Skocz do zawartości

Badanie przed pierwszą rejestracją w kraju na PC


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Panowie proszę o pomoc.Może za krótko pracuję ale chyba się pogubiłem.Jak podejść do badania przed pierwszą rejestracją w kraju jeśli auto ma próbne tablice rej.i Pozwolenie Czasowe.Chodzi mi o tradycyjne badanie z DIPem.Jak wypełnić zaświadczenie i DIP.A dokładniej daty rejestracji pojazdu.Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • blakop

    11

  • Grzegorz Łódź

    10

  • michal_k

    10

Data I-szej rejestracji w kraju XXXX-XX-XX

 

A co masz wpisane pod pozycją B w PC

 

Bo u mnie już jest wpisana w PC :lol: a w uwagach data I rej za granicą i przepisuję wszystkie do zaświadczenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data I-szej rejestracji w kraju XXXX-XX-XX,,,

 

A to dlaczego? Przecież na PC jest w adnotacjach wpisana data I rejestracji w kraju, czyli de facto data wydania PC. Natomiast w polu B jest wpisana data I rejestracji za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Przecież na PC jest w adnotacjach wpisana data I rejestracji w kraju, czyli de facto data wydania PC. Natomiast w polu B jest wpisana data I rejestracji za granicą.

Dokładnie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem poznać wasze zdanie na ten temat.Ja osobiście uważam że jest to kolejna luka prawna.Skoro auto sprowadzone z zagranicy ma PC i numery próbne to według mnie jest ono już zarejestrowane w kraju a tym samym nie kwalifikuje się on do padania przed pierwszą rejestracją.To tylko mój pogląd.

A wracając do mojej sytuacji w PC w pozycji B(data pierwszej rejestracji) miałem wpisaną datę rejestracji w kraju.Nic nie miałem o dacie pierwszej rej.(tej z brifu).I jeszcze jedno w ADNOTACJACH było rok produkcji 2006.???????Nie wiem dlaczego WK ustalił rok produkcji tego auta i na jakiej podstawie????Przecież to my diagności ustalamy do DIPu.To takie moje uwagi.Może jeszcze dużo nie wiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Przecież na PC jest w adnotacjach wpisana data I rejestracji w kraju,

A to dlatego michale, że jeszcze takiego tworu nie widziałem, bo mówimy tu o badaniu przed pierwszą rejestracją w kraju. Twój przykład takim badaniem niestety nie jest,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kolego WK właśnie gdzie nie wpisują daty pierwszej rejstracji zagranicą i co zrobisz miałem też taką sytuację że WK zarejstrował pojazd wydał PC i wysłał klienta na dodatkowe badanie ustalenie danych i DIP i co zrobić jedynie telefon do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego michale, że jeszcze takiego tworu nie widziałem, bo mówimy tu o badaniu przed pierwszą rejestracją w kraju. Twój przykład takim badaniem niestety nie jest,,,

 

A skąd się wzięły tablice tymczasowe i PC? Pojazd został zarejestrowany już w kraju czasowo w celu wykonania badania technicznego, więc chcąc nie chcąc data I rejestracji w kraju znajduje się w adnotacjach w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd się wzięły tablice tymczasowe i PC?

 

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza

pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia

danych niezbędnych do jego rejestracji —

 

Na wniosek posiadacza data I-szej rej, w kraju XXXX-XX-XX,

Skierowany przez starostę , konkretna data, wiem że masz większe doświadczenie, powiedz zatem, jest taki pojazd już zarejestrowany czy jeszcze nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza

pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia

danych niezbędnych do jego rejestracji —

 

Mylicie skierowanie na DBT z rejestracją czasową na wniosek właściciela. Jeśli pojazd posiada PC i tablice tymczasowe to moim zdaniem jest zarejestrowany czasowo, czyli zarejestrowany. Zawsze wtedy w PC będzie data I rejestracji w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz tylko zaświadczenie.W tym przypadku nie ma mowy o w ypelnianiu DIP-a...

Logiczne!

W końcu to już nie jest OBT przed pierwszą rejestracją w RP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś była na ten temat chyba rozmowa, ale zadam trochę przewrotne pytanie do sytuacji. Jeżeli taki gość otrzyma PC i tablice próbne i trafi na badanie ale nie dopełni reszty formalności i po upływie terminu PC zajdzie do urzędu i odda je wraz z tablicami i wyjedzie za granicę, wróci za dwa lata i znów uda się do magistratu po PC i je dostanie to jaka data rejestracji będzie widniała w PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz tylko zaświadczenie.W tym przypadku nie ma mowy o w ypelnianiu DIP-a...

Logiczne!

W końcu to już nie jest OBT przed pierwszą rejestracją w RP...

Tak taż uważam ale życie pokazuje inaczej.Piałem że miałem przypadek gdzie przyjechał klient na OBT przed pierwszą rejestracją z PC,próbnymi tablicami i dokumentami niemieckimi (auto sprowadzone z Niemiec). Czyli miałem dwa dokumenty (PC i brif). Poruszyłem ten temat ponieważ sądzę że jak w październiku wejdzie nowe rozporządzenie to takich sytuacji będzie pełno i wtedy to dopiero zacznie być bałagan i różne interpretacje przepisów przez WK.

Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.Czyli jak powinniśmy postąpić w sytuacji jaką parę postów wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem ten temat ponieważ sądzę że jak w październiku wejdzie nowe rozporządzenie to takich sytuacji będzie pełno i wtedy to dopiero zacznie być bałagan i różne interpretacje przepisów przez WK.

 

Akurat nowe rozporządzenie wyraźnie to precyzuje. DIP ma być wydawany do pierwszego badania okresowego jak również do badania pojazdu zarejestrowanego czasowo w celu wykonania badania.

 

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki gość otrzyma PC i tablice próbne i trafi na badanie ale nie dopełni reszty formalności i po upływie terminu PC zajdzie do urzędu i odda je wraz z tablicami i wyjedzie za granicę, wróci za dwa lata i znów uda się do magistratu po PC i je dostanie to jaka data rejestracji będzie widniała w PC?

Też o tym pomyślałem i ciekaw jestem co michal_k, na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem i ciekaw jestem co michal_k, na to?

 

Michał K nic na to Wam nie powie, bo już kiedyś ten temat był wałkowany :)

Można też zapytać go inaczej - rok temu, gdzieś tam była pierwsza rejestracja czasowa na badanie. Potem auto stało rok w komisie i kupił w końcu ktoś z ego terenu. Jak rozumiem rejestrując pojazd u siebie VATu, akcyzy i takich innych wymagać nie będzie - tak? No bo przecież ten pojazd nie jest rejestrowany po raz pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem i ciekaw jestem co michal_k, na to?

 

W obrębie tego samego urzędu zachowuję datę I rejestracji w kraju jako datę pierwszego wydania PC (nawet na wniosek w celu wykonania BT). Natomiast jeśli pojazd będzie z innego powiatu - mogę nawet nie mieć wiedzy o tym, że gdzieś wcześniej był już rejestrowany czasowo. Do tego dochodzi słuszna uwaga Blakopa - skoro de facto kolejna rejestracja nie jest już pierwszą to ani VAT-u ani akcyzy wymagać nie można. A w praktyce - jest jak jest i dopóki pojazd nie był zarejestrowany "na stałe" to właściciel ma komplet dokumentów jak z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.