Skocz do zawartości

Kryteria na rzeczoznawcę samochodowego


stachu121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam w zasobach internetu informacji na temat wymogów jakie należy spełniać, aby zostać certyfikowanym rzeczoznawcą samochodowym. Można znaleźć mnóstwo informacji lecz są one rozbieżne względem siebie.

 

Mam za sobą studia kierunkowe- mgr inż. Elektronika i diagnostyka pojazdów

Ponad dwuletni staż pracy (w tym dwa lata- wyceny pojazdów oceny techniczne, ekspertyzy sądowe)

Należę do SITK o/Radom

 

W związku z powyższym mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:

Jaką jednostkę certyfikacyjną wybrać?

Na czym polega opisywany wszem patronat jednostki certyfikacyjnej nad certyfikowanym rzeczoznawcą?

Czy z tytułu bycia rzeczoznawca certyfikowanym, ponosi się jakieś koszty (przynależności itp) ?

Jakie kategorie prawa jazdy nalezy posiadać oprócz kat. b?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam,

 

 

 

W związku z powyższym mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:

Jaką jednostkę certyfikacyjną wybrać?

Na czym polega opisywany wszem patronat jednostki certyfikacyjnej nad certyfikowanym rzeczoznawcą?

Czy z tytułu bycia rzeczoznawca certyfikowanym, ponosi się jakieś koszty (przynależności itp) ?

Jakie kategorie prawa jazdy nalezy posiadać oprócz kat. b?

 

Pozdrawiam,

 

- Ja bym wybrał SRTSiRD Warszawa , ul . Kochanowskiego. - na priv mogę dać namiar do osoby która się tym na co odzień zajmuje i poda Ci kryteria jakie trzeba spełnić oprócz tych ogólnych .

Mogę powiedzieć , że Certyfikacja kosztuje średnio około 1000 zł . Musisz przedstawić po 10 ekspertyz lub wycen z każdej specjalności o jaką się starasz . Odbyć egzamin. Certyfikat masz na 3 lata .

 

Patronat - Niestety kosztuje to na rok jakieś 200-300 zł . Jako Certyfikowany rzeczoznawca masz coś w rodzaju "książki skarg i zażaleń " . Klienci niezadowoleni, z twoich usług , nierzetelnie wykonanej twojej pracy, mają prawo wnieść skargę do nadzorującej Cię instytucji Certyfikującej . Skargi są brane pod uwagę przy ponownej certyfikacji .

 

- Musisz posiadać prawo jazdy kategorii A,B, C1 lub C zgodnie z Art. 79a. 1. z Prawa o Ruchu Drogowego .

Certyfikacja to nie wszystko. :] Na koniec mając certyfikat składasz wniosek do Ministerstwa Transportu o wpis na listę "Rzeczoznawców Certyfikowanych"

Opłata - ?

Na koniec życzę miłej pracy i dużo zleceń aby zarobić na te wszystkie opłaty powyżej :>

 

Temat z września ,może do tej poru już to wszystko ogarnąłeś, ale też jak ty staram się o uprawnienia rzeczoznawcy więc co nieco się już dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam.

Obecnie pracuję na OSKP (od 8 miesięcy). Interesują mnie uprawnienia rzeczoznawcy samochodowego. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Jakie konkretnie są wymagania aby takie uprawnienia otrzymać?:

- co oznaczają 2 lata doświadczenia w zawodzie, czy chodzi tu o stanowisko diagnosty samochodowego, czy np. bezpłatna praktyka zawodowa w warsztacie samochodowym też jest wliczana?

- mam prawo jazdy kat. A i B. Nie posiadam jeszcze kat C. Jeśli chodzi o kat. C lub C1 to czy wymagana jest licencja zawodowa czy tylko zwykła kat. C lub C1?

2) ile trwa kurs? Ile kosztuje taki kurs (słyszałem, że w granicach 30.000 PLN)? Słyszałem również, że jest możliwość odbycia kursu on-line,  czy jest możliwe dofinansowanie takiego kursu - jeśli tak to jakie są kryteria otrzymania takiego dofinansowania?

3) jakie są realne zarobki rzeczoznawcy samochodowego na chwilę obecną w Polsce?

4) jaką jednostkę w PL polecacie - powtarzam polecacie - jako godną zaufania i z profesjonalnym podejściem. W Polsce jest tych jednostek mnóstwo i ciężko się zdecydować.  Prawdę mówiąc w internecie najbardziej profesjonalnie wygląda firma Ekspertmot ul. Kochanowskiego Warszawa - tak jak pisał kolega wyżej. Potwierdzacie to?

 

Szczerze dziękuję za odpowiedź w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.