Skocz do zawartości

Problem z vinem.


wojtekanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po pierwsze witam wszystkich! Postanowiłem szukać u Was pomocy, ponieważ sam już troche wymiękam...

 

Znajomy kupił dla mnie w Niemczech lawete Humbaur Hfk 200/250.Pierwsza rejestracja 31,10,1995r.

Wszystko było ok do pierwszej wizyty w WK. Powiedziano mi tam,że przyczepa nie posiada numeru Vin .W pozycji numer vin u mnie jest tylko 7 cyfr.Nie wiem co te siedem cyfr oznacza .Pani w WK powiedziała ,że po 01.01.95 pojazd musi posiadać vin i basta.Mam poszukać całego 17 cyfrowego vinu lub pisać list do ministerstwa finansów o odstępstwo. Proszę o jakąś poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w WK powiedziała ,że po 01.01.95 pojazd musi posiadać vin i basta

 

Przepis jest tak skonstruowany, że można go różnie rozumieć. Jest natomiast opinia ministerstwa, że przyczepa nie musi mieć numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

 

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta teoria? par. 11 ust.2 mówi wyraźnie -stosuje się również do przyczepy. Dz.U 951

Najpierw przeczytaj dla jakich pojazdów nr-u Vin się nie wymaga ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

 

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

czyli łączenia z motocyklem, ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym - po spójniku oraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli łączenia z motocyklem, ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym - po spójniku oraz

Tak ustawodawca planował,

a teraz przeczytaj w piśmie p. Oleksiaka jak ustawodawca chciał.

Zresztą myślę, że czytanie tego paragrafu po polsku w ogóle nie ma sensu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli łączenia z motocyklem, ciągnikiem rolniczym, pojazdem wolnobieżnym

 

To wskaż mi jak rozpoznać przyczepę do łączenia z pojazdem wolnobieżnym :P

 

[ Dodano: 24-11-2014, 08:33 ]

po spójniku oraz

 

To w takim razie co z przyczepą do motocykla zarejestrowanego od 1 stycznia 2003 r. ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem jak mnie uczyli czytać po polsku choć nie ma to nic ze zrozumieniem

napisałem to w kontrze do przeczytanego zdania z pisma p. Oleksiaka od akapitu!!!!!

"Wyposażenie przyczep przez producenta pojazdu w numer identyfikacyjny VIN nie jest obowiązkowe." zdanie bez żadnych kontekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak -ale jakby tak interpretować jak ten nieszczęsny WK, to w przypadku m.in motocykla wynikałoby, że VIN na przyczepie ma być w zależności od tego jaki pojazd go ciągnie. Nowy mercedes - ma mieć VIN. Maluch z 89 - nie musi mieć :evil: Paranoja tego toku myślenia aż kipi z takiej interpretacji... Wymóg Vin w pojeździe w zależności od podczepienia pod taki lub inny pojazd? :P A ja dziennie to pięć razy ciągnę to tym mercem i pięć razy maluchem - co wtedy? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Link mi się nie otwiera

Link jest do strony ministerstwa gdzie jest podane info na temat kierownictwa Departamentu Transportu Drogowego .

Bogdan Oleksiak jest teraz dyrektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.