Skocz do zawartości

Zmiany przed I rej. w RP


megalex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy podajcie mi konkretny przepis zabraniający wykonania zmian konstrukcyjnych przed I rej. w RP.Nie moge nigdzie znaleźć " czarno na białym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych trzeba tylko nacisnąć niedouczonych pracowników WK.

 

Niedouczonych i wręcz zmuszających diagnostę do poświadczenia nieprawdy - żeby wykonał najpierw OBT + DIP zgodnie z dokumentami zagranicznymi, a nie stanem faktycznym po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rodzaju przed pierwszą rejestracją jest wg mojego WK "obejściem" płacenia akcyzy.

 

1-pojazd ciężarowy z silnikiem dużej pojemności (jest chyba bez akcyzy - która obowiązuje dla sam. osobowych z poj. powyżej 2000ccm to 18,6%)

 

2-UC dokonuje odprawy bez akcycy - bo ciężarówka

 

3-WK ma już przed sobą dokumenty osobówki po zmianie i tu leży problem nie odprowadzenia właściwych opłat do budżetu.

 

JEST TO TYLKO MOJA PRYWATNA WYPOWIEDŹ!!! niestety oparta bacznym badaniem dokumentów i analizą faktów.

 

W podobny sposób działa: pomoc drogowa, wcześniej bankowozy .

 

Skróty myślowe!

 

Mój WK to kochany i najlepszy WK Łódź :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST TO TYLKO MOJA PRYWATNA WYPOWIEDŹ!!!

Bo to jedyny, rozsądny argument. Inna sprawa, że przepisy finansowe mamy jakie mamy i że Polak potrafi. Dlatego tylko u nas ten bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-pojazd ciężarowy z silnikiem dużej pojemności (jest chyba bez akcyzy - która obowiązuje dla sam. osobowych z poj. powyżej 2000ccm to 18,6%)

 

Nie jest tak do końca, bo obowiązkowi akcyzowemu podlegaja też samochody ciężarowe noszące cechy samochodów osobowych i znam przypadek, że US ścignął własciciela busa, który posiadał 6 miejsc siedzących, pomimo, że był to samochód cięzarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"obejściem" płacenia akcyzy.
obowiązkowi akcyzowemu

 

A czemu się przejmujecie rzeczami które nas nie interesują? Róbcie swoją robotę rzetelnie to nie będzie się czego doczepić, a ewentualne kary i akcyzy to problem klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

obowiązkowi akcyzowemu

 

 

A czemu się przejmujecie

 

Ja sie nie przejmuję ale staram się uświadomić co niektórych :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką cichą nadzieję że to nie mnie chcesz uświadamiać.

Myslę, że oprócz Ciebie jeszcze pare osób przeczytało te posty i że w jakś sposób im pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Będę chyba dzwonić do WK, bo zrobiłem badanie przed 1 rejestracją w kraju i wydział nie chce przyjąć dokumentów. Chce, aby najpierw zrobić badanie auta jako ciężarowe i 2 miejsca tak jak w zagranicznym dowodzie a później zmiany z ciężarowego na osobowe. Jak wytłumaczyć, albo może ktoś miał kiedyś rozmowę z pracownikiem Wk w tej kwestii i jakich użył argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowę z pracownikiem Wk w tej kwestii i jakich użył argumentów.
że robisz badanie i wpisujesz stan zgodnie ze stanem faktycznym tak jak to opisał kolega Michał
żeby wykonał najpierw OBT + DIP zgodnie z dokumentami zagranicznymi' date=' a nie stanem faktycznym po zmianach.[/quote']
W niektórych trzeba tylko nacisnąć niedouczonych pracowników WK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam może się zdawać z lekka trywialne pytania:

Będę chyba dzwonić do WK, bo zrobiłem badanie przed 1 rejestracją w kraju i wydział nie chce przyjąć dokumentów.

Nic nie padło o Pozwoleniu Czasowym, było wydane???

A zmiany konstrukcyjne były zrobione???

 

 

że robisz badanie i wpisujesz stan zgodnie ze stanem faktycznym tak jak to opisał kolega Michał
Niedouczonych i wręcz zmuszających diagnostę do poświadczenia nieprawdy - żeby wykonał najpierw OBT + DIP zgodnie z dokumentami zagranicznymi, a nie stanem faktycznym po zmianach.

- a stan faktyczny przeczy dokumentom i tak wkółko.

 

A ciekawe gdyby wystąpiono o PC, to co tam wpisać???

Rodzaj pojazdu - do ustalenia

Czyżby zaś poszło badanie bez wymaganych tabelą dokumentów... bo to tak tylko dla... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC nie było wydane, klient dzwonił do firmy i kolega mi przekazał, że nie przyjęli dokumentów. Klient ma się pojawić w tym tygodniu to będę dokładnie wiedzieć jakie są zastrzeżenia.

Czyżby zaś poszło badanie bez wymaganych tabelą dokumentów

 

Zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy do dokonania zmian konstr. było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient ma się pojawić w tym tygodniu to będę dokładnie wiedzieć jakie są zastrzeżenia.

 

Niech je dadzą na piśmie - ciekawe kto się podpisze pod tym, że masz poświadczyć nieprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co na początku szło (w lutym), czy o dokonanie zmian, czy wykonanie badania po zmianach, ale było ostro. :D

 

 

że robisz badanie i wpisujesz stan zgodnie ze stanem faktycznym tak jak to opisał kolega Michał

Stan faktyczny do badania dodatkowego pojazdu z Madagaskaru???

 

 

Niech je dadzą na piśmie - ciekawe kto się podpisze pod tym, że masz poświadczyć nieprawdę.

Oby nikt, bo to może być zarzut o wykonanie badania niezgodnego z ustawą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nikt, bo to może być zarzut o wykonanie badania niezgodnego z ustawą!!!

Moje jedno badanie (zmiany przed pierwszą rejestracją) zostało skierowane do radcy prawnego, ten stwierdził, że nie ma przeciwwskazań dla tak wykonanego badania. Petent został przeproszony przez panią z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa... okresowe no to okej z wynikiem N.

Cholera może są tezy, że zmiana rodzaju, liczby miejsc itp. w pojeździe sprowadzonym podczas wykonywania badania okresowego nie wpływa na wynik, i to co zapisane w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym można ominąć, bo liczy się aktualny stan faktyczny.

nie wiem... no nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan faktyczny do badania dodatkowego pojazdu z Madagaskaru???
nie za bardzo rozumiem, ale ....

Przecież w zagranicznym DR masz dane pojazdu,

Zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy do dokonania zmian konstr. było
oraz zmian jakich dokonano w pojeździe - także może rozwinąłbyś swoją myśl aby była bardziej zrozumiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się gubię bo w postach z lutego i teraźniejszych dokładnej precyzji nie było, czy idzie o same zmiany, czy o wykonanie dodatkowego badania po zmianach, czy samego okresowego badania, czy wszystkiego na raz.

Dlatego dopytuję czy Karol miał PC wykonując badanie oraz czy wystawił załącznik: "Opis Zmian Dokonanych w Pojeździe".

Wyczytałem (może mało), że wykonał okresowe badanie pojazdu sprowadzonego z zagranicy bez PC i że:

Zaświadczenie od uprawnionego przedsiębiorcy do dokonania zmian konstr. było

------------------------------------------

 

nie za bardzo rozumiem, ale ....

Przecież w zagranicznym DR masz dane pojazdu,

No mam.

Mam dowód ciężarówki i pojazd po zmianach o stanie faktycznym osobowym i jak to wszystko poskładać do kupy na: "okresowym badaniu technicznym po raz pierwszy przeprowadzanym przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" ???

 

Bo Karol chyba ma zamiar telefonicznie w WK to wyjaśniać:

Będę chyba dzwonić do WK, bo zrobiłem badanie przed 1 rejestracją w kraju i wydział nie chce przyjąć dokumentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.