Skocz do zawartości

Dlaczego trzeba należeć do OSDS?


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy diagności!

Tak był już temat "dlaczego warto..."

Założyłem specjalnie nowy temat "dlaczego trzeba..."

 

Ten kto przeczytał projekt nowelizacji ustawy PoRD wie,że czekają nas diagnostów ogromne zmiany.W moim przekonaniu,żeby przetrwać te zmiany i pracować w tym zawodzie nie mamy wyjścia jak wstąpić w szeregi Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Diagnostów Samochodowych.

I od razu zaznaczam,że to nie czas i miejsce z zapytaniem co OSDS mi da i co zrobił?

Trzeba się zapytać co ja zrobiłem dla OSDS??????

Bo OSDS już bardzo dużo zrobił.Najważniejsze to,że są tam ludzie,którzy poświęcają swój cenny czas dla dobra ogółu.Wejdźcie sobie na stronę forum OSDS http://forum.osds.org.pl/ to przekonacie się ile pracy,czasu,chęci poświęcają Koledzy którzy to forum prowadzą.Ile tam cennej wiedzy przekazują.Znajdziemy wszystkie akty prawne pięknie posegregowane,lokalizacje numerów i wiele cennych innych wiadomości....

Dziękuję Wam Koledzy za to! A wszystko to robią aby diagnostom pracowało się lepiej.

Przekazują Swoją wiedzę i to gratis.Myślicie,że taki Dario Łukasz Ketiw Biker....i wielu innych(przepraszam,że nie wymieniłem wszystkich,ale nie o to tu chodzi) nie ma co robić tylko siedzieć i wklejać linki na forum? Zapytacie dlaczego oni to robią?Ano po to,że jak czegoś nie wiesz to szukasz i już wiesz.Czyli jakby nie miał KTO tego robić to byś nie wiedział.... Nie ma nic cenniejszego od wiedzy. A w nadciągających zmianach będzie ona jeszcze bardziej cenna.

Zauważcie nawet na tym forum,kto najwięcej (najczęściej) udziela pomocy? - Koledzy którzy należą do OSDS.(są też nie diagności którzy pomagają :) ). Czyli są to ludzie,którzy traktują ten zawód jako powołanie.I powiem Wam,że tacy ludzie przetrwają zmiany.Ludzie,którzy na bieżąco będą uaktualniać swoją wiedzę.Dlatego jeśli chcemy wytrwać w tym zawodzie trzeba się ciągle szkolić.A taką możliwość daje OSDS.

I nie pytajmy się co diagnosta będzie z tego miał jak będzie należał do OSDS. Odpowiedź jest jedna - wiedzę (bardzo potrzebna aby ktoś nas nie ....)

 

Pamiętajmy-"Aby brać,trzeba też coś od siebie dać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pamiętajcie, że powiedzenie "jak mi zabiorą uprawnienia to będę mechanikiem" zmienia się z wiekiem. Czy chcecie w wieku 60 i więcej tyrać w kanałach ja 20-latkowie? Czy mimo pogarszającego się wzroku chcecie w okularach prowadzić skomplikowane naprawy i regulacje? Czy chcecie wysłuchiwać od właścicieli, że wolno Pan pracuje, jest Pan mało wydajny? :cry: Jestem w takim wieku i dlatego należę do OSDS-u, a wcześniej do SDS-u, aby próbować zmieniać sytuację z korzyścią dla tego zawodu. Moi rówieśnicy na pewno to potwierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że po lekturze treści Grzegorza na tym forum, na forum OSDS-u oraz po naszym piątkowym szkoleniu liczba członków NASZEGO stowarzyszenia wzrośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że takie tematy są zakładane

Ten temat założyłem nie po to aby dostawać "piwa", ale po to aby uświadomić wszystkim Diagnostom zaglądającym na to forum ora forum OSDS i korzystającym z pomocy, że mamy do spłacenia ( tak ja też) dług wdzięczności wobec Kolegów którzy już ciężko pracują na dobro wspólne diagnostów. I nie robią tego tylko na forum ale także prowadzą "aktywne życie polityczne".(Mam tu na myśli pisma pisane do różnych instytucji....w tym rządowych).Mimo ,że wiele z nich (pism) jest w różny sposób "olewane" (w tym pismo do pani premier) to OSDS się nie poddaje i nie podda się. Dlatego Koledzy nie mogą czuć się osamotnieni. Wykonują ciężką trudną mozolną pracę i to gratis.

Musimy też w tym uczestniczyć a nie czekać jak "manna kapnie nam z nieba"

 

A teraz proszę o "piwa" jeśli myślicie podobnie jak ja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że po lekturze treści Grzegorza na tym forum, na forum OSDS-u oraz po naszym piątkowym szkoleniu liczba członków NASZEGO stowarzyszenia wzrośnie...
- choć po jednym z każdej stacji :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że apel Grzegorz Łódź niewiele da. A dlaczego? Wytłumaczenie jest proste. Spójrzcie na ilość nowych wątków w przypadku dużych zmian prawnych. "Pojawiają" się w nich osoby, których z żadnych innych dyskusji nie kojarzę, a są porejestrowane na forum od X lat. Ale charakterystyczny jest moment ich pojawienia się. To najczęściej dzień wejścia w życie nowych przepisów. Tyle tylko, że w przypadku nadchodzących zmian będzie już za późno. I co wtedy? Będzie szloch, bo nikt nie chciał diagnostów bronić. Nikt nie próbował zmienić niekorzystne dla środowiska zapisy. Nikt nie zadbał o wprowadzenie w życie preambuły dyrektywy, zwłaszcza w jej części dotyczącej niezależności badań. Nikt nie dopilnował, żeby kwestie związane z zabezpieczeniem diagnostów, a wynikające z w/w aktu europejskiego, zostały wprowadzone w całości.

Szanowne Panie i Szanowni Panowie - Diagności! Ktoś próbuje Was chronić, ale bez wsparcia nie ma takiej siły przebicia jaka jest teraz potrzebna. Więc jeśli nie chcecie wspierać działań OSDS, to nie płaczcie później, że jest źle. A będzie, jeśli nie wywalczymy tego co nam dyrektywa gwarantowała.

 

PS. Mam nadzieję, że się mylę w swojej ocenie sytuacji. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że apel
No to żeś się "napił "

Nie ukrywam, że spodziewałem się więcej. No ale może Koledzy są nieśmiali :-D;)

 

A tak poważnie to jest mój osobisty pogląd na całą sytuację w naszym środowisku. Wiem, że do tej decyzji trzeba dojrzeć. Wiem ,że nie dojrzeją do tej decyzji Ci którzy mówią "ja nie muszę być diagnostą" . Ale też wiem, że trzeba dojrzeć do tej decyzji jeśli chcemy dalej pracować jako diagnosta. Będzie tak jak pisze Kolega markes30. I jeśli chcemy być w tych 30% to nie ma innej możliwości jak należeć do OSDS.

Ja tą decyzję podjąłem. Teraz czas na pozostałych. Tych którzy mówią " ja chcę być diagnostą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że apel Grzegorz Łódź niewiele da. A dlaczego? Wytłumaczenie jest proste. Spójrzcie na ilość nowych wątków w przypadku dużych zmian prawnych. "Pojawiają" się w nich osoby, których z żadnych innych dyskusji nie kojarzę, a są porejestrowane na forum od X lat.

 

dlatego o OSDS-ie w ten piątek usłyszy ponad 90 uczestników szkolenia w Choszcznie ;-)

 

W większości nie będących członkami oraz sporadycznie lub nawet wcale korzystających z forum Stowarzyszenia czy też forum Norcom-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem dlaczego trzeba należeć do osds? Nie lepiej składać papiery do TDT?

 

no chyba że cytując:

Jestem w takim wieku i dlatego należę do OSDS-u

 

 

Stowarzyszenie narzekających? Na władzę/ustawodawców, na przepisy, na pracodawców, na temperaturę na hali zimą ::claus

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej składać papiery do TDT?

A masz odpowiednie kwalifikacje?

 

[ Dodano: 18-10-2016, 13:21 ]

Stowarzyszenie narzekających?

Zauważ,że stowarzyszenie właśnie nie narzeka,tylko pracuje aby właśnie tym narzekającym pracowało się lepiej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.