Skocz do zawartości

GAZ-badanie powypadkowe


PK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • blakop

    10

  • JANUSZ60

    10

  • Grzegorz Łódź

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko jak będziesz widział uszkodzenia(wgniecenia) zbiornika,temat był na forum.

Prześlij mi na PW adres maila ,to coś Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem w trakcie przygotowywania się do egzaminu praktycznego i proszę uświadomcie mnie :D

Jeżeli widzę w trakcie badania, że zbiornik posiada uszkodzenia to wystawiam N powołując się na zapis działu V Dz.U. 155:

"§ 4. Kontrola stanu ogólnego instalacji zasilania gazem polega na sprawdzeniu:

1) czy zbiornik nie nosi śladów uszkodzeń, wgnieceń, przeróbek"

 

A jeżeli Klient pokaże papier z TDT o badaniu dodatkowym (doraźnym) badaniu zbiornika to wtedy P ?

Jak wygląda dokument z badania dodatkowego zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem w trakcie przygotowywania się do egzaminu praktycznego i proszę uświadomcie mnie :D

Jeżeli widzę w trakcie badania, że zbiornik posiada uszkodzenia to wystawiam N powołując się na zapis działu V Dz.U. 155:

"§ 4. Kontrola stanu ogólnego instalacji zasilania gazem polega na sprawdzeniu:

1) czy zbiornik nie nosi śladów uszkodzeń, wgnieceń, przeróbek"

 

A jeżeli Klient pokaże papier z TDT o badaniu dodatkowym (doraźnym) badaniu zbiornika to wtedy P ?

Jak wygląda dokument z badania dodatkowego zbiornika ?

 

Zbiornik który ma ślady uszkodzeń w postaci wgnieceń czy innych deformacji kształtu nie jest dopuszczony do eksploatacji.

Takiemu zbiornikowi nie wykonuje się badań bo z racji tych uszkodzeń to już jest złom.

Dokument z doraźnego badania wygląda tak samo jak z pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy mamy żądać od Klienta dokument z doraźnego / dodatkowego badania zbiornika ?

 

Przepis tego nie precyzuje i wynika z niego że zawsze

przy wykonywaniu DBT powypadkowego.

Na pewno kiedy zbiornik był w tej strefie nadwozia które uległo uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis tego nie precyzuje i wynika z niego że zawsze

przy wykonywaniu DBT powypadkowego.

Na pewno kiedy zbiornik był w tej strefie nadwozia które uległo uszkodzeniu.

:ok

Miałem takie pytanie na praktycznym i egzaminator troszeczkę pokiwał głową, gdy powiedziałem, że gdy jest tylko lampa tylna uszkodzona a na pokwitowaniu jest napisane stan pokolizyjny, że nie wymagamy badania doraźnego. Więc na egzaminie lepiej mówić, że jeżeli jest badanie pokolizyjne wymagamy badania doraźnego zbiornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam czy ktoś mi podpowie czy mam racje . Przyjeżdża auto z instalacja gazowa ze skierowaniem po kolizyjne i żądam od gościa badania na zbiornik wydanego po kolizji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądam od gościa badania na zbiornik wydanego po kolizji ?
dokładnie tak - z badania doraźnego zbiornika.

poz. 996 zał. nr2 Dział I poz1.4 Sprawdzenie dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia technicznego, wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego.

Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie - UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak - z badania doraźnego zbiornika.

 

A jak gość wymieni zbiornik i data badania dopuszczającego zbiornik nowy jest wcześniejsza niż skierowanie od Policjanta :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gość wymieni zbiornik i data badania dopuszczającego zbiornik nowy jest wcześniejsza niż skierowanie od Policjanta :razz:

 

O to samo już pytałem - mocno niedopracowany przepis :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo już pytałem - mocno niedopracowany przepis

Na logikę wystarczy potwierdzenie faktu wymiany zbiornika, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak gość wymieni zbiornik i data badania dopuszczającego zbiornik nowy jest wcześniejsza niż skierowanie od Policjanta :razz:

 

O to samo już pytałem - mocno niedopracowany przepis :razz:

 

Mi wystarczy dokument zakupu z datą późniejszą niż kolizja, oczywiście ksero i do teczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to samo już pytałem - mocno niedopracowany przepis

Na logikę wystarczy potwierdzenie faktu wymiany zbiornika, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie ,,,

I tu właśnie mamy do czynienia z prostym przepisem, który w pewnych okolicznościach staje się nielogiczny. Niestety, przynajmniej w teorii powinniśmy zawsze żądać protokołu z doraźnego badania z datą po kolizji. I nie doszukuję się tu dziury w całym jak to ostatnio stwierdziłeś, tylko taką wykładnię dostałem zarówno od TDT jak i WK. Moim zdaniem zbiornik wymieniony na nowy nie powinien podlegać dodatkowej kontroli TDT, ponieważ nie było go w pojeździe w czasie kolizji. Niestety prosty przepis robi niezłe zamieszanie, bo mówi wprost "Brak dokumentu potwierdzającego sprawność urządzenia, wydanego po terminie wydania skierowania na badanie." to UI czyli negat. Szkoda, że nie została wyłączona możliwość zamontowania urządzenia technicznego po kolizji. Jedno zdanie więcej a zupełnie inna sytuacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma to badanie doraźne

Jakiś problem

Jest problem, bo tworzy sie sytuacja patowa. Niby zbiornik nowy ale brak namacalnego potwierdzenia kiedy został zamontowany. Realnie oceniając sytuacje to właściciel pojazdu powinien napisać oświadczenia, że zbiornik jest nowy i po kłopocie, uważam, że nie ma innego wyjścia z tej sytuacji, bo żądać dokumentów potwierdzających datę zakupu (montażu) zbiornika nie mamy prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie oceniając sytuacje to właściciel pojazdu powinien napisać oświadczenia, że zbiornik jest nowy i po kłopocie, uważam, że nie ma innego wyjścia z tej sytuacji, bo żądać dokumentów potwierdzających datę zakupu (montażu) zbiornika nie mamy prawa.

Oświadczenia również nie możesz żądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat nasuwa się jeden wniosek ustawodawca "pisze" przepis (nie mi teraz oceniać czy jest jasny, klarowny) i zaraz w Polaku budzi się spryt nabyty podczas zaborów oraz innych okupacji "jak by go tu obejść". Z naszą (Polaków) wyobraźnią oraz sprytem nawet najbardziej wprawny ustawodawca nie jest w stanie przewidzieć jakie obejścia zostaną użyte - to jest tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie została wyłączona możliwość zamontowania urządzenia technicznego po kolizji. Jedno zdanie więcej a zupełnie inna sytuacja.

Jak dzieci normalnie. Przecież TDT stworzył ten przepis pod siebie !!!!

Król oficjalnie na jednym ze szkoleń powiedział, że nie mają ludzi w Ministerstwie i zlecają projekty przepisów podległym urzędom. ITS był w niełasce więc wszystkie projekty tworzył TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie doszukuję się tu dziury w całym jak to ostatnio stwierdziłeś, tylko taką wykładnię dostałem zarówno od TDT jak i WK.

Ponieważ są przepisy, ludzie oraz interesy, czy Ty tego nie widzisz???

 

[ Dodano: 04-10-2013, 09:16 ]

Jak dzieci normalnie. Przecież TDT stworzył ten przepis pod siebie !!!!

Nareszcie chwila prawdy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.