Skocz do zawartości

PRACODAWCA NAKAZUJE - DIAGNOSTA ROBI


jakistaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Koledzy ! mam problem z szefem, który wydał nam "zarządzenie" w którym NAKAZUJE nam wykonywania badań pojazdów sprowadzonych dokładnie z Niemiec jako pomoc drogowa - pojazd specjalny. Każdy wie o jakie pojazdy chodzi. Podpisaliśmy to pod rygorem zwolnienia. To, że nie jest to wiążące wiemy doskonale - a wręcz jest to namowa do sprawstwa kierowniczego z Jego strony. Na jakiej podstawie inteligentnie mogę odmówić wykonania badania pojazdu, który jest w niemieckim dowodzie zarejestrowany jako pojazd specjalny - pomoc drogowa. ? Czy żądanie homologacji - że taki i taki pojazd nie został dopuszczony do poruszania się po drogach jako pojazd specjalny wystarczy ? niektórzy klienci tych pojazdów żądają wyjaśnienia - które ich przekona. Z góry dziękuję. Z uwagi na temat nie ujawniałem firmy ani okolicy - sami rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    19

  • Grzegorz Łódź

    14

  • biker100

    12

  • wojtek1k

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Temat był poruszany, sprawdź w zakładce "SZUKAJ".

Na Twoim miejscu szukałbym pracy na innej SKP, to Ty podejmujesz decyzje i Ty będziesz z tego rozliczany :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspekcja pracy, policja, prokuratura, nadzór skp w WK - to są instytucje gdzie powinieneś się z tym udać.

 

Na Twoim miejscu szukałbym pracy na innej SKP,

 

A to jest jedyne wyjście po tym co zrobisz... :cry:

 

A może OSDS by się zajął tym ewidentnym łamaniem praw diagnosty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie postępowanie (mówię o tej dziwnej "umowie", którą kazał podpisać) nie podpada pod paragrafy? Przecież to jest ewidentne "nakłanianie" do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może OSDS by się zajął tym ewidentnym łamaniem praw diagnosty?
Reakcja Prezesa natychmiastowa
Poproszę o skan na biuro@osds.org.pl
tylko nie podoba mi się, że niewielu chce wspierać działań OSDS-u o czym świadczy ilość jej członków. :shock: Uważam, że dopóki nie będziemy mieli silnej organizacji zrzeszającej nasze środowisko pracodawcy będą stosować takie i inne praktyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jakiś nienormalny gość
Wdzisiejszych czasach całkowicie normalny... :x Przeciez wiadomo o co biega a $$$$$ sprowadzi na manowce nawet najmądrzejszego... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy ! mam problem z szefem, który wydał nam "zarządzenie" w którym NAKAZUJE nam wykonywania badań pojazdów sprowadzonych dokładnie z Niemiec jako pomoc drogowa - pojazd specjalny. Każdy wie o jakie pojazdy chodzi.

 

No dobra, ale jeśli taki pojazd faktycznie spełnia warunki dla pomocy to w sumie w czym problem? Szef nakazał Wam wykonywanie OBT czy wykonywanie OBT z wynikiem pozytywnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Pracodawca będzie odpowiadał za nakłanianie diagnosty do popełnienia przestępstwa w takich samym granicach zagrożenia karą jak diagnosta, który poświadczyłby nieprawdę.Jednocześnie na gruncie prawa pracy takie postępowanie pracodawcy należy uznać, za naruszenie przez niego zasad współżycia społecznego (uczciwego działania, zasad przyzwoitości, lojalności wobec pracownika) co stanowi w świetle obowiązującego prawa czyn niedozwolony. ...

 

............zgodnie z art. 55 kodeksu „pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia wtedy, gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika”. W mojej ocenie dopuszczanie się przestępstwa poprzez nakłanianie pracownika do wykonywania nierzetelnych badań technicznych będzie takim ciężkim naruszeniem praw pracowniczych, które usprawiedliwia, w sytuacjach ekstremalnych, nawet rozwiązanie przez pracownika umowy o pracę w tym trybie.............

 

Opracował radca prawny Rafał Szczerbicki

 

http://www.diagnostasamochodowy.pl/2011/mowia-zebys-stemplowal-dr-poznaj-opinie-prawna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jeśli taki pojazd faktycznie spełnia warunki dla pomocy to w sumie w czym problem?

Też się nad tym zastanawiam.Czy są jakieś przesłanki żeby na przeglądzie dostał N (zakładam że spełnia wszystkie wymagania w/d dz.u.32)

Jak na razie to tylko z definicji "pojazd specjalny" wynika że w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem funkcji.Czyli nie może przewozić pasażerów(no chyba że wszyscy będą pracownikami pomocy drogowej :) ). Ale to już problem klienta jak będzie przewoził pasażerów i będzie miał kontrolę drogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jakiś nienormalny gość,dając coś takiego na piśmie.

Może po prostu ma szerokie znajomości ,,,

Jednocześnie na gruncie prawa pracy

A jest u nas jeszcze coś takiego ??? Gdzie Ty żyjesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żądanie homologacji - że taki i taki pojazd nie został dopuszczony do poruszania się po drogach jako pojazd specjalny wystarczy ?

 

A co to niby takiego?? Homologacja na nie-dopuszczenie?? :razz:

 

Piszesz kolego, że wiadomo o co chodzi. Może jednak napisz dokładniej o co chodzi z tymi pojazdami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytany nie odpowiada, ale co mi tam.

A co to niby takiego?? Homologacja na nie-dopuszczenie??

Piszesz kolego, że wiadomo o co chodzi. Może jednak napisz dokładniej o co chodzi z tymi pojazdami....

Idzie o homologację, w której pojazd wynalazkiem nie jest.

Pseudo-Boss zrobił szopę i nakazuje cudawianki klepać tak jak to śniady offiziellen opisał w papierach.

Zapewne te graty pokiereszowane jeszcze, na co 'ta bida' też ma być ślepa.

Post trąca stresem... a Ty udajesz, czy nie wiesz?

 

Poszukam załącznika... :)

Baja.thumb.jpg.012e833d4aaeae04140c8472b384622d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo-Boss zrobił szopę i nakazuje cudawianki klepać

 

Skąd o tym wiesz?? Czyli to temat z Twojego podwórka, tak? Znasz sprawę??

 

Pisząc o homologacji na nie-dopuszczenie to raczej autor postu wykazuje się jakimś pogubieniem w temacie. Zresztą jak widać temat zarzucił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o homologacji na nie-dopuszczenie to raczej autor postu wykazuje się jakimś pogubieniem w temacie.

No właśnie udajesz, czy tego nie wiesz?

 

 

Skąd o tym wiesz?? Czyli to temat z Twojego podwórka, tak? Znasz sprawę??

No i czego...???

Czy ja jakieś hallo mam? Jak w temacie "Co to jest typ pojazdu" odniesiono się do marki i modelu... cyrkowałem, czy jak...

Nie chce mi się po próżnicy klawy klepać.

A stacja u mnie... na gumnie!

I ładnie proszę nie czepiać się, bo taki brzydki styl udziela się innym.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
współczuję Ci kolego takiego pracodawcy, nic dodać nic ująć - żenada do czego są zdolni posunąć właściciele skp

Tylko że nikt tego pisma nie widział i nie wiadomo o co chodzi.

Czy możesz odmówić badania jeżeli pojazd będzie spełniał warunki dla pomocy drogowej chociaż wiesz że to tylko po to aby uniknąć podatku ?

Na biuro OSDS nic nie dotarło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nikt tego pisma nie widział i nie wiadomo o co chodzi.

I pewnie się nie dowiemy bo sam autor nie zagląda na forum od momentu napisania postu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.