Skocz do zawartości

przeglad motorowera bez waznego PC


Tomasz_A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

to mój pierwszy post na forum i od razy z pytaniem:)

Szukałem w tematach które już były ale nie znalazłem identycznej sytuacji więc dopytam Państwa odrobinkę.

 

Sytuacja przedstawia się następująco:

 

1. kupiłem motorower (pojemność <50ccm, Vmax <45kmh) od drugiego właściciela w kraju,

2. pojazd został pierwotnie kupiony w polskim sklepie motoryzacyjnym w roku 2009,

3. mam:

- FV na pierwszą właścicielkę,

- wyciąg ze świadectwa homologacji,

- aktualna polisę OC również na pierwszą właścicielkę,

- 2 umowy kupna (właściciel nr 2 odsprzedał mi skuter po 6 dniach, od pierwszej właścicielki wziął go w rozliczeniu za coś tam - nie wnikam)

- decyzję o wydaniu Pozwolenia Czasowego, które wygasło w czerwcu 2009

- Pozwolenie Czasowe które wygasło w czerwcu 2009

- upoważnienie do odbioru Dowodu Rejestracyjnego wystawione na mnie przez pierwsza właścicielkę (osobę, która figuruje w Pozwoleniu Czasowym)

4. Dowód Rejestracyjny dotarł w lipcu 2009 do Wydziału Komunikacji i tam czeka na odbiór, już ustaliłem, że będę mógł go odebrać, bo bez tego nie zarejestruję pojazdu w swoim Wydziale Komunikacji

5. W Pozwoleniu Czasowym (tym nieaktualnym od 4 lat) wpisano, że badanie techniczne jest bezterminowe

6. W tak zwanym "międzyczasie" zmieniły się przepisy i skuter musi mieć aktualne badanie techniczne (ważne na 2 lata) bo bez tego nie zostanie mi wydany Dowód Rejestracyjny

7. Wydział Komunikacji uważa ze SKP powinna wykonać badanie i wydać mi zaświadczenie na odpowiednim druku (wg WK to żaden problem)

8. SKP po sąsiedzku nie chce przeprowadzić badania po PC jest przeterminowane i żądają ode mnie DR, którego nie dostanę póki nie będzie zrobione badanie techniczne

9. Pojazd przez te 4 lata stal nie używany i jest w zasadzie jak nowy, po wymianie akumulatora jest sprawny więc bez kłopotu zaliczy przegląd.

10. Została wszczęta procedura rejestracji i DR czeka na odbiór, więc pojazd nie posiada wad prawnych i w zasadzie wg sugestii WK wszystko leży w gestii Diagnosty, czy zrobi badanie czy nie

 

 

Czy może ktoś ma pomysł jak wybrnąć z tej sytuacji? Może ktoś podpowie gdzie w Poznaniu lub okolicach Poznania po stronie południowo-zachodniej mógłbym przejść takie badanie techniczne?

 

Niestety wszystko wskazuje na to, że bez badania nie da się wydobyć z WK

dowodu rejestracyjnego, a bez dowodu nie przerejestruje pojazdu... kwadratura koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tomasz_A

    18

  • Qnick

    6

  • michal_k

    6

  • pentagram

    5

Niestety wszystko wskazuje na to, że bez badania nie da się wydobyć z WK

dowodu rejestracyjnego, a bez dowodu nie przerejestruje pojazdu... kwadratura koła...

 

Czy będziesz go teraz rejestrował w tym samym WK w którym jest DR do odebrania ::?

 

W sumie nieważne jedź do WK z dokumentami które masz, weź tablice tymczasowe na dojazd na badanie te tablice WK powinien Ci wydać bez szemrania jedź na SKP zrobisz badanie i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moge... ale

 

pojazd po zakupie powinienem w ciągu 30 dni przerejestrować, jeśli tego nie zrobię grozi mi mandat podczas kontroli drogowej (miałem taką sytuację i dostałem mandat), jeśli będę wnioskował i nowe PC oraz TTR to chwila kiedy otrzymam DR i będę mógł skuter przerejestrować znów się odwlecze i nie zmieszczę się w czasie. Po za tym o PC musiał bym wnioskować tu gdzie skuter jest aktualnie "zarejestrowany" a to nie jest WK właściwy dla miejsce mojego zameldowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tego nie zrobię grozi mi mandat podczas kontroli drogowej (miałem taką sytuację i dostałem mandat)

 

Raczej wcisnęli Ci mandat a Ty przyjąłeś :lol:

Po za tym o PC musiał bym wnioskować tu gdzie skuter jest aktualnie "zarejestrowany" a to nie jest WK właściwy dla miejsce mojego zameldowania.

 

Dlaczego i po co tam. Jedź do swojego WK z dokumentami własności pojazdu i tym PC które posiadasz, składaj wniosek o zarejestrowanie czasowe w celu wykonania BT art. 74 ust 2 pkt.2 lit c PoRD. Jest to rejestracja czasowa na wniosek właściciela pojazdu w celu umożliwienia wykonania BT. Nie ma opcji muszą Ci dać PC i czerwone tablice :P a jak nie bedą chcieli to żądaj odpowiedzi na piśmie po to byś mógł się odwołać do SKO :lol:

Jak już dostaniesz PC i tablice to jak wyżej zrobisz BT zdasz TTR i PC i otrzymasz PC i zwykle TR a potem odbierzesz normalny DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już WK idzie Ci "na rękę" i chce Ci wydać DR na poprzedniego właściciela (zamiast umorzyć postępowanie w sprawie rejestracji) to po prostu znajdź stację, która wykona Ci badanie na nieważnym PC (np. w moim rejonie większość stacji tak robi i nie uważam tego za błąd) - wtedy odbierzesz DR, a następnie przerejestrujesz.

 

[ Dodano: 17-06-2013, 21:51 ]

Nie ma opcji muszą Ci dać PC i czerwone tablice :P a jak nie bedą chcieli to żądaj odpowiedzi na piśmie po to być mógł się odwołać do SKO :lol:

 

Nic nie muszą. Warunkiem rejestracji jest złożenie DR :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój właściwy WK mówi, że potrzebny im DR bo inaczej nie mają "możliwości technicznej" aby zarejestrować pojazd (i jestem pewien, że nie chodzi tu o brak dobrej woli bo nie raz miałem z nimi do czynienia i to są Ludzie a nie Urzędasy...). WK aktualnej rejestracji mówi "zrób Pan przegląd tak jak jest i dupy nie zawracaj bo chodzi tylko o odbiór DR który u nas już 4 lata czeka, to tylko skuter za kilkaset złotych...". Diagnosta na stacji mówi "sorry ale ja nie wiem czy mogę, a w sumie to chyba nie mogę, i nie wiem jak skoro nie ma DR"

 

i weź tu człowieku bądź mądry i pisz wiersze... :)

 

A najlepsze jest to, że babeczka - 1 właścicielka wybiera się do WK aby wyrejestrować pojazd, którego rejestracji nie zakończyła. Rozmawiałem z nią, przedstawiłem sytuacje i teraz jest bidula potwornie zestresowana i boi się iść do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszą. Warunkiem rejestracji jest złożenie DR

 

A dokument odpowiadający DR nie może być :lol:

 

[ Dodano: 17-06-2013, 22:13 ]

sorry ale ja nie wiem czy mogę, a w sumie to chyba nie mogę, i nie wiem jak skoro nie ma DR

 

Zmień SKP, ja tam bym Ci zrobił z tego PC co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro obdzwonię wszelkie okoliczne SKP i może się ktoś znajdzie (chyba, że jakaś dobra dusza tutaj podpowie może jakaś SKP w Poznaniu...).

 

Podsumowując wszystko powyższe: decyzja zależy od dobrej woli diagnosty / praktyki stosowanej na konkretnej SKP i generalnie nie ma przeciwwskazań / prawnych ograniczeń ku temu aby przeprowadzić w takiej sytuacji OBT i wydać zaświadczenie?

 

Jeśli tak właśnie jest to zawiodłem się na mojej zaprzyjaźnionej SKP niestety.

 

 

Qnick - dzięki :) Ale nie pracujesz pewnie w żadnej poznańskiej SKP ? ;)

 

 

Kurde zrozumiał bym gdyby sprawa dotyczyła czegoś "grubszego"albo coś było by tu szyte grubymi nićmi, czy gdybym był gówniarzem 17 letnim i usiłował diagnostę naciągnąć na pieczątkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prędkością 45km/h musiał bym pewnie ze 3 dni się tym pierdzitkiem turlać... ze nie wspomnę o fakcie, że poruszać się po drogach publicznych tym pojazdem aktualnie nie wolno.

 

PS. Oczywiście przywiozłem go na przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regan, a dlaczego? Na czym polega niezwykłość tego OBT? Nie pytam złośliwie czy z przekąsem, ale aby ewentualnie jutro jak będę szukał odpowiedniej OSK nie jeździć bez potrzeby.

 

Wg mnie to jest zupełnie zwyczajne OBT tyle że trzeba wystawić kwitek z uwagi na brak miejsca na pieczęć w DR (bo go nie mam:D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient z DR przyjedzie po terminie to też nie wykona BT?

Termin badania a termin ważności dowodu to dwie różne sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na badaniu pojazdu ma być dokument[DR,PC itp.]do porównania zgodności danych z faktem rzeczywistym,a co diagnostę obchodzi przeszłość pojazdu.Przyjedźdo mnie ja ci to zrobię. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo, szkoda ze nie pracujesz w Poznaniu :)

 

 

Jak na razie obdzwoniłem chyba z 6 SKP w Poznaniu i okolicach i wszyscy zapytani mówią że nie mogą przyjąć na przegląd pojazdu z nie ważnym już PC.

 

 

Przyszło mi jeszcze do głowy, że jeżeli pobrał bym z właściwego WK nowe PC oraz TTR po to aby zrobić przegląd to w chwili kiedy go otrzymam i pojadę do WK w którym czeka DR będę miał 2 komplety dokumentów dopuszczających skuter do ruchu:

1. DR odebrany z WK gdzie skuter jest aktualnie zarejestrowany

2. PC z właściwego dla mnie WK

 

A całe to zamieszanie tylko po to aby oba powyższe dokumenty + 2 komplety tablic oddać i otrzymać kolejne PC w oczekiwaniu na kolejny DR...

 

gdzie tu sens i logika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie obdzwoniłem chyba z 6 SKP w Poznaniu i okolicach i wszyscy zapytani mówią że nie mogą przyjąć na przegląd pojazdu z nie ważnym już PC.

 

Jedź na SKP daj to PC i czekaj co powie diagnosta na nieważne pozwolenie jak powie że nie wykona badania to możesz mu powiedzieć niech poda Ci podstawę prawną dlaczego odmawia wykonania badania (uprzyj się że chcesz OBT i już) :razz: a takiej podstawy nie ma :lol: a jak powie że zrobi Ci badanie z wynikiem negatywnym to niech robi zobaczysz jaką usterkę wpisze w uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.