Skocz do zawartości

Dz.U.2013.1675 - zmiany w przepisach od 01.01.2014 r.


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

[podział tematu przez Administratora]

 

Ukazało się długo oczekiwane Rozporządzenie MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU z dnia 18.12.2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz.U.2013.1675).

 

------------------------------------------------------------

 

Nowy Rok Tuż.Tuż,a rozporządzenia jak nie ma tak nie ma :cool:
Coś tam się właśnie ukazało :cool:http://dziennikustaw.gov.pl/du/2013/1675/1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 764
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    62

  • Paprock

    57

  • Marek1

    44

  • Grzegorz Łódź

    44

Top Posters In This Topic

Posted Images

A jednak :(

ZGODNIE Z WYNIKIEM BADANIA 1 spełnia wymagania techniczne art. 66 ustawy (P)

POJAZD4): 2 nie spełnia wymagań technicznych art. 66 ustawy (N)

pozostało bez zmian :(

 

[ Dodano: 30-12-2013, 19:12 ]

I jeszcze jedno-ciekawe czy to będzie aktualne :?

 

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych

warunków technicznych. W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy

wpisać odpowiednio: jeden z punktów wymienionych w: art. 86a ust. 2 pkt 1–4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn.

zm.) lub

– art. 4a pkt 9a lit. a–d ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397,

z późn. zm.), lub

– art. 5a pkt 19a lit. a–d ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn.

zm.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalny kraj, w którym ogłasza się rozporządzenie 30 grudnia, a wchodzi ono w życie 1 stycznia? :razz:

 

Jest godzina 19, nie ma go na stronie sejmu. Powiedzmy, że ukaże się jutro. SKP ma AŻ 1 DZIEŃ ROBOCZY na wprowadzenie zmian :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP ma AŻ 1 DZIEŃ ROBOCZY na wprowadzenie zmian

 

SKP może i jakoś to przeżyją jak oczywiście będą wiedziały o zmianie przepisów gorzej w przypadku producentów oprogramowania zwłaszcza tych mniejszych firm tak jak moja tu obawiam się że mogą nie dać rady a tu już od pierwszego badania w nowym roku trzeba dawać zaświadczenie do każdego BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza tych mniejszych firm tak jak moja

Tu się mylisz, bo autorem Twojego programu jest duża firma, tak duża, że sam modem do przeprowadzania BT pojazdu jest tylko produktem uzupełniającym w jej oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz, bo autorem Twojego programu jest duża firma

 

Co nie zmienia faktu że nie dają rady czasem i mogę się z Tobą założyć że 02.01.2014 r bez telefonu do nich się nie obejdzie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się z Tobą założyć że 02.01.2014 r bez telefonu do nich się nie obejdzie

Ja mogę się założyć, że żden producent oprogramowania nie zdąży opracować nowego wzoru zaświadczenia do 01.01.2014r :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę się założyć, że żden producent oprogramowania nie zdąży opracować nowego wzoru zaświadczenia do 01.01.2014r

 

Myślę że Ci kumaci producenci już go mają opracowanego i wystarczy tylko aktualizacja programu, niestety mojego do nich nie zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz CIACH. Miałem mieć urlop a teraz szkolenie na cito muszę zorganizować. I jak tu mieć szacunek do władzy. Nie dosyć, że olali totalnie konsultacje to jeszcze ogłosili w Sylwestra o obowiązuje od 1 stycznia. Może jakiś protest napisać ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja Patronatu jest z 21.12, ciekawe, czy jutro będzie nowa?
już od dwóch tygodni mi się wyświetla komunikat o nowej wersji ze zamianami, także ITS się przygotował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„9. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego pojazdu w dowodzie

rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta dokonuje takiego wpisu

w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.”;

 

Może czepiam się ale jaki wpis w zaświadczeniu mamy dokonać :P

 

Według mnie zapis powinien brzmieć:

 

„9. W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego pojazdu w dowodzie

rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zamieszcza taką informację w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja Patronatu jest z 21.12, ciekawe, czy jutro będzie nowa?
już od dwóch tygodni mi się wyświetla komunikat o nowej wersji ze zamianami, także ITS się przygotował.

Jest już nowa wersja na stronie Patronatu 9.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg nowego rozporządzenia nie wystawiamy już DIPu do sprowadzonych, które przyjeżdżają już na BT na czerwonych tablicach? :o

 

Chyba tak,pozostaje tzw. "mały DIP" czyli tabelka w zaświadczeniu,tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg nowego rozporządzenia nie wystawiamy już DIPu do sprowadzonych, które przyjeżdżają już na BT na czerwonych tablicach

Wystawialiśmy i bedziemy wystawiać!!!!!!!!

 

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia

 

Ten zapis nie zmienił się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg nowego rozporządzenia nie wystawiamy już DIPu do sprowadzonych, które przyjeżdżają już na BT na czerwonych tablicach?

Czy w art. 81.3 pisze coś o tablicach ???

mały DIP" czyli tabelka

Mirek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli od 1.01.2014 mamy wpisywać stan licznika i oznaczenie kraju poprzedniej rejestracji pojazdu np. D,NL,I ,F itp. ps może ma ktoś jakiś link do załącznika nr 8 996 chodzi o załącznik z punktami 16-19 z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Własnie nie napisali to możemy robic OBT pojazdów z innych krajów? tylko wpiszemy Lterkę? :D fajnie by było oczywiście to żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.