Skocz do zawartości

BRDM


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem;Był u mnie dziś klient który zakupił pojazd wojskowy BRDM 1 I chce zarejestrować jako zabytek.Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient się upiera

 

Upierać to Ty się możesz a nie klient, masz prawo do opinii i je wykorzystujesz a klient no cóż najwyżej stację zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz prawa:) było juz o tym, a brdmy byly zarejestrowane normalnie, szału z nimi nie ma, pokiego ci niby jakas expertyza?

dlaczego chcecie ludzi narazac na dodatkowe koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a brdmy byly zarejestrowane normalnie,

 

Jeśli były normalnie, to z naruszeniem prawa, bo lista niezgodności z warunkami technicznymi zajęła by mi całe uwagi w zaświadczeniu...

 

masz prawo do opinii

 

Oczywiście, że masz. To nie jest standardowy pojazd...

 

dlaczego chcecie ludzi narazac na dodatkowe koszta

 

Dlaczego ludzie chcą nas narażać na nieprzyjemności przed organami nadzoru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz prawa:)

 

Ustawa PoRD

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

 

Dz.U.poz 996

3. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a ustawy, lub w szczególnych przypadkach – dodatkowo odpowiednio innej specjalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale badanie zgodności nie jest badaniem technicznym...

 

a BRDM były i SA normalnie rejestrowane, one z założenia spełniają normy ruchu drogowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a BRDM były i SA normalnie rejestrowane, one z założenia spełniają normy ruchu drogowego

 

:evil::evil::evil:

 

Dobre... lubię żarty na koniec dnia... jeszcze powiedz, że są homologowane to będzie do kompletu...

 

To, że coś ma koła a nie gąsienice to jeszcze nie znaczy, że z automatu jest dopuszczone do użytkowania na drodze...

 

Podpowiem Ci coś. Robiłem na zabytek Gaz-a 46 (amfibia). I nawet taki pojazd który w prostej linii pochodzi od Gaz-a 69 nie spełnia ŻADNYCH warunków technicznych i mógł pójść TYLKO na zabytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale badanie zgodności nie jest badaniem technicznym..

A jakim??????

A jak tak dokładnie chcesz to po 22 czerwca już będzie

„2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe

oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim??????

 

Literalnie technicznym nie jest - jest badaniem zgodności, ale od 22 czerwca będzie badaniem technicznym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

robiłem. Nie takiego, ale tego :)

 

To tak jakby ktoś nie wiedział jak to wyglada. A gdzie do tego BRDM albo jeszcze Skot (takie też widziałem na tablicach białych, co nie znaczy, że zostały zarejestrowane legalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie TEGO robiłem. Nie takiego, ale tego :)

 

I to jemu kazałeś zdemontować oryginalny sprzęg artyleryjski? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie do tego BRDM albo jeszcze Skot (takie też widziałem na tablicach białych, co nie znaczy, że zostały zarejestrowane legalnie)
, ale Rosomaka to Psuj-ku nie robiłeś :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to ni chu chu nie zrozumiem

 

Jak będziesz w pobliżu to zajedź do mnie. Przy jakiejś dobrej lekturze to rozkminimy... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w pobliżu to zajedź do mnie. Przy jakiejś dobrej lekturze to rozkminimy... :cool:

 

Pan Tadeusz za każdym razem jest interesujący :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok motonita - badanie zgodności (na dzień dzisiejszy) nie jest BADANIEM TECHNICZNYM - tak literalnie. Zgadzam się z Tobą. To teraz mi jeszcze tak literalnie powiedz, gdzie w takim razie to badanie LITERALNIE należy przeprowadzić (weź proszę pod uwagę dokładne zapisy które stacje zgodnie z PoRD są uprawnione do których badań) :)

 

A w ogóle wytłumacz mi, po co robić to badanie zgodności ?? Czy ono jest potrzebne do rejestracji?? Weź mi no je poszukaj w art 72 :)

 

Kolego... Dał byś już spokój... Zaczynasz być żenujący... No lubię Cię, ale sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale badanie zgodności nie jest badaniem technicznym...

 

I jeszcze jedno. To co ustawodawca miał na myśli?

Ustawa PoRD art 83

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi

autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100

km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu

zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych

lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz

pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca

2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku

dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku

dochodowym od osób prawnych, a takŜe dla którego określono dodatkowe wymagania w

międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego

jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

Skoro badanie zgodności nie jest badaniem technicznym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na zabytek to z ograniczeniami, zakaz poruszania się po drogach publicznych - ograniczona widoczność co stwarzać może zagrożenie w ruchu drogowym. Jeżeli jako pojazd to nie spełnia żadnych warunków wymaganych dla pojazdów które mogą się poruszać po drogach publicznych. W obydwu przypadkach wymagane prawo jazdy kategorii C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na zabytek to z ograniczeniami, zakaz poruszania się po drogach publicznych

 

Takie "ograniczenie" to moim zdaniem powinno być równoznaczne z negatywnym badaniem zgodności - wszak badanie ma na celu dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych, a nie po polach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.