Skocz do zawartości

Zmiana nazwy firmy


robertos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zmieniając nazwe firmy muszę zgłosić się po nową kartę ?

Zmieniona zostaje tylko nazwa . Własciciel , NIP i cała reszta pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniając nazwe firmy muszę zgłosić się po nową kartę ?

 

U mnie w tamtym roku była podobna zmiana i trzeba było załatwiać w Cepiku ale akurat zbiegło się to z odnowieniem certyfikatu i nowy przyszedł na nową nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw TDT, później CEP.

Nie pamiętam już czy nową kartę dostaliśmy. Jakiś pin, nik zmienił się.

 

1. TDT

2. WK

3. CEPIK z nowym zaświadczeniem o wpisie do EPPSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc było tak... wiem, wiem... nie zaczyna się od "więc".

Po uzgodnieniach telefonicznych z TDT naskrobaliśmy pismo/oświadczenie, że od dnia... została zmieniona nazwa Stacji Kontroli Pojazdów z... na...

Do tego poszły zapewne jakieś odpisy NIPÓW, REGONÓW, KAERESÓW.

Wysłaliśmy to poleconym i po kilku dniach przyszła decyzja.

Jutro sprawdzę czy ta sama tylko ze zmienioną nazwą SKP, czy pod innym numerem, ale to i tak mało istotne jest.

Następnie należało odwiedzić Urząd i złożyć wzór nowej pieczęci no i CEP.

Z tym CEPEM cholera już nie pamiętam, czy poleconym, czy emailem zrobiło się...

Trudno Bilobil jako suplement diety kłania się. :hah:

Trza podzwonić i dowiedzieć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A mnie interesuje co z działalnością SKP od czasu zmiany nazwy do nowej decyzji TDT.

Wiadomo, że to trochę trwa w czasie, a to nowy KRS i takie tam inne papierzyska, nagłówki w dokumentach, pieczątki.

Stacja może jechać, czy zamknąć i na decyzję czekać?

Zmianie ulega tylko nazwa firmy.

Cała reszta jak lokalizacja, adres pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiana wynikała z przepisów np skarbowych zmiana z sp z o.O na SJ to stacja może pracować zaznaczając, iż podmiot prowadzący stację został ten sam a zmieniła się forma działalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byla zmiana firmy,wszystko jak przy otwarciu nowej SKP,odbiór TDT ,kwity do WK i "staliśmy ok. 3 tygodnie.PS.Nowy rejestr badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiana wynikała z przepisów np skarbowych zmiana z sp z o.O na SJ

Była spółka jawna i po zmianach też będzie spółka jawna, se tylko do nazwy dodatkowy podmiot dodali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była spółka jawna i po zmianach też będzie spółka jawna, se tylko do nazwy dodatkowy podmiot dodali.

To raczej trzeba będzie wszystko od nowa. Zmianę naszej firmy wymusiła ustawa a konkretnie jej zmiana, nie wchodzę w szczegóły ale zmieniliśmy tylko pieczątki i nagłówek w rejestrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byla zmiana firmy,wszystko jak przy otwarciu nowej SKP,odbiór TDT ,kwity do WK i "staliśmy ok. 3 tygodnie.PS.Nowy rejestr badań.

znowu się kłania interpretacja przepisów przez różne starostwa, pracowałem kiedyś w innym starostwie, po miesiącu nastąpiła zmiana właściciela a co za tym idzie NIP kasa fiskalna i co tam jeszcze, mówię szefowi że jest potrzebny nowy odbiór TDT, nie mam teraz przed sobą decyzji ale bodajże jest tam zapis że w przypadku zmiany istotnych danych decyzja traci ważność (jak źle napisałem to proszę mnie poprawić), boss poszedł do starostwa i tam dowiedział się że żaden nowy odbiór nie jest potrzebny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boss poszedł do starostwa i tam dowiedział się że żaden nowy odbiór nie jest potrzebny

No i tak jest!

Stacja wysłała pismo do TDT i jedzie jak jechała wyczekując listonosza.

Przyjdzie nowa decyzja to oprawi się w ramkę jak obrazek i wywiesi na kafelkowanej ścianie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.