Skocz do zawartości

Niekompletna instalacja i brak zbiornika


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taka sytuacja: Klient przyjezdza na badanie okresowe. w dowodzie brak adnotacji GAZ. w samochodzie jest cala instalacja oprócz butli. Instalacja powinna byc calkowice zdemontowana a tu takie cudo. Co zrobic z takim cwaniaczkiem? Jak dla mnie to gosc wymontowuje butle i przyjezdza na przeglad aby nie placic dodatkowo 63zl a po przegladzie zaklada ją spowrotem i smiga po miescie. Wynik negatywny za brak butli? ale dlaczego przeciez jak nie ma butli to i nie ma protokolu a wiec w takim przypadku gdzie nie ma protokolu odstepujemy od badania. za co dac negatyw?, jaka usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    16

  • JANUSZ60

    14

  • michal_k

    10

  • krichna25

    6

w dowodzie brak adnotacji GAZ. w samochodzie jest cala instalacja oprócz butli.
jaka usterka?

Np.

6.1.9. Praca silnika Kontrola organoleptyczna. a) Niezgodna z prawem przeróbka jednostki sterującej. UI b) Niezgodna z prawem przeróbka silnika.UI

 

Znajdzie się więcej

Np.

6.1.3 f) Układ zasilania gazem LPG/CNG/LNG niezgodny z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych UI USZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.5. b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika. = UI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie :). a jaka oplate pobrac? 98 czy 161zl? czy zalezy co wpisze np:

6.1.9.a to wg mnie bym pobral 98zl i negatyw, a

6.1.3.f -161zł?

dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 98zł.Nie masz zbiornika,nie masz protokołu TDT to nie przystępujesz do badania, zgodnie z ustawą PoRD.

Ps. Masz jeszcze jedną możliwość-tabela nie wyczerpuje wszystkich usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 zł, bo bez dokumentu TDT na zbiornik LPG, trudno mówic tu o badaniu pojazdu z instalacja gazową.

 

[ Dodano: 14-01-2015, 22:52 ]

O! Szybki Grzegorz! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ogarne jak to zrobic

Nie na temat ale też pomożemy-pod każdym postem masz: piwo profil pw email . Nic innego tylko kliknąć :-D -o tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz doczytalem odnosnie "pomogl" ale tez dzieki. rozmowa z Wami ta sama przyjemnosc ;), mysle ze to tyle na przyuczanie mnie jak sprawnie poruszac sie na forum bo odbiegamy od głównego tamatu jakim jest GAZ. je zegnam sie z Wami dzis i do nastepnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 98zł.Nie masz zbiornika,nie masz protokołu TDT to nie przystępujesz do badania, zgodnie z ustawą PoRD.

Świetnie, nie przystępujesz do badania i kasujesz 98 na lewo !!!

98 zł, bo bez dokumentu TDT na zbiornik LPG, trudno mówic tu o badaniu pojazdu z instalacja gazową.

Pięknie, robicie chłopakowi wodę z mózgu !

Ciekawe ile i za badanie jakiego pojazdu, każecie mu skasować na poprawkowym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 98zł.Nie masz zbiornika,nie masz protokołu TDT to nie przystępujesz do badania, zgodnie z ustawą PoRD.
nie przystępujesz do badania, a opłatę pobierasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 98zł.Nie masz zbiornika,nie masz protokołu TDT to nie przystępujesz do badania, zgodnie z ustawą PoRD.

Świetnie, nie przystępujesz do badania i kasujesz 98 na lewo !!!

98 zł, bo bez dokumentu TDT na zbiornik LPG, trudno mówic tu o badaniu pojazdu z instalacja gazową.

Pięknie, robicie chłopakowi wodę z mózgu !

Ciekawe ile i za badanie jakiego pojazdu, każecie mu skasować na poprawkowym ???

 

Źle mnie zrozumiałeś.Przystępuję do badania ponieważ pojazd nie ma urządzenia podlegającego dozorowi technicznemu (pisząc zgodnie z ustawą PoRD miałem na myśli,że wykonuję zwykłe OBT bez "gazu" za 98zł,gdyby pojazd miał zbiornik a nie miał dokumentu wtedy nie przystępuje do badania i nie pobieram opłaty). Zauważmy,że w DR brak jest adnotacji GAZ.Nie mogę też sprawdzić szczelności instalacji.Dlatego nie pobieram opłaty za badanie specjalistyczne.

 

I rzeczywiście może być problem na badaniu poprawkowym.Ale też nie wiemy co zrobi klient i czy w ogóle wyrobi się w ciągu 14 dni.Teraz piszę jak ja bym zrobił (pewnie zdania będą podzielone,ale wcale się nie dziwię)

1) Jeśli klient zdemontuje całą instalację gazową to poprawka 20zł

2) Jeśli zamontuje zbiornik to jeszcze grzecznie go poproszę aby dokonał odpowiedniej adnotacji w DR i dopiero przyjechał na badanie( może przypadkiem "zagubił" dokumenty-fakturę,homologację na instalację gazową). Jeśli nie da rady ,bo instalacja była "lewa" to nie ma wyjścia i musi ją zdemontować.Jeśli jednak klient okaże się nagle uczciwy i instalacja jest ok i na moje nieszczęście pojawi przed upływem 14 dni to ja wykonam badanie poprawkowe i pobiorę opłatę 83 zł (20zł za usterkę + 63zł za badanie specjalistyczne).I jeśli wpis do DR to jeszcze 1zł. Oczywiście sprawdzam teraz szczelność instalacji gazowej.

3)Może jednak wykonałbym całe nowe OBT za 161zł (+1zł) i dał "gratis" nowy termin OBT liczony od dnia teraźniejszego. :)

Wodę z mózgu to robią niejasne przepisy (luki prawne) i klienci "cwaniacy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamontuje zbiornik to jeszcze grzecznie go poproszę aby dokonał odpowiedniej adnotacji w DR i dopiero przyjechał na badanie

 

A klient na to - brak adnotacji w DR to UD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem niestety.To ja grzecznie poproszę o homologację instalacji i fakturę montażu,ponieważ chciałbym się upewnić ,że instalacja która jest w pojeździe nie jest używana.Jak będzie ok no to będzie miał tą UD i P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja grzecznie poproszę o homologację instalacji i fakturę montażu

 

A klient na to - nie są to dokumenty wymagane do badania :P

 

Sorry, takie mamy przepisy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 zł, bo bez dokumentu TDT na zbiornik LPG, trudno mówic tu o badaniu pojazdu z instalacja gazową.

--dla mnie to bzdura. Pojazd ma zamontowane podzespoły do LPG -- zawór wlewowy,reduktor[tzw.mieszalnik],wtryski,elektrozawór itd. i wy chcecie robić zwykłe badanie ?.

 

to po co ci wtedy to;

 " Grzegorz Łódż"--To ja grzecznie poproszę o homologację instalacji i fakturę montażu,ponieważ chciałbym się upewnić ,że instalacja która jest w pojeździe nie jest używana.

. Co wy wprowadzacie nowy cennik.

 

Klijent dostaje N za brak TDT i Butli i wszystko i cena za BT -162 zł.i nie ma że zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klient na to - nie są to dokumenty wymagane do badania

A ja na to-wie Pan o tym ,że nie wolno zakładać używanej instalacji gazowej.Proszę udowodnić że była ona zamontowana jako nowa.Proszę zapoznać się z tym:

"ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 28 września 2005 r.

w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko"

 

Bo jak Pan wie

"Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności"

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na to-wie Pan o tym ,że nie wolno zakładać używanej instalacji gazowej.Proszę udowodnić że była ona zamontowana jako nowa.

 

A klient na to - to niech pan udowodni, że była używana, jeśli chce pan dać N :P A jeśli da pan N to ja do starostwa doniosę, że dostałem N bezpodstawnie i udowodnię to fakturą i homologacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że dostałem N bezpodstawnie i udowodnię to fakturą i homologacją

To ja grzecznie Panu odpowiem:ma Pan dwa wyjścia

1.Jechać do WK i im udowadniać fakturą i homologacją.Jak będzie Pan miał już wpis w DR to zapraszam na OBT

2.Mnie udowodnić przedstawiając powyższe dokumenty,wtedy dostanie Pan tylko UD za brak wpisu :)

 

Trzeciego wyjścia nie napiszę :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.