pojazd był zarejestrowany w tym państwie i może być

ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

 

tylko która część zginęła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy - są duże briefy, małe, średnie. Niektóre z kolei są całkiem przeciętne i trudno powiedzieć, czy są bardziej duże czy małe.

Poza tym dla większości polaków nawet paragon z Lidl'a to taki "brief". Przecież każdy dokument zza granicy to "brief" 8)

 

Całkiem jak auta - są żółte seicenta i reszta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.