Skocz do zawartości

Ford Focus z 4 miejsc na 5 miejsc


Aneta85

Rekomendowane odpowiedzi

Ciagle mam problem ze zmianami. Mam FORD FOCUS s. ciężarowy zarejstrowany na 4 osoby. Klient chce samochód osobowy na 5 miejsc. Jest to zwykły focus w kombi z kratką. Świadectwo homologacji ma takie dane: marka FORD, TYP DD3, Wariant HHDA1S, wersja 4KACMP, kategoria N1. Tereaz co mam zrobić? Mam OSKP i serwis, który może dokonać zmian i wystawić oświadczenie o zamontowaniu dodatkowego pasa. Czy takie badanie mogę wykonać bez opini jednostki uprawnionej? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolejny temat założony w jednei i tej samej sprawie, a ja już nie mam sił przekierowywania, liknowania, wskazywania...

 

Z grubsza i to z bardzo grubszego grubsza potwierdzenia jednostki uprawnionej dotyczą sprawy kiedy w ciężarowym VANIE dołożymy siedzień i po takiej akcji ciężarowy VAN pozostaje dalej/nadal ciężarowym VANEM.

 

W przypadku tego Focusika na spokojnie zmianę rodzaju jak i zmianę miejsc siędzących z pozytywnym wynikiem zrobię i klasyczną formułką zaświadczenie zakończę.

Przedstawiony do badania pojazd nie posiada przegrody wydzielającej część ładunkową od pasażerskiej.

Wszystkie miejsca do siedzenia wraz z zagłówkami oraz trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa zamontowane są w punktach konstrukcyjnie przewidzianych przez producenta dla danego typu pojazdu. (Cokolwiek to znaczy.) ;-)

Oczywiście pstryknę i dodam kilka fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak podejść do TNBO gdy przyjeżdża taki focus 28-06-2017 na zmiany z ciężarowego na osobowy a 17-02-2017 miał robione BO i termin został wyznaczony na dwa lata tzn do 17-02-2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym przypadku zmiana rodzaju niesie za sobą zmianę TNBT. Jeśli nie to go nie określasz. DBT po zmianach zawiera w swoim zakresie zakres OBT, ale rozporządzenie mówi

§ 4.2. Wykonanie dodatkowego badania technicznego pojazdu nie wpływa na termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu określonego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

3. W przypadku dodatkowego badania technicznego pojazdu po zmianie rodzaju, przeznaczenia lub masy pojazdu, dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu, uprawniony diagnosta określa termin następnego okresowego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a mi bardzo poproszę jak przysłowiowe g... na atomy rozebrać ten punkt 3 od przecinka do przecinka. Zacytuję: "[...] dla których zgodnie z ustawą następuje zmiana terminu kolejnego okresowego badania technicznego pojazdu [...]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, abstrakcyjny przykład, ale niechaj Ci będzie. Zmiana DMC z 3,5 t na 5,5 t. Albo coś bliżej ziemi z ciężarowego kat. N1 na autobus (z wszelakimi kwitami z uprawnionej jednostki, żeby nie było). Albo coś już zupełnie przy ściółce z ciężarowego kat. N1 na specjalny (do wyboru, do koloru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- aaa...! Ty w tę stronę. Tak to kapuję. Dziękuję.

Tylko ja zawsze ciągnąłem swoją dziwaczną teorię, że to co stało w dowodzie tyczyło pojazdu przed zmianami, a po zmianach to nowy termin się należy. Pewnie ciut za mocno ale zawsze się udawało nowy termin badania wyznaczyć. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ja znów z pytaniem.tym razem Ford Kuga z Dani.w DR 2 miejsca,klient chce 5,pasy fotele ma,kratki brak,ale oświadczenie miał tylko na demontaż kratki i piąty pas.Odesłałem go po poprawne oświadczenie ale mam problem bo to auto nie jest zarejestrowane w PL.jak to ugryźć? w dipie wpisuje dane z ZDR a dopiero w uwagach ze nastąpiła zmiana konstrukcyjna czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasy fotele ma

- skąd pasy ma? :x

 

mam problem bo to auto nie jest zarejestrowane w PL

- do jakiego badania tablice/PC wymagane jest? :x

- czy może da radę PC obejść?

(kurcze, aż się z tym kombajnem badań zakręciłem) 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pojazd bez TR, a tak jest zapewne bo to Duńczyk, to ZK zrobić nie możesz. Rejestracja czasowa i dopiero ZK. Wtedy możesz zrobić opis zmian i DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kwestia tabliczki miałaby być tu decydująca dla wykonania zmian konstrukcyjnych?

I dlaczego zakładasz, że jej nie ma? Dopiero co obok toczy się dyskusja na temat transportera z Danii ni-to osobowego ni-to ciężarowego i tabliczka jak najbardziej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kwestia tabliczki miałaby być tu decydująca
też tak pomyślałem ,ale chyba chodzi o Tablice Zagraniczne,chociaż nie wiem czemu z Dani pojazd miałby ich nie posiadać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kwestia tabliczki miałaby być tu decydująca dla wykonania zmian konstrukcyjnych?

I dlaczego zakładasz, że jej nie ma? Dopiero co obok toczy się dyskusja na temat transportera z Danii ni-to osobowego ni-to ciężarowego i tabliczka jak najbardziej jest.

Chodziło o TR. Już poprawiłem.
chociaż nie wiem czemu z Dani pojazd miałby ich nie posiadać
W Danii TR przypisane są do właściciela i rzadko się zdarza żeby pojazd przyjechał do Polski z TR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale paradoks jest taki, że tablice przy "porazpierwszym" nie bardzo mają obowiązek wisieć na samochodzie.

A identyfikacja wymagana przy dodatkowym (zmiany konstrukcyjne) zawiera w sobie ocenę stanu tablic. OK, tylko że zaś zakres badania dodatkowego (zmiany konstrukcyjne) sprowadza się do zakresu okresowego i powstaje zamotane pytanie; jakiego okresowego, czy okresowego "porazpierwszego", przy którym tablice są niewymagane, czy okresowego "normalnego" przy którym tablice są wymagane. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w większości WK nie widzą problemu, żeby zrobić takie badanie bez tablic. Nie tylko takie, ale KAŻDE, które dotyczy pojazdu sprowadzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości WK nie widzą problemu, żeby zrobić takie badanie bez tablic

 

Ale tylko łącznie z okresowym, bo można przyjąć, że identyfikacja jest wtedy wspólna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko łącznie z okresowym

 

Dobrze wiesz, że nawet ustalenie danych w wielu powiatach robi się bez tablic też. I wszystko inne - haki nie haki... Przecież "na sprowadzone już nie trzeba tablic" - nie słyszałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.