Skocz do zawartości

Dopuszczenia jednostkowe


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi po chłopsku wyjaśnić o co chodzi z tymi dwoma rozporządzeniami?:

 

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//504/83234/83241/83242/dokument58015.pdf?lastUpdateDay=14.12.12&lastUpdateHour=7%3A48&userLogged=false&date=pi%C4%85tek%2C+14+grudzie%C5%84+2012

 

+

 

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//504/83266/83273/83274/dokument58017.pdf?lastUpdateDay=14.12.12&lastUpdateHour=7%3A48&userLogged=false&date=pi%C4%85tek%2C+14+grudzie%C5%84+2012

 

Mówiąc krótko - jak już zrobię taką zabudowę jednostkową, to które z tych rozporządzeń mnie dotyczy?? Na czym polega magiczna różnica pomiędzy:

 

1. Udzieleniem i uznaniem dopuszczenia jednostkowego pojazdu

a

2. Wydanie świadectwa dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedyny projekt jaki znalazłem kończy się na art.70 zr :shock:

 

Ktoś może podpowie ile jest na ogłoszenie podpisanej ustawy? Przecież Bronisław podpisał 29 listopada - to już ponad 2 tygodnie minęły!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka dowodzi, że może to być dość długo, nawet kilka miesięcy, tak jak w przypadku 996, który został stworzony 26 czerwca a opublikowany 7 września :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale data uchwalenia to nie to samo. Potem jest Senat, cała droga legislacyjna itd. i to faktycznie może się przeciągnąć. Ale po podpisaniu przez Prezydenta już nic się nie dzieje. To już tylko podlega ogłoszeniu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale data uchwalenia to nie to samo. Potem jest Senat, cała droga legislacyjna itd. i to faktycznie może się przeciągnąć. Ale po podpisaniu przez Prezydenta już nic się nie dzieje. To już tylko podlega ogłoszeniu i tyle.

To najnowsze wiesci.

http://sejmometr.pl/senat_druki/13551

Kończy sie z zakresie homologacji na :

Art. 70zz. Przepisów rozdziałów 1a–1c nie stosuje się do:

1) pojazdów zabytkowych lub pojazdu określonego w art. 79 ust. 4 pkt 3;

2) nowego pojazdu oraz nowego przedmiotu wyposażenia lub

części, nie przeznaczonych do wprowadzenia do obrotu, a

krótkotrwale składowanych na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej między operacjami transportowymi – pod warun-

kiem okazania na żądanie właściwego organu kontroli do-

kumentów potwierdzających odbiorcę i miejsce docelowego

odbioru nowego pojazdu oraz nowego przedmiotu wyposa-

żenia lub części.”;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do kategorii L nie mogą być zaliczone pojazdy:

 

a).....

 

b) przeznaczone do kierowania przez osobę pieszą,

......"

 

Może nie jestem w formie :-P

co oznacza ten zapis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota 800 za dopuszczenie jednostkowe stanowi dochód budżetu państwa.

Nadzór nad jednostkami przeprowadzającymi dopuszczenie jednostkowe sprawuje minister transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzór nad jednostkami przeprowadzającymi dopuszczenie jednostkowe sprawuje minister transportu

 

W praktyce będą to zapewne instytuty i ośrodki dziś odpowiedzialne za udzielanie homologacji. Na pewno nie będą to SKP. Zatem taki zapis jest raczej OK... Fajnie jednak gdyby już dziś było wiadomo, które to będą ośrodki i w jakim zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt gąsiennicowy :?::?:

 

zgoda :-D

 

a ppkt-"b"

 

Cytat:

b) przeznaczone do kierowania przez osobę pieszą,

 

 

Psi zaprzęg?????

,a można to to pod kategorie "L" ;)

Jak 10 piesków RASY HASKI to kategoria "L10h",jak rasy owczArek podhalański-to "L10op" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 10 piesków RASY HASKI to kategoria "L10h",jak rasy owczArek podhalański-to L10op"

A jak 5 jednych i 5 drugich to dopuszczenie jednostkowe, bo taki zaprzęg nie może być homologowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna jest podstawa prawna :? w jednym przypadku chodzi o Art 70zs 1.3, a w drugim 70zx 1.2

 

Coraz czytelniejsze będą nasze akty prawne.

Ja proponuję dociągnięcie numeracji do art 3167zrstwubdrtesmnutr, natomiast na przyszłość aktem zmieniającym będzie Ustawa o zmianie Ustawy, którą zmieniła Ustawa artykułem 3197rdswevfrhtrs

:evil:

 

Czy ktoś może mi po chłopsku wyjaśnić o co chodzi z tymi dwoma rozporządzeniami?:

Pierwsze dotyczy dopuszczenia pojazdu, 'z terenu' RP.

Drugie, pojazdu który uzyskał dopuszczenie jednostkowe wydane przez inny kraj członkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie, pojazdu który uzyskał dopuszczenie jednostkowe wydane przez inny kraj członkowski.

 

Czyli mam rozumieć, że na pojazd, który przeszedł procedurę w innym kraju - za którą zapłaciłem i mam już na to dokumenty mam uiścić opłatę taką samą za uznanie tego dokumentu, jak zaczynając w Polsce tą procedurę od nowa?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że t wszystko ma zacząć obowiązywać jednego dnia - czyli np. 21 czerwca wejdzie w życie ustawa regulująca dopuszczenie jednostkowe - ale tego samego dnia wejdą dopiero w życie przepisy dotyczące wymogów dla jednostek wydających takie dokumenty... Przynajmniej tak doczytałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To występują dwie kwestie. Dopuszczenie jednostkowe i dopuszczenie indywidualne. To nie są pojęcia tożsame. Dopuszczenie jednostkowe dotyczy pojedynczego pojazdu natomiast dopuszczenie indywidualne może dotyczyć kilku pojazdów, które nie zostały poddane procesowi homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To występują dwie kwestie. Dopuszczenie jednostkowe i dopuszczenie indywidualne. To nie są pojęcia tożsame. Dopuszczenie jednostkowe dotyczy pojedynczego pojazdu natomiast dopuszczenie indywidualne może dotyczyć kilku pojazdów, które nie zostały poddane procesowi homologacji.

 

A gdzie to wyczytałeś w samej ustawie? Bo już mnie szlag trafia od przeglądania tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyrektywie unijnej.

6) „dopuszczenie indywidualne” oznacza procedurę, w wyniku której

państwo członkowskie zaświadcza, że konkretny pojazd, niezależnie

od tego, czy jest on jedynym egzemplarzem, czy nie, jest

zgodny z odpowiednimi przepisami administracyjnymi

i wymaganiami technicznymi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdu pierdu... Właśnie rozmawiałem z jedną z dużych firm (z właścicielem) produkujących nadwozia i przyczepy. Potwierdził, że są duże problemy z podejściem do tematu nowych homologacji... Ale oni już mają, postępowania już trwają i nie boją się czerwcowych zmian przepisów. Może dlatego, że załatwia sobie to w Holandii, a nie w Polszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.