Skocz do zawartości

Nr casalini


bauer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprowadziłem dla ojca z Niemiec samochod casalini kerry wszystko ładnie pięknie niestety sluzbista ze stacji kontroli pojazdów niechce go przepuścić z powodu braku nr na ramie, ojciec też niema dobrego wzroku itp... moje pytanie brzmi gdzie może znajdować się ten nr i czy wogole się znajduje? Niemam możliwości samemu tego sprawdzić ponieważ przebywam zagranica i rozmawiam z ojcem tylko tel więc prosił bym o dokładne miejsce lub zdjęcie czy coś ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie pięknie niestety słuzbista ze stacji kontroli pojazdów

 

ładnie pięknie ...

 

na "dzień dobry" obrażasz być może wszystkich, którzy mogą Ci udzielić odpowiedzi ...

 

 

:shoot::nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sluzbista

 

Jaki służbista :shock: po prostu robi chłop co do niego należy więc daj sobie spokój z takimi uwagami to po pierwsze.

Po drugie to ciężarówka więc jeśli posiada ramę to z doświadczenia trzeba poszukać na niej po prawej stronie okolice przedniego koła lub dalej wzdłuż ramy aż do samego końca i nie powinno być raczej problemu ze znalezieniem bo to w miarę nowy sprzęt, no chyba że ktoś zamalował, zakonserwował ten numer lub go nie ma wówczas ten służbista znajdzie na to odpowiedni paragraf z Dz.U i ładnie opisze usterkę bo nie jego broszką jest szukać numer on ma mieć a jak nie ma to taki pojazd dostaje negatyw i właściciel ma 14 dni na znalezienie owego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Nie chodzi o obrażanie. Natomiast owy "sluzbista" straszy mojego ojca jakimiś rzeczoznawcami policja itp bo twierdzi że auto zostało złożone z dwóch innych. Jest to absolutna bzdura ponieważ osobiście znam poprzedniego właściciela pojazdu który zakupił we pojazd w salonie. Z rad też sądzę że moje zdenerwowanie jest całkiem adekwatne do zaistniałej sytuacji

 

[ Dodano: 11-11-2015, 21:17 ]

Auto malowane nie było, przerabianie również. Poprzedni właściciel nabył pojazd w 2005roku, w tym kupił ho mój ojciec. Cała ramę oglądał , okolice przedniego Koła również. Jest tylko tabliczka znamionowa, której nr jest podany w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do pana "bauera".Czy jak kupowałeś pojazd w Niemczech, to sprawdzałeś numer ramy z fakturą czy z dowodem rej.? Jeżeli tak, to powinieneś mieć wiedze gdzie znajduje się ten numer. Jeżeli nie sprawdzałeś, no to kupiłeś "kota w worku".

Sądzę że kolega diagnosta na pewno próbował ustalić numer ramy,a nazywanie Go służbistą, uważam za bez zasadne . Proponuję udać się do rzeczoznawcy sam. ,który na pewno pomoże odszukać numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimiś rzeczoznawcami

No jak nie znajdą tego numeru to może tak być.

policja
No tu to już pojechał trochę po bandzie. Może nie chciało mu się szukać bo pojazd raczej "dziki" a może, a może itd....

Czasem znalezienie numeru to najdłuższa część badania :evil::evil: bo zdarzało się szukać i 30-40 minut zwłaszcza w "dzikich" (czyt. rzadkich na SKP) pojazdach lub w których numer schowany był pod grubą warstwą farby, konserwacji itp. specyfików. A jak klient bardzo się "pyszczył" to wówczas na niego przeważnie spadał zaszczyt znalezienia i miał całe 14 dni, choć najczęściej jednak nie wracał do mnie.

 

[ Dodano: 11-11-2015, 21:22 ]

Czy jak kupowałeś pojazd w Niemczech, to sprawdzałeś numer ramy z fakturą czy z dowodem rej.

 

Pokaż mi takiego co sprawdza :evil::evil: , najczęściej klient dowiaduje się na SKP gdzie ów numer jest a i jeszcze pyta a co Pan tam szuka jak dobierasz się do numeru :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pojazd raczej "dziki"

 

gamma-kerry-02.jpg

 

Przestronne, Niewielki, uniwersalny

Kerry wytwarza się w wersji MAXXI.

 

Pozostają bez zmian z jego charakterystyczny design, Nadzwyczajne mechaniki, układ hamulcowy (hamulce tarczowe z przodu i tylny bęben Ø172 Ø160), rama z rurek stalowych, krzyż, który obsługuje kabel i wkładek metalowych osadzonych w włókna szklanego, które są najlepszą gwarancją bezpieczeństwa, szeroka i cicha kabina, możliwość montażu klimatyzatora i 1,40x1,84m ciała.

 

Wyświetlacze dokonać Kerry uniwersalny i pasuje do wszystkich potrzeb i wymagań, do bardzo niskich kosztów operacyjnych oraz w całkowitej niezależności.

 

Kerry przestrzega limitów emisji ustanowionych w dyrektywie 97/24 EWG - ROZDZIAŁ 5 - Faza 2.

 

SILNIK Mitsubishi Diesel 2-cylindrowy, z tyłu cylindra 635 cc, chłodzony cieczą, 4 kW mocy, 24 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

TRANSMISJA bezstopniowa przekładnia automatyczna stosunek (CVT).

TRAKCJA tyłu.

Układ hamulcowy podwójny obwód i ogranicznik hamowania.

Hamulce tarczowe z przodu iz tyłu bęben Ø172 Ø160.

System ZAWIESZENIE niezależne przednie McPherson z hydraulicznych dwustronnego działania amortyzatorów ze sprężynami śrubowymi HLE, z niezależnym tylnym hydrauliczne podwójnego działania amortyzatorów ze sprężynami śrubowymi HLE.

INSTALACJA ELEKTRYCZNA 12V, 480W alternator, akumulator 45Ah.

BODY w manteriali kompozytów.

Rama ze stali węglowej z leczeniem antykorozyjną.

PALIWO paliwa.

ZUŻYCIE około 3.5l / 100km.

Emisje CO2 = 110 g / km.

Dko? Ci 45 km / h.

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA o 19 litrów (rezerwa 3.8lt).

Powierzchnia obciążenia (rozmiar) 1400mm x 1840mm.

Alufelgi i opony 14 "(opcjonalnie).

http://www.casalini.eu/it/kerry.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...,a nazywanie Go służbistą, uważam za bez zasadne ...

 

A mnie tak wszyscy w okolicy nazywają z dokładką "czepialski". Taka niestety mentalność właścicieli jeśli nie przechodzi przeglądu po ich myśli. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd w Niemczech nie ma dowody rejestracyjnego. Nie ma tablic rejestracyjnych jest tylko tabliczka ubezpieczeniowa , która otrzymuje się po wykupieniu ubezpieczenia. Numery sprawdzałem na tabiczce znamionowa i w papierach nie na ramie.

 

[ Dodano: 11-11-2015, 21:53 ]

Ok jeżeli nic nie zdzialam pojedziemy do rzeczoznawcy, a ma ktoś pojęcie gdzie takiego znajdę? W urzędzie komunikacji podano mi tylko 3 stacje kontroli pojazdów w Lubuskiem w których podobno mogę zrobić przegląd. Sulęcin, Gorzów Wlkp i Zielona Góra więc skoro tak ciężko z SKP to z kad rzeczoznawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........... a podobno taki niski poziom badań w naszym kraju??? Ja też dziś rano kawy pić nie musiałem bo pojawił się klient ( jak sam powiedział odwiedza już piątą SKP ) ponieważ "niedobrzy" diagności się na niego uparli i nie chcą mu zrobić badania z niesprawnymi prawymi pozycyjnymi ( awaria instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie komunikacji podano mi tylko 3 stacje kontroli pojazdów w Lubuskiem w których podobno mogę zrobić przegląd.

 

Zapewne nie przegląd tylko nabicie nowych numerów (jesli stare skorodowały). I zrobisz to praktycznie na każdej okregówce, czyli w samym gorzowie jest takich chyba z osiem w tym ta gdzie ja pracuję.

 

Jeżeli numer się znajdzie, to robisz normalne badanie okresowe.

 

Jeżeli numer się znajdzie, ale będzie nieczytelny, to potrzebujesz opinii rzeczoznawcy. Z tą opinią idziesz do WK po decyzje na nabicie nowego numeru i nadanie nowej tabliczki znamionowej. Z tą decyzją na okręgówkę, diagnosta robi tabliczkę i nabija numer i od razu może robić badanie okresowe.

 

Jeżeli numer sie nie znajdzie, to masz zmarnowane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa na nowych warunkach nie może?
Może, jeśli ma decyzję Starosty na nabijanie numerów. Zresztą przy nabijaniu skierowanie jest na konkretną stację, bo w nowym numerze jest jej wyróżnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.