Skocz do zawartości

Instrukcja stanowiskowa


bbrocki

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, a co to znaczy "stanowiskowa"???

Jedne urządzenia posiadają instrukcję wielkości zszytych kilku biletów komunikacji miejskiej, a niektóre urządzenia przenośne mają instrukcje w formie broszur, luźnych kartek, czy wręcz poczytnych książeczek.

Jedna z kompanii wyposażających SKP w urządzenia kontrolne do swoich instrukcji załącza takie oto poniższe zdanie:

UWAGA: Niniejsza instrukcja nie jest instrukcją stanowiskową, ponieważ nie uwzględnia przepisów BHP dotyczących między innymi stosowanych w danym zakładzie procesów technologicznych, specyfikacji prac oraz występujących zagrożeń.

Instrukcję taką, zgodnie z ustawodawstwem w tym zakresie, powinien sporządzić i udostępnić pracownikom do stałego korzystania pracodawca."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paprock za zainteresowanie.

 

Chodzi o to czy przy pierwszym odbiorze SKP przez TDT wymagane są takie skrócone instrukcje (stanowiskowe) obsługi przy urządzeniach kontrolnych np manometr czy przyrząd do ustawiania świateł itd. Jeśli tak to przy jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwnie zabrzmi, ale ja do odbioru zawsze mam tak poszykowane, że wszystkie instrukcje "stanowiskowe" mam zalaminowane i gdzie trzeba to wyklejone/wywieszone przy sprzęcie/na sprzęcie, a całą resztę walizkowych urządzeń rozkładam na takim wózku magazynowym/transportowym. Oczywiście pierwsze co, to każde urządzenie wyjęte, wypakowane, wyeksponowane, a "stanowiskowa" instrukcja obsługi na pierwszym planie.

Przy wyciągu spalin mam wywieszoną na stałe, przy pistolecie do pompowania kół mam na stałe, przy przyrządzie do ustawiania świateł mam na stałe. Do całej linii wywieszone razem w kupie: od płyty zbieżności, rolek, testera amorów i szarpaka. Gdzieś tak w okolicach podnośnika w kanale wywieszona też jest na ścianie. Jeszcze przy kombajnie analizator/dymomierz. A do tego co jest w gabarytowo większych wózko-szafach jak przyrządy do geometrii to można przykleić na bocznej ściance, albo kładąc na blacie lub w szufladzie.

A teraz po odbiorze to je wszystkie pozrywam, kupię ze trzy może cztery takie ramy co mają boki rozkładane, jakoś pogrupuję to co stoi blisko siebie i na amen pod folię w tych otwieranych ramach zapakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwnie zabrzmi, ale ja do odbioru zawsze mam tak poszykowane, że wszystkie instrukcje "stanowiskowe" mam zalaminowane i gdzie trzeba to wyklejone/wywieszone przy sprzęcie/na sprzęcie,

to nie jest dziwne bo ja też tak mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. O to mi chodziło!

Czyli każde urządzenie kontrolne na SKP ma posiadać w pobliżu taką instukcję, wyciągi i wentylatory również.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy pierwszym odbiorze SKP przez TDT wymagane są takie skrócone instrukcje (stanowiskowe)

 

NIE. Interesują ich wyłącznie pełne.

Instrukcje stanowiskowe mogą być w kręgu zainteresowania inspekcji pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągi i wentylatory również.
- ja pisałem o instrukcji do indywidualnego wyciągu spalin. Co to instalacji nawiewno - wywiewnej to nic nie wywieszałem, ale nie widzę przeciwwskazań aby zapodać jak ktoś ma.

 

Tak trochę poza tematem szukam informacji jak zgodnie ze sztuką powinna być poprowadzona instalacja wymiany powietrza w pomieszczeniach gdzie może występować tlenek węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
czy przy pierwszym odbiorze SKP przez TDT wymagane są takie skrócone instrukcje (stanowiskowe)

 

NIE. Interesują ich wyłącznie pełne.

Instrukcje stanowiskowe mogą być w kręgu zainteresowania inspekcji pracy.

 

Przy ostatnim odbiorze( miałem go w grudniu) sprawdzali mi również instrukcje stanowiskowe przy sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Instrukcje stanowiskowe mogą być w dokumentacji urządzenia, w razie potrzeby można do nich zajrzeć. obklejanie ścian przy każdym urządzeniu to nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.