Skocz do zawartości

Cena za badanie pojazdu zabytkowego i marki SAM ...


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są koszty (cena) badania zgodności pojazdu zabytkowego

samochód osobowy i inne :?:

 

Nie ma w cenniku takiej pozycji. Wydaje mi sie że w tym przypadku ....cena umowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie miałem takiego pojazdu ale myślę ze taki pojazd będzie miał skierowanie na badanie

np. Starosty więc cena z badanie okresowe + takie jak jest na skierowaniu jeśli już ten pojazd był rejestrowany w kraju a jak sprowadzony to pierwsze + to co na skierowaniu

bo przecież sami nie możemy zrobić sobie na życzenie klienta badania dla pojazdu

zabytkowego. Pojazd ten musi spełnić odpowiednie kryterja aby być pojazdem zabytkowym i mieć na to odpowiednie dokumenty. Samo badanie dla pojazdu zabytkowego nie czyni go pojazdem zabytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takiego pojazdu ale myślę ze taki pojazd będzie miał skierowanie na badanie np. Starosty

 

Nie skierowanie tylko wniosek (Dz.U. 238 poz. 2395 z 2004r).

Opłata jak za pierwsze 169zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podchodzicie na okręgówkach z ceną za "sama"(też niema w cenniku)Zakładamy pojazd osobowy(z tego co słyszałem bywają nawet takie autobusy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie jak w przypadku przyczepek

opłaty jak za pierwsze badanie + wykonanie numeru nadwozia + wykonanie tabliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trochę z mała cena.Przecież odpowiadacie jak za nowy pojazd. A nad nowym pojazdem zastanawia się sztab ludzi (żeby był bezpieczny)Oczywiście chodzi mi o pojazd samochodowy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów diagnostów !

Jesteśmy OSKP pod wiadomym patronatem .

Za badanie pojazdu zabytkowego osobowego pobieramy opłatę w wysokości 305 zł - jest to cena sugerowana przez "patrona " . Za zabytkowy autobus sugerowana cena wynosi 671 zł .

Pierwsze badanie SAM - przyczepa lekka 268 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zabytkowy 305zł ?????? Gdzie to jest w cenniku? :shock: Pozostałe ceny to też jakaś ciekawostka przyrodnicza, a może chodzi o to żebyście mieli z czego płacić ten characz za patronat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze badanie SAM - przyczepa lekka 268 zł .

 

I tak mam mało SAM-ów a za taką cenę to by nikt nie przyjechał.

Pobieramy jak za pierwsze+tabliczka+numery - jeszcze klienci płaczą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i drogowato ale :

- po pierwsze nie ja tu rozdaję karty ,

- po drugie dobrze że istnieje takie forum , można zweryfikować trochę swoje poglądy,

- po trzecie dużo czy mało to pojęcie względne , jak sami zauważacie przeważnie trzeba pomóc klientowi wypełnić wniosek . W przypadku zabytkowego jest co robić tu nie pójdziesz na łatwiznę . Okręgową jesteśmy od prawie czterech lat w tym czasie przeprowadziliśmy badania trzech zabytków i żaden z klientów nie zgłaszał zastrzeżeń co do ceny . A tak przy okazji zastanawiam się jak wypełniacie protokół oceny porównawczej - wypełniłem trzy ale mam wątpliwości czy prawidłowo ( wszystkie zostały przyjęte przez WK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zastanawiam się jak wypełniacie protokół oceny porównawczej - wypełniłem trzy ale mam wątpliwości czy prawidłowo ( wszystkie zostały przyjęte przez WK).

Zamieść skan to podyskutujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w cenniku takiej pozycji. Wydaje mi sie że w tym przypadku ....cena umowna

 

Tak samo myślę a nawet jest to poparte przez zwierzchnika. Próbowaliśmy kiedyś tą cenę ujednolicić na stacjach w Szczecinie. Niestety nie da się każdy ma swoje zdanie odmienne od każdego innego. I dopóki nie będzie tego w cenniku jest wolna amerykanka, ale pieniądze trzeba brać za dodatkowe czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to zawsze coś skomlikujecie. A Bydgoszczy jest prosto - jak czegos nie ma w cenniku to kasy nie pobieramy - czyli robią to za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie jak w przypadku przyczepek

opłaty jak za pierwsze badanie + wykonanie numeru nadwozia + wykonanie tabliczki

robie identycznie . myśle że to najbardziej trzeżwe stosowanie cennika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

witam koledzy

 

 

odświeże trochę temat

mam do zrobienia BADANIA ZGODNOŚCI POJAZDU ZABYTKOWEGO Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI motocykla

moje pytanie

1 czy wykonujecie badanie okresowe (wg mnie tak - tj 62zł)

2 ile pobrac za te badanie

zgodnie z wzorami wystawiamy zaświadczenie zgodnosci które weszły w zycie 22-06-2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy wykonujecie badanie okresowe (wg mnie tak - tj 62zł)

 

Absolutnie - pojazd zabytkowy (oprócz zarobkowego) nie podlega badaniu okresowemu.

 

2 ile pobrac za te badanie

 

Ile chcesz, bo nie ma cennika urzędowego.

 

zgodnie z wzorami wystawiamy zaświadczenie zgodnosci które weszły w zycie 22-06-2013

 

Wystawiasz:

 

- ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU CO DO ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO

- PROTOKÓŁ OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU ZABYTKOWEGO

 

Wzory masz tutaj:

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130000337

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz:

 

- ZAŚWIADCZENIE O PRZEPROWADZONYM BADANIU CO DO ZGODNOŚCI Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI POJAZDU ZABYTKOWEGO

- PROTOKÓŁ OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU ZABYTKOWEGO

 

Wypadało by też zwykłe zaświadczenie z btp. Tam będzie zapis, ze tnb bezterminowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by też zwykłe zaświadczenie z btp.

 

Czyli jakie? Jaki tam będzie rodzaj badania?

 

Tam będzie zapis, ze tnb bezterminowo...

 

Ja bym powiedział odwrotnie - gdyby miało nie być bezterminowo to wtedy OBT na "zwykłym" zaświadczeniu - zarobkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie? Jaki tam będzie rodzaj badania?

 

Rodzaj badania lub czynności - Zgodność lub Inne. U mnie pisze Zgodność (w skrócie od zgodności z warunkami...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj badania lub czynności - Zgodność lub Inne. U mnie pisze Zgodność (w skrócie od zgodności z warunkami...)

 

Twój WK tak wymaga? Dla mnie wystarczy to co w rozporządzeniu - czyli zaświadczenie z badania zgodności i protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.