Skocz do zawartości

ChŁodnia ale w podrodzaju Van


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów przyjeżdża chłodnia zaświadczenie od producenta że jest to van i zarejestrowany też jako van klient chce vat-1a wg. mnie powinien być to furon - chłodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • Psuj

    9

  • max72

    8

  • Paprock

    6

Top Posters In This Topic

blaszak

- no i od najmniejszego blaszaka na przykład Fiacika Ducato po Mercedesa Sprintera, czy tam Maxi, Jumpery Citroeny, Boxery to wszystko są VANY w homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po włożeniu wkładu i agregatu typowo powinno zmienić się klasyfikację i dane techniczne. Tylko tego nikt nie robi. Bo po co?

Nie dość, że ładowność sobie człowiek ograniczy, to jeszcze szansę na VAT straci... I po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów przyjeżdża chłodnia zaświadczenie od producenta że jest to van i zarejestrowany też jako van klient chce vat-1a wg. mnie powinien być to furon - chłodnia

 

To jest furgon...

 

chlodnia.jpg

 

 

Ale po włożeniu wkładu i agregatu typowo powinno zmienić się klasyfikację i dane techniczne.

 

Dane tak, a klasyfikacja będzie ciężarowy- van - nie dotyczy, więc się nie zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze furgon zintegrowany

 

W którym miejscu tabeli rodzajów i podrodzajów? Pokażesz? bo oślepłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) że jest to van i zarejestrowany też jako van (...)

- a mógłbym poprosić uprzejmie o tego "zarejestrowania" wytłumaczenie, czy to po czytnikach, czy po telefonach, czy jak??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon do wydziału komunikacji i zawsze panie chętnie podają podrodzaj

Wikipedia mówi :

Nadwozie furgonowe (krótko furgon) - zamknięte nadwozie samochodów dostawczych i ciężarowych posiadających sztywny dach i ściany, odchylane drzwi tylne i często odchylane lub przesuwane drzwi boczne. Furgon służy do przewożenia towarów. Furgony mogą powstawać w oparciu o konstrukcję samochodów osobowych, a z kolei na ich bazie także może powstać odmiana osobowa. Przykładowo Volkswagen Caddy Maxi posiada osobową odmianę Volkswagen Caddy Maxi Life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. :)

- no czasami Wiki się przydaje, lecz jak się okazuje pewniej współpracować na łączu telefonicznym z wydziałem :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już gdzieś, jak jest z tym "furgonem"

nazwa przejęta od Francuzów - furgonette

w tłumaczenie na angielski to odpowiednikiem jest - van

 

no i pewnie przez to, też te wszystkie furgon-y we Francji nie przechodzą przeglądu na VAT :-D

 

[ Dodano: 30-05-2014, 10:02 ]

to co podaje rafpuk za wiki, jest prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź PSUJ ;)

Skądś Ty w ogóle wymyślił, że t Twoje na zdjęciu to furgon?? :evil:

 

Nie ośmieszaj się proszę... Artykuł z wiki jako podstawa prawna??? Ponawiam pytanie - wskaż mi głupcowi w tabeli podrodzaj furgon zintegrowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszak jest furgonem, a nie ten kontener co mi pokazałeś.

Skoro tak to co jest VAN-em?

Tak na marginesie to kierownik lubelskiego WK twierdzi, że blaszak to VAN a kontener to furgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszak to VAN a kontener to furgon.

tak to funkcjonuje, zasadniczo...

 

[ Dodano: 30-05-2014, 12:59 ]

Skoro tak to co jest VAN-em? /quote]

VAN to samochód ciężarowy, który ma kabinę kierowcy zawartą w bryle nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszak jest furgonem, a nie ten kontener co mi pokazałeś.

 

Blaszak jest (a raczej był) potocznie nazywany furgonetką (do dzisiaj taka nazwa handlowa jest we Fiacie), a nie furgonem. Mylisz podstawowe pojęcia i rzucasz jakimiś nieobowiązującymi, zmyślonymi definicjami. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką definicję:

 

"Sam.ciężarowy z osobną kabiną kierowcy i pasażerów oraz z nadwoziem zamkniętym, z drzwiami, o przestrzeni ładunkowej trwale obudowanej. Może to być również jednolite nadwozie z wydzieloną kabiną kierowcy i pasażerów, tzw. furgon zintegrowany. Kod homologacyjny rodzaju nadwozia BA. Kod podrodzaju 02."

 

Wydawnictwo ITS Warszawa 2008 r. , ISBN 978-83-60965-48-1

 

A Ty Panie zmyślony w ogóle jakąś definicję podałeś czym to niby jest furgon?? Tylko proszę... Nie zdjęcie z Wiki - ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw. furgon zintegrowany.

tzw. - tak zwany, pozwól, że nie będę na forum publicznym przytaczał jak pojęcie tak zwany odnosi się do Twojej szanownej osoby. Również nie mogę w katalogu ITS znaleźć tak zwanego mietka na leniuchu...

 

Ponawiam pytanie:

wskaż mi głupcowi w tabeli podrodzaj furgon zintegrowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mogę w katalogu ITS znaleźć tak zwanego mietka na leniuchu...

 

Przykro mi ale nie rozumiem.

 

Furgon zintegrowany zaliczamy do furgonów. Jak reszty nie rozumiesz i tworzysz coś na siłę to być może istotnie problem tkwi tu:

wskaż mi głupcowi

Ale to już sam powiedziałeś - pozostaje mi Ci wierzyć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie rozumiem.

 

Bo to powiedzenie potoczne, "tak zwany". Nie ma czegoś takiego jak furgon zintegrowany. Oczywiście uciekasz od odpowiedzi na pytanie w strefy prywatne... spoko przywykłem, że jak nie wiesz co powiedzieć to docinasz... niczym praktyk normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.