Skocz do zawartości

Bez Tablic !!!


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Już wkrótce badanie pojazdu sprowadzonego i wykonywane na podstawie ART.81 ust.3 będzie mogło być przeprowadzone bez tablic rejestracyjnych jest zmiana do Dz 996 . :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    32

  • JANUSZ60

    25

  • Grzegorz Łódź

    17

  • biker100

    16

"3.10 Na prawej bocznej szybie należy zaznaczyć równolegle do podłoża położenie oczu

kierowcy.

3.11 Pojazd podczas badania powinien być tak ustawiony, aby położenie oczu kierowcy, o

którym mowa w punkcie 3.10, znajdowało się na wysokości osi odniesienia prostopadłej do

wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu tak, jak to pokazano na rysunku nr 1."

 

Koledzy, czy ktoś mógłby mi choć w przybliżeniu wyjaśnić o co chodzi w tych zapisach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi choć w przybliżeniu wyjaśnić o co chodzi w tych zapisach???

W przybliżeniu chodzi właśnie oto, aby nie było to zbyt proste, bo w razie W prawnicy nie mieliby pracy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"3.10 Na prawej bocznej szybie należy zaznaczyć równolegle do podłoża położenie oczu

kierowcy.

3.11 Pojazd podczas badania powinien być tak ustawiony, aby położenie oczu kierowcy, o

którym mowa w punkcie 3.10, znajdowało się na wysokości osi odniesienia prostopadłej do

wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu tak, jak to pokazano na rysunku nr 1."

 

Koledzy, czy ktoś mógłby mi choć w przybliżeniu wyjaśnić o co chodzi w tych zapisach???

Wypisz wymaluj definicja stwierdzenia : "rzucić okiem " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę? przepisy wchodzą 01/01/2015?

Najlepiej wziąć klienta z zaskoczenia, bo gdyby się to ślimaczyło do lipca to mogłoby niechcący dojść do zmiany cennika,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy NADZORU AUTORSKIEGO.

Nie sadzę, taki komunikat pojawiał się tylko w przypadku "dużych" zmian w programie.

 

Odnośnie stanowiska do badania to będzie ciekawy temat, jak na złość na początku roku będę miał ponowny odbiór stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale proszę popatrzeć:

 

w § 2 ust. 1 pkt 1 lit a i b otrzymują brzmienie:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności

faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w:

 

- dowodzie rejestracyjnym,

- pozwoleniu czasowym,

- karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami,

o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych

w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r. poz. 816),

- pozwoleniu czasowym, o ile została wydana karta pojazdu dla pojazdu, o

którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy,

- pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi

i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw

Wewnętrznych w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r.

poz. 816).

 

z powyższego przepisu wynika, że pokwitowanie policyjne musi mieć dane, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. z 2014 r. poz. 816). A to oznacza, że policjant musi wpisać:

 

§ 6.

 

1. W postaci elektronicznej przy użyciu systemu teleinformatycznego, na podstawie art. 80c ust. 3e ustawy, udostępnia się:

 

1) dane o pojeździe obejmujące:

 

a) markę, typ, model,

b) kategorię, wariant, wersję,

c) rodzaj, podrodzaj,

d) przeznaczenie,

e) numer identyfikacyjny VIN lub numer nadwozia (podwozia),

f) rok produkcji,

g) datę pierwszej rejestracji,

h) pojemność i moc silnika,

i) rodzaje paliwa,

j) wartości uśrednione emisji CO2 dla każdego rodzaju paliwa,

k) średnie zużycie paliwa,

l) liczbę miejsc,

m) masę własną,

n) dopuszczalną masę całkowitą ciągniętej przyczepy,

o) dopuszczalną ładowność,

p) dopuszczalną masę całkowitą,

q) liczbę osi,

r) rozstaw osi,

s) rozstaw kół (wartość średnia),

t) największy dopuszczalny nacisk osi,

u) datę pierwszej rejestracji za granicą,

v) odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania;

 

2) informacje o pojeździe dotyczące:

 

a) daty wydania dowodu rejestracyjnego,

b) daty wydania karty pojazdu,

c) liczby właścicieli i posiadaczy pojazdu wraz z określeniem daty ich zmiany oraz ich statusu prawnego,

d) kradzieży pojazdu,

e) nazw województw, w których pojazd był zarejestrowany,

f) wyrejestrowania pojazdu – daty i przyczyny wyrejestrowania,

g) czasowego wycofania pojazdu z ruchu i jego ponownego dopuszczenia do ruchu po tym wycofaniu,

h) terminu badania technicznego,

i) zawartej umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu – aktualności

umowy,

j) numeru świadectwa homologacji typu WE pojazdu lub świadectwa homologacji typu pojazdu;

 

I oczywiście podczas konsultacji społecznych nikt nie przeanalizował dokładnie tego przepisu... albo ja się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oznacza, że policjant musi wpisać:

Nie, to oznacza, że Ty możesz wykonać badanie mając pokwitowanie z policji oraz te dane ,,,

 

czyli tak jak robiłem do tej pory- tzn. gdy klient przyjeżdżał z pokwitowaniem policyjnym to prosiłem o Kartę Pojazdu i wtedy robiłem badanie (w przepisach jest napisane, że badanie można przeprowadzić na podstawie DR lub odpowiadającemu mu dokumentowi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak robiłem do tej pory

Dokładnie, pokwitowanie z policji plus dane które otrzymasz z Cep-a po wpisaniu Nr rej. oraz vin,,,

 

Najnowsza wersja 9.75, nie mam patronatu, mam tylko nadzór autorski

Czy możesz ją pobrać, bo ja nie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem komentarze instytucji zaproszonych do konsultacji i muszę przyznać, że ITS, OSDS i PISKP się postarały.

 

A odnośnie samej nowelizacji i ogólnie przepisów odnośnie badań, to moje zdanie się nie zmieniło. Ludzie, którzy to piszą chyba od zawsze są urzędnikami i nie rozumieją co to jest "doskonalenie procesu", Kaizen, cykl Deminga itp. Proces rozpisuje się na wszystkie możliwe przypadki i algorytm każdego przypadku doprowadza się do celu- od A do Z. Takie wyrywkowe zmiany bez zapoznania się z materią tematu i bez przeanalizowania skutków zmian wprowadzają tylko zamęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.