Skocz do zawartości

CNG-oznaczenie butli


OLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko powinno być na tabliczce butli, a w przypadku zestawu ja bym uznał termin ważności najstarszej butli (czyli tej której KDT kończy się najprędzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trafił do mnie dzisiaj Ford Scorpio kombi z instalacją na CNG sprowadzony z Holandii. I tu mam problem ! Jest zamontowane 5 zbiorników 2 pod podłogą i 3 na podwyższanym dachu. Czy to jest prawidłowo zamontowane, jak to sprawdzać ?. Jak wypełnić dokumenty dla 5 butli. Czy w DIP-ie też coś wpisujemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest prawidłowo zamontowane, jak to sprawdzać ?.

Gdzie umieścić zbiornik CNG?

 

 

W obecnie produkowanych samochodach osobowych i dostawczych, zbiorniki CNG są fabrycznie umieszczone pod podłogą lub na dachach pojazdów. Umieszczenie zbiorników pod podłogą nie zmniejsza przestrzeni bagażowej pojazdów. Wybór podłogi na miejsce montażu zbiornika zwiększa również bezpieczeństwo pasażerów przy ewentualnym rozszczelnieniu zbiornika gazu i jego migracji do przedziału pasażerskieg. Kiedy podłoga pojazdu jest wykonana z jednego arkusza blachy przenikanie gazu jest praktycznie niemożliwe.

Umiejscowienie zbiorników pod podłogą ułatwia demontaż w celu przeprowadzenia ich okresowej rewizji, ponieważ demontaż jest możliwy tylko od dołu pojazdu dzięki użyciu podnośnika, bądź najazdu. Zdemontowanie zbiorników może być zatem dokonane mimo umieszczonego w samochodzie ładunku, bez konieczności demontażu specjalistycznej zabudowy.

jest to informacja ze strony elpigaz

http://wwwn.elpigaz.com/?p=pl/menu/6/1/index

 

[ Dodano: 12-05-2006, 14:31 ]

Butla do CNG D229/50l/1480mm/30MPa - MILMET POLSKA, ze stelażem

Butla do CNG D316/48l/800mm/30MPa - MILMET POLSKA, ze stelaże

 

Butla do CNG D316/55l (R110) - FABER ITALIA, ze stelażem

 

przykładowe oznaczenia-ze strony http://www.shopgaz.pl/?search=1704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Chcę odświerzyć ten temat bo staje się na "fali" Jak odczytać dozory zbiornika (zbiorników) gazu skoro są zabudowane pod podwoziem. Czy ja musze zdejmować te osłony, czy nie? Badanie robimy "bez zdemontowania elementów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.