Skocz do zawartości

Inna skrzynia biegów


laisar

Rekomendowane odpowiedzi

Czy z punktu widzenia prawnego dopuszczenia do ruchu są jakieś przeciwwskazania do majstrowania przy skrzyni biegów? Konkretnie chodzi o zmianę przełożeń - np "wydłużenie" V biegu, albo wręcz wymiany całej skrzyni na inny model, z V na VI b.

 

 

 

(Tylko prosiłbym bez dywagowania nt możliwości technicznych ;) - zakładamy przypadek, że istnieją i są bezdruciarskie, po prostu plug&play. A sens i koszty to jeszcze inna sprawa, ale też poza zakresem właściwego pytania...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Podbiję, bo nadal nikt nie odpowiedział...

Jeżeli mocowanie skrzyni do silnika i nadwozia b.edzie OK, to w praktyce pewnie niky nie zauważy takiej zmiany podczas OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będzie na to potrzebna opinia rzeczoznawcy?

 

Ogólnie, o czym już kiedyś na forum pisałem, buduję praktycznie od podstaw auto ze sporym zakresem modyfikacji - buda zostaje oryginalna, zawieszenie też, przyjdą większe hamulce z przodu + tarcze z tyłu (adaptery wykonane na CNC przez profesjonalną firmę, obliczenia + komputerowa symulacja obciążenia na programach, na których projektują różne konstrukcje), większy silnik (moc jest mniejsza, niż moc najmocniejszego silnika montowanego seryjnie w tym modelu, więc nie ma obawy o przeciążenie elementów napędu itp.), skrzynia od innego auta itd. Ogólnie i tak chcę mieć do tego opinię i to nie typu "napiszę cokolwiek, bo i tak za to nie odpowiadam", ale od rzetelnego rzeczoznawcy - tak na w razie W. Ale ciekaw jestem na co taka opinia jest niezbędna, a na co niekoniecznie. Domyślam się, że na hamulce koniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdą większe hamulce z przodu + tarcze z tyłu

Pamiętaj tylko, że cęści układu hamulcowego są na liście części zabronionych do ponownego użycia i:

Ogólnie i tak chcę mieć do tego opinię i to nie typu "napiszę cokolwiek, bo i tak za to nie odpowiadam", ale od rzetelnego rzeczoznawcy

Taki rzeczoznawca na pewno będzie o tym pamiętał.

 

[ Dodano: 23-06-2013, 08:03 ]

Na inną skrzynię biegów nie wymagał bym opinii rzeczoznawcy, chyba, że są zmodyfikowane jej mocowania, ale jak chcesz papier na godzinę "W" to lepiej będzie taka opinię posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdą większe hamulce z przodu + tarcze z tyłu

Pamiętaj tylko, że cęści układu hamulcowego są na liście części zabronionych do ponownego użycia i:

Ogólnie i tak chcę mieć do tego opinię i to nie typu "napiszę cokolwiek, bo i tak za to nie odpowiadam", ale od rzetelnego rzeczoznawcy

Taki rzeczoznawca na pewno będzie o tym pamiętał.

 

[ Dodano: 23-06-2013, 08:03 ]

Na inną skrzynię biegów nie wymagał bym opinii rzeczoznawcy, chyba, że są zmodyfikowane jej mocowania, ale jak chcesz papier na godzinę "W" to lepiej będzie taka opinię posiadać.

 

Tylko klocki i szczęki są na liście. Ale i tak większość jest nowa - zostają regenerowane zaciski, idą nowe tarcze, klocki, przewody itp. Skrzynia będzie miała inne mocowanie ze względu na to, że jest nieco dłuższa od oryginału, przez co silnik też musi się o 4 cm przesunąć. Tak czy siak auto jest czysto hobbystyczne i robi się w tzw. "wolnym czasie", którego prawie nie mam, więc jeszcze się z 5 razy przepisy zmienią, zanim skończę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.