Skocz do zawartości

Problem rejestracji przyczepy rolniczej d-35m oleśnica


szmyra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam przyczepę d-35m oleśnica od nowości i od nowości nie była rejestrowana, chcąc ją teraz zarejestrować powiedziano mi w WK, że nie ma takiej możliwości poniewaz nie posiadam świadectwa homologacji, a posiadam tylko fakture, karte gwarancyjną i instrukcje obsługi. Niejestem pewien czy w roku 90 kiedy przyczepa zostałą wyprodukowana to wogule były wydawane jakiekolwiek świadectwa. Z kolei homologacje mogą żądać tylko od nowej przyczepy tak jest zapisane w dzienniku ustaw a ta przyczepa nie jest nowa skoro ma już 25 lat, więc bardzo prosiłbym o porady jak to załątwić, w końcu mam dokumenty na tą przyczepę i czy w ogóle da się to załątwić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejestem pewien czy w roku 90 kiedy przyczepa zostałą wyprodukowana to wogule były wydawane jakiekolwiek świadectwa

Dokument taki nie był wymagany ale czasy się zmieniły

a ta przyczepa nie jest nowa skoro ma już 25 lat

Dla WK jest "nowa" i przy jej rejestracji wymagane są dokumenty zgodne z obecnymi przepisami. Raczej ciemno widzę jej rejestrację ale poczekajmy na "nasze WK" powinien się nie długo pokazać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że nowy pojazd też jest konkretnie opisany tzn jest pewien termin kiedy przyczepa nowa już nie jest nowa i jak dobrze pamiętam to mija to po czasie 6 miesięcy od zakupu więc też nie mają prawa mi wpierać że jest to nowa przyczepa, dzwoniłem do inspektoratu transportu drogowego i oni mi tak powiedzieli ale co wk zrobi to oni za to nie odpowiadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabrycznie nowy, który nie był zarejestrowany.

Ta przyczepa zarejestrowana nie była bo ktoś nie dopełnił formalności natomiast nowa to już nie jest bo ma ~25 lat (zaraz zabytek) jest używana oraz (tutaj przepisy chyba skarbowe) ma pewnie ponad 6tys przebiegu lub ponad 6 miesięcy była używana więc straciła "nowość". Napewno zaraz ktoś z szacownego grona przypomni o co biegało.

 

Ogólnie zmienić WK ;) albo wystąpić na piśmie o rejestrację i czekać na pisemną odmowę z podstawami prawnymi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż dokumenty łącznie z oświadczeniem, że przyczepa była używana, ale nie była nigdy zarejestrowana. Poproś o odpowiedź na piśmie, bo na gębę łatwo klienta zbyć, a pisemnie trudniej, zwłaszcza przy tak niejednoznacznej definicji pojazdu nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa PoRD

 

62) nowy pojazd - pojazd fabrycznie nowy, który nie był zarejestrowany;

 

Dyrektywa 2007/46/WE

 

Dodatek 2

Wymagania dotyczące dopuszczenia na podstawie art. 24 kompletnych pojazdów należących do kategorii M 1 i N 1 , produkowanych w dużych seriach w państwach trzecich lub na ich rzecz

0. CEL

Pojazd uznaje się za nowy, jeżeli:

a) nie był jeszcze nigdy zarejestrowany; lub

b) od chwili rejestracji pojazdu do chwili złożenia wniosku o dopuszczenie indywidualne upłynęło mniej niż sześć miesięcy.

Pojazd uznaje się za zarejestrowany, jeżeli otrzymał stałe, tymczasowe lub krótkookresowe zezwolenie administracyjne na dopuszczenie do ruchu drogowego, pociągające za sobą identyfikację pojazdu i nadanie numeru rejestracyjnego ( 1 ).

 

zwłaszcza przy tak niejednoznacznej definicji pojazdu nowego.

Nawet z dyrektywy wychodzi że nowy to tylko kategorii M1 i N1. W artykule 3 "Definicje" nie ma ani słowa o nowym,dopiero w Dodatku 2 na str.181 jest to co zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za duze zainteresowanie i liczne porady, to co pisalem odnosnie pojazdu nowego to poprostu przekazuje dalej co uslyszalem od inspektora transportu, niemniej jednak fabrycznie nowa to ona nie jest i tak tez mi tlumaczyl ten inspektor ze nie zabardzo maja prawo ode mnie tego żądać. Probojac z innej strony chcialem gdzies uzyskac te świadectwo homologacji i dzwoniłem do autosanu i oni maja cale archiwum i mogli by duplikat wydac jednak okazalo sie ze ta przyczepa jest z olesnicy ( kij ze autosan robilo identyczne przyczepy, jednak nazywaly sie d 45) a w olesnicy nikt nic nie wie ten zaklad upad, sprzedali i nikt nie wie kto to nawet ma. Jedna babko tez stwierdzila ze robila od 89 w WK i juz byly takie swiadectwa jednak ja naprawde posiadam wszystkie papiery ktore dostalem przy zakupie, mam jeszcze z 2 innych przyczep które byly zakupione nieco wczesniej i zarejestrowa e i tez mam gwarancje instrukcje itp a homologacji brak, dzwonilem tez po ludziach kto sprzedaje takie same przyczepy ale o homologacji nikt nie slyszal, naprawde troche mnie zszokowalo ze posiadahac papiery ze nie jest kradziona i jest fabrycznie oryginalna dzisiaj nie da sie zarejestrowac...

 

[ Dodano: 06-05-2015, 14:54 ]

noo i po paru potyczkach słownych z naczelnikiem wydziału udało zarejestrować się przyczepę bez żadnej homologacji, tylko na podstawie danych z instrukcji obsługi, faktura i karta gwarancyjna. Dzięki za rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.