Skocz do zawartości

Dlaczego warto należeć do OSDS?


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Choćby nawet tylko garstka diagnostów należała, to prawodawcy powinny mieć wzgląd na tę grupę ze względu na to, że jako jedyna zgłasza uwagi "z kanału lub podnośnika". To ta grupa pokazuje jak wygląda efekt za biurkowych działań w rzeczywistości. Sarkastyczne podejście (pismo dyrektora DTD, pana Twardowskiego) wyraźnie wskazuje, że nie liczą się z tymi dla których powinni pracować. Czy tak powinno wyglądać stanowienie prawa? Może ten rząd będzie miał wzgląd przez kogo i dla kogo pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nie jest tajemnicą ilu członków liczy obecnie Stowarzyszenie. Rozważam poważnie wstąpienie do Stowarzyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nie jest tajemnicą ilu członków liczy obecnie Stowarzyszenie.

A jaki to ma wpływ na twoją decyzję?

Załóżmy, że w kraju 10 000 diagnostów.

 

Teraz jaka będzie twoja decyzja jak:

a) do organizacji należy 5000 członków

b) do organizacji należy 1000 członków

c) do organizacji należy 500 członków

d) do organizacji należy 50 członków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma wpływ na twoją decyzję?

No ma to wpływ na decyzję, jeżeli Stowarzyszenie np.jest mało prężne , nie ma siły przebicia, nie reprezentuje większej grupy nas jako diagnostów, to jeżeli jest po to żeby tylko być, to mnie to nie interesuje.Dlatego zadałem to pytanie, ale widzę że jest problem z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmarek1, skoro uważasz że Stowarzyszenie jest mało prężne, a przecież widzisz, że działa w kierunku poprawy bytu diagnostów, to tym bardziej powinieneś je wesprzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie reprezentuje większej grupy nas jako diagnostów

Nie wiem czy wiesz, ale na dzień dzisiejszy nie ma żadnej alternatywy dla OSDS. To jest jedyna "banda", która dba o interes diagnosty. Żadna inna grupa nie dba o interes diagnosty, choćby takie kroki czyniła, to w rzeczywistości jest dla przedsiębiorcy lub innych podmiotów ale nie dla samego diagnosty. Jest to stowarzyszenie, które siłę swoja bierze z członków i ich zaangażowania, więc jeżeli masz chęć wpływać na to co się dzieje z Twoim zawodem, to zapraszam serdecznie. Natomiast jak chcesz biernie się temu przyglądać.... cóż Twój wybór, nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma to wpływ na decyzję, jeżeli Stowarzyszenie np.jest mało prężne , nie ma siły przebicia, nie reprezentuje większej grupy nas jako diagnostów, to jeżeli jest po to żeby tylko być, to mnie to nie interesuje.Dlatego zadałem to pytanie, ale widzę że jest problem z odpowiedzią.

 

To ja nie wiem czyje to słowa. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeżeli jest po to żeby tylko być, to mnie to nie interesuje.
Rozumiem, że takie wnioski masz po przeczytaniu artykułu: "Prawodawstwo w „Królestwie” transportu." (http://osds.org.pl/?p=1171) - to może wskażesz to prężne, które powinno być przykładem dla OSDS?

 

Pewnie zadasz pytanie co zrobiliśmy?

pierwszy przykład z brzegu (założyciel tematu już się przekonał) http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=14007&highlight=osds

 

Podpisujesz na Zaświadczeniu art 66

 

To jak to jest z tym co napisałeś:

nie ma siły przebicia, nie reprezentuje większej grupy nas jako diagnostów,

:?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem czyje to słowa.

No widzisz przytaczasz po raz któryś to samo, czytaj - ja wyraźnie zaznaczyłem "np" i to o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to może wskażesz to prężne, które powinno być przykładem dla OSDS?

źle mnie odbierasz , nie jestem złośliwy, nie znam innego Stowarzyszenia, zapytałem tylko o ilośc członków, a tu niepotrzebnie taka burza, ok nie wchodzę dalej w polemikę, dla mnie koniec tematu

 

[ Dodano: 12-05-2016, 17:13 ]

Ale to jednak Twoje słowa, a nie moje

nie te są twoje "skoro uważasz że Stowarzyszenie jest mało prężne"

czytaj uważnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmarek1, nie obrażaj się, bo nie masz o co. Jak chcesz wspomóc działania OSDS to nie pytaj "ilu was" tylko wchodź w szeregi, a jak nie chcesz, to nie jest chyba ważne "ilu was"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem tylko o ilośc członków, a tu niepotrzebnie taka burza, ok nie wchodzę dalej w polemikę, dla mnie koniec tematu

Dla Ciebie koniec, a dla mnie początek. :idea:

 

Nie pierwszy raz dostaje takie pytanie i po odpowiedzi np: 50 członków pada odpowedź:

A to jak was tak mało to ja poczekam

A ja się pytam na co?

Na to, że grupa zapaleńców, którym już udało się dużo (co prawda nie mnie to oceniać) staci ten zapał?

 

Bo wierz mi dochodzę coraz częściej do wniosku, że ........................

 

No właśnie może ty napiszesz do jakich wniosków po takim wsparciu środowiska diagnostów powinienem dojść?

 

Albo po twoim wpisie, gdzie należy wywnioskować, że nie ważne co robi organizacja - ważne że jest ich dużo, a to czy zgodne z twoimi oczekiwaniami schodzi na drugi plan..........

 

Co innego gdybyś zadał pytanie ile bierz Prezes za swoją funkcję w stowarzyszeniu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem tylko o ilośc członków, a tu niepotrzebnie taka burza, ok nie wchodzę dalej w polemikę, dla mnie koniec tematu

Dla Ciebie koniec, a dla mnie początek. :idea:

 

 

Co innego gdybyś zadał pytanie ile bierz Prezes za swoją funkcję w stowarzyszeniu? ;)

 

Wiesz, właśnie tego pytania nie zadałem bo coś na ten temat wiem, współczuję Prezesowi, b.niewdzięczna funkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współczuję Prezesowi, b.niewdzięczna funkcja
Ty nie współczuj mi tylko diagnostom. Takie ich zainteresowanie (diagnostów?) przyszłością

 

Jeden z ważniejszych dokumentów jaki dla nas zdobyłem. (należy z tego wyłączyć członków OSDS, którzy ten dokument już mają).

Data: Dzisiaj 9:11

Ostatni plik: Dzisiaj 16:41

Oceny: 5/10 (1 głosów)

Ściągnięć: 14

7 godz 14 ściągnięć - to się nazywa dbanie o swoją przyszłość

Na forum norcomu

Mamy 6231 zarejestrowanych użytkowników

Na forum OSDS

Mamy 297 zarejestrowanych użytkowników

 

Więc wyjaśnij mi dlaczego takie zainteresowanie?

Za darmochę udostępnione - moim skromnym zdaniem bezwzględnie należy się zapoznać!!!

A tu 14 ściągnięć - pewno z ministerstwa = ciekawi są czy to ich dokument :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmarek1

 

 

Dołączył: 21 Lut 2013

Posty: 18

Skoro już 3 lata wiesz o OSDS to dlaczego wahasz się wstąpić? Czy przez ten czas nie skorzystałeś z porad kolegów z OSDS i materiałów tu udostępnionych? Czy wprowadziły Ciebie w błąd? Zrób kolejny krok, a jak inni to zobaczą to też to zrobią. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo krwi napsuł poprzedni SDS. Wiele osób się zraziło i stwierdziło, że zapiszą sie dopiero jak "coś zrobią".

 

No to pora powiedzieć głośno i wyraźnie, że już zrobili (OSDS) więcej niż "coś".

 

Kilku kolegów osobiście się przekonało co oznacza wsparcie OSDS-u, dzięki OSDS-owi zniknął zapis o art 66 z zaświadczenia, regularnie przedstawiciele OSDS-u uczestniczą w spotkaniach z ludźmi z ministerstwa, co roku jest organizowana duża konferencja na której można się wiele dowiedzieć. A to tylko niektóre osiągnięcia.

 

Mnie przekonali już dawno i mogę śmiało powiedzieć "nasz OSDS".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden wniosek. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę . Te wszystkie dyrdymały , które są wypisywane na forum co Oni robią co zrobili gdzie byli ,a co napisali , a co nie i ilu jest członków to przysłowiowy PIKUŚ . Gość ma zapłacić składkę i to go boli . Rozmawiałem z wieloma diagnostami i jak słyszeli Składka :mad: ." EEE to NIE" co ja z tego bedę miał" .

 

Ja wiem , że warto i jestem dumny że moge być członkiem OSDS i mówię to z dumą

"nasz OSDS".
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegów osobiście się przekonało co oznacza wsparcie OSDS-u,
O tym mi nie wolno pisać :cool:
Ja mam jeden wniosek. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę . (....) Gość ma zapłacić składkę i to go boli
Tak to jest sedno sprawy tylko należy się zastanowić - jaką składkę trzeba zapłacić, aby należeć do koła np. wędkarskiego .......itp.

 

 

Ja rozumiem, że niektórzy się budują - jest to powód do wskazania, że nie mogą zasilić szeregów OSDS, ale nie wiedziałem, że to Pałac. Więc jak by kupili kilka cegłówek mniej............................. to by ten Pałac to odczuł?

 

[ Dodano: 13-05-2016, 12:13 ]

PS temat http://osds.org.pl/?p=1171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dużo naszych Kolegów pracuje jako wielozawodowcy to nie martwią się o swoje uprawnienia. Odpowiedź: A to najwyżej będę tylko... mechanikiem, kierownikiem, kierowcą i sam Pan Bóg wie kim jeszcze. Posiadane uprawnienia traktują jako zło konieczne. Może dobrze, że oczyści się NASZE środowisko z przypadkowych diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma zapłacić składkę i to go boli . Rozmawiałem z wieloma diagnostami i jak słyszeli Składka

Biorąc pod uwagę, że uczestnictwo w corocznej konferencji dla członków jest gratis to tak naprawdę składka sprowadza się do uczestnictwa w jednym bardzo dobrym szkoleniu za 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" EEE to NIE" co ja z tego bedę miał" .

No to teraz za darmo go wydymają , oczywiście za jego przyzwoleniem i na milcząco(kwęknąć nie dadzą) . :x

 

[ Dodano: 13-05-2016, 21:55 ]

Ja rozumiem, że niektórzy się budują - jest to powód do wskazania, że nie mogą zasilić szeregów OSDS, ale nie wiedziałem, że to Pałac.

A członka zarządu stać tylko na altankę . :evil:

Może dlatego że do stowarzyszenia zapisał się dlatego żeby innym dać coś od siebie , a nie pytać " co ja z tego będę miał " . Efekty tego co daję od siebie widać w dziale Download . Wiecie ile pustaków bym zrobił za poświęcony czas na tym forum:czas wizyt Godzin: 6429,5

I jeszcze jedno polecam czytelnikom tego forum, dział statystki , tak zwana czapa to ...

 

[ Dodano: 13-05-2016, 22:12 ]

Mnie przekonali już dawno i mogę śmiało powiedzieć "nasz OSDS".

A nie było łatwo .

http://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=138&highlight=psuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.