Skocz do zawartości

Samochód po przełożeniu kierownicy, brak angielskiego DR


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy teraz można zarejestrować Anglika na jego tablicach?

Samochód oczywiście przerobiony , klient ma tylko dowód kupna , tablice ma orginalne (chyba, bo z przodu zwykła biała ,a z tyłu zwykła żółta) nie ma tego czegoś title czy coś tam ,co zawsze było potrzebne do rejestracji na starych zasadach.

Twierdzi że zaświadczenie z wynikiem P jest mu potrzebne , bo chce je wysłać do Angli do WK. To na jego podstawie prześlą mu DR .

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi że zaświadczenie z wynikiem P jest mu potrzebne , bo chce je wysłać do Angli do WK. To na jego podstawie prześlą mu DR .

Co o tym sądzicie?

 

My to co najwyżej możemy zrobić badanie techniczne a nie rejestrację pojazdu.

Ale bez dowodu rejestracyjnego to niech zapomni o badaniu.

Żart jakiś a być może wpust!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się żle wyraziłem.

Czy ja mogę zrobić mu przegląd techniczny i wydać mu zaświadczenie , a w uwagach napisać np. Badanie Techniczne pojazdu wykonano na prośbę klienta

To nie idzie do WK tylko jest wysłane do Angli.Wyśleto przy mnie żeby nie było jakiejś machloji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na badaniu musisz mieć DR - z czym chcesz porównać VIN itd.? niech jedzie do rzeczoznawcy to mu wyda opinię że np. pojazd jest sprawny lub cokolwiek innego (co zażyczy sobie klient) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na badaniu musisz mieć DR - z czym chcesz porównać VIN itd.? niech jedzie do rzeczoznawcy to mu wyda opinię że np. pojazd jest sprawny lub cokolwiek innego (co zażyczy sobie klient)

 

Właśnie o to chodzi że z tylko z Fakturą zakupu,w angli nie wydadzą mu duplikatu jeżeli nie przedstawi zaświadczenia że pojazd jest sprawny technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że z tylko z Fakturą zakupu,w angli nie wydadzą mu duplikatu jeżeli nie przedstawi zaświadczenia że pojazd jest sprawny technicznie.

Ktoś Cię chyba picuje, jeśli pojazd jest sprzedany to nabywca ma DR, a jeśli nie to zrobi przegląd w Anglii ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo on był sprzedany w Anglii na części, a w PL jeździ (chce jeździć) po drogach, hehehehe

A to że mógł zgubić papiery ,to już co nie którym się w głowie nie mieści.

wyślij klienta do wk. po PC. i rób badanie

Sytuacja patowa WK nie zarejestruje bez DR a Anglia nie wyda duplikatu DR bez papierka że jest sprawny technicznie.

Chcę tylko pomuc koledze , ale nie chcę tego robić niezgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chcesz pomóc - tylko czasami się nie da, a skąd masz pewność "że zgubił" - może był dzwon i milicja angielska zabrała DR?

- to się niestety nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że mógł zgubić papiery ,to już co nie którym się w głowie nie mieści.

Widzę, że Ty bardziej kombinujesz, niż ten klient ,,,

Znaczy, że jak ja zgubię DR to po wtórnik pojadę do Anglii ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................N? ...........................i który punkt z tabelki? :)

 

Nie tylko tabelka obowiązuje ale też Dz.U.32 par.9 pkt.2 :)

Widze że na siłe chcesz zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

................N? ...........................i który punkt z tabelki? :)

 

Nie tylko tabelka obowiązuje ale też Dz.U.32 par.9 pkt.2 :)

Widze że na siłe chcesz zrobić

 

Podtrzymam to pytanie.

N z jakiego powodu?

I czy możliwe wykonać BT pojazdu bez dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy możliwe wykonać BT pojazdu bez dokumentów?

 

:shock:

 

A można? :)

Ja myślę, że tu nie tyle można mówić o wyniku badania, tylko badania w ogóle się nie przeprowadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko tabelka obowiązuje ale też Dz.U.32 par.9 pkt.2 :)

 

czy ja znowu mam jakieś stare, nie aktualne przepisy?

par 9.1 pojazd powinien być tak zbudowany.........

 

o tym dzienniku mowa?

 

 

ps. ja nic nie chcę zrobić na siłę - i osobiście nie podszedłbym do takiego badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tu nie tyle można mówić o wyniku badania, tylko badania w ogóle się nie przeprowadza...

Właśnie o to chodzi tylko jak to wytłumaczyć Nowicjuszowi? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. ja nic nie chcę zrobić na siłę - i osobiście nie podszedłbym do takiego badania

Tylko już kiedyś było rozważane takie pytanie -- Czy można odmówić wykonania badania.

 

A z wami się zgadzam też bym nie podszedł do tego badania bez dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można odmówić wykonania badania.

 

 

tutaj nie trzeba odmawiać - tylko wysłać klienta po "próbne" - i.........po sprawie.

 

.....a jak nie ma ważnych dokumentów od dozoru jakiegoś urządzenia? - nie ma badania ...i nie piszesz "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz napisał/a:

Czy można odmówić wykonania badania.

 

 

 

tutaj nie trzeba odmawiać - tylko wysłać klienta po "próbne" - i.........po sprawie.

 

.....a jak nie ma ważnych dokumentów od dozoru jakiegoś urządzenia? - nie ma badania ...i nie piszesz "N"

 

No nie wiem, powinieneś podejść do badania i "N" za brak dokumentów a on niech no i oczywiście kierownica a on niech się dalej martwi.

Ale oczywiście każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop - ja bym nie wchodził w zagadnienia prawne i na siłę uszczęśliwiał kogoś negatem, chyba, że na siłę chcesz wyciągnąć od klienta kasę, tylko krótko jak nie ma dowodu - to nie ma badania i koniec.

 

a jak przyjedzie zarejestrowany w PL bez DR to też mu zrobisz "N"? nie - niej idzie do WK i wyjaśnia sprawę.

 

nic na siłę - dotyczy to także badań z wynikiem "N"

 

....a moim zdaniem nikt cię do niczego nie może zmusić - nawet do wykonania badania z wynikiem "N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.